top of page

Rüyada bebek sahibi olmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Fırsat

 • İlham

 • Enerji

 • Bebek

 • Tohum

 • Değişim

 • Potansiyel

 • Yaratıcılık

 • Başlangıç

 • Yenilenmek

 • Yeni bir fikir

 • Yeni bir proje

 • Yaratıcı enerji

 • Farklı düşünmek

 • Kabuğundan çıkmak

 • Yeni bir sorumluluk almak

 • Yeniden doğmuş gibi hissetmek

Rüyada bebek sahibi olmak ne anlama gelir?

Rüyalar bize yaşamsal döngülerimizde hangi aşamada bulunduğumuzu göstermek için doğum, ölüm ya da doğum sonrası, ölüm sonrası gibi arketipler kullanır. Rüyadaki bir bebek arketipi de aslında tam anlamıyla yaşamdaki bir döngüde henüz yolun başında olduğumuzu bize göstermek amacıyla rüyamıza misafir edilir. Bebekli rüyaların hepsinde “henüz büyümemiş ve gelişmemiş” olmak teması bulunur. Dolayısıyla, bebek sahibi olduğumuz bir rüyada aslında yeni bir yetenek ya da fırsata sahip olmanın altı çiziliyor olabilir.


Tıpkı tabiat ananın yaptığı gibi, yaşamımızdaki her şey doğar, büyür, gelişir ve ölür. Rüyalar alemindeki doğum ve ölüm fiziksel bedenin doğumu ve ölümüne oldukça benzer. Bazen fikirlerimiz bile aniden aklımızda ilham olarak belirir ve onlarla ilgili bir şey yapmaya karar verirsek gelişir ve bir projeye dönüşebilirler. Çevrenizdeki büyük şirketlere, hatta dünyanın en büyük şirketlerine bir bakın: Facebook ve Amazon gibi devlet bile aslında bu yaşamsal döngüden geçmişlerdir. Önce birinin zihninde döllenerek gerekli adımların atılmasıyla dünyaya doğmuşlar ve büyüyerek dev şirketler haline gelmişlerdir. İşte bebek sahibi olduğumuz tüm rüyalar da bize böyle bir potansiyele sahip olduğumuzu hatırlatmak için görünürler. Şu anda yaşamınızda çok küçük bir fikir ya da yetenek olabilir fakat onu besleyip büyütürseniz size büyük menfaat getirecektir.

Rüyada bebek sahibi olduğunu görmek

Rüyada bebek sahibi olmak yaşamın karmaşıklığı içinde yeni bir görüşe ya da bakış açısına sahip olmak anlamına da gelebilir. Yeniden doğmuş gibi hissetmek, kabuğundan çıkmak, farklı düşünmeye başlamak ve bundan dolayı artık yaşamda her şeyin değişeceği yeni bir evreye girmemiz durumunda bilinçsiz zihnimiz bize bir bebek sahibi olduğumuzu gösterebilir. Aslında bilinçsiz zihnimizin burada yapmaya çalıştığı bize bundan sonraki yaşamımızın daha farklı olacağını anlatmaya çalışmaktır.


Bir bebek gördüğümüz rüyalarda diğer ayrıntılara da dikkat edersek bu rüyadan gerekli mesajı alabiliriz. Örneğin, bebeğin kültürü, rengi, durumu, mutlu ya da mutsuz olması, hasta olması, güzel ya da çirkin olması bilinçsiz zihnimiz tarafından oluşturulmuş gizli mesajları içeriyor olabilir. Örneğin, zenci bir bebek belki de yaşamımızda Afrika kıtası ile bağlantılı yeni bir sayfa açmak (eğer ticaretle uğraşıyorsak o bölgeye mal alım satımı yapmak) ya da yeni bir siyahi arkadaş edinmek alameti olabilir. Ya da ikiz bebekler numerolojik mesaj içeriyor olabilir (iki kişiyi ilgilendiren yeni bir başlangıç yapmak, evlilik, ortaklık vs). Bebek sahibi olduğumuz rüyalarda bebeğin durumuyla ilgili tüm bu ayrıntılar dikkate alınmalıdır.

Bebeği olmayan birinin rüyada bebeğinin olduğunu görmesi:

Bebeği olmayan biri için rüyada bebek sahibi olmak kariyer açısından bakıldığında yeni bir iş, yeni bir beceri ya da yeni bir şirket anlamına gelebilir. Özellikle bir bebeği emzirmek ya da beslemek yeni beceriler kazanacağımız bir dönemin güçlü işaretçisi olabilir. Belki de kariyerde yeni bir aşamaya başlıyorsunuz ve bilinçsiz zihniniz bu aşamayı “yeniden doğuş” olarak görüyor. Fakat, bu rüyadan aldığınız enerjiye de dikkat etmelisiniz. Çirkin, hasta ya da mutsuz bir bebek sahibi olmak genellikle yaşamımızda doğan yeni bir soruna işaret edebilir.


Rüyada bebek sahibi olmak bazı yorumculara göre sizin için “önemli” veya değerli bir şeyi temsil ediyor olabilir. Bu bazen kariyerde, aşk yaşamında ya da parasal konularda odaklanılması gereken yeni bir şey olabilir. Yeni bir ilişki zamanla gelişebilir ya da yeni bir yatırıma girmeniz söz konusu olabilir. Hatta, rüyada bir bebek sahibi olmak bazıları için yeni keşfedilmiş bir yetenek sembolü de olabilir. Bu yeteneği geliştirmek ve bu yetenek sayesinde kişinin hayatının değişmesi ihtimali de vardır. Çünkü, bebekler daima büyüyecek ve gelişecek olanların simgesidir.

Rüyada bebeği olduğunu görmek:

Yeni çağ yorumcularına göre rüyada bebek sahibi olmak “iç çocuğu” geliştirmekten bahsediyor olabilir. İçimizde henüz gelişmemiş ve üzerinde pek durmadığımız yönlerimiz hatta yeteneklerimiz olabilir. Belki de yeni iş fikirlerimiz var fakat bu fikirlere yönelik henüz hiçbir adım atılmadı. Yeni fikirleri başarılı bir şekilde geliştirebilmelisiniz. . Kısacası, henüz gelişmemiş ve şekillenmemiş projelerle ilgili olarak gerekli adımları atmanız gerekebileceği anlamına gelir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page