top of page

Rüyada bebekle ilgilenmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Fırsat

 • İlham

 • Enerji

 • Bebek

 • Tohum

 • Değişim

 • Potansiyel

 • Yaratıcılık

 • Başlangıç

 • Yenilenmek

 • Yeni bir fikir

 • Yeni bir proje

 • Yaratıcı enerji

 • Farklı düşünmek

 • Kabuğundan çıkmak

 • Yeni bir sorumluluk almak

 • Yeniden doğmuş gibi hissetmek

Rüyada bebekle ilgilenmek ne anlama gelir?

Bilinçsiz zihnimiz bize yaşamsal döngülerimizdeki yeni ve muhteşem başlangıçları anlatmak için bazen bir bebek arketipini rüyamıza davet eder. Bu rüyayı gören için şimdi yeni bir şeylere odaklanma ve onu geliştirme vakti olabilir. Bazen yeni bir fikir, yeni bir proje hatta yeni keşfedilmiş bir yetenek. Bilinçsiz zihnimiz bize bunu anlatmak için rüyamızda bir bebek yaratabilir.


Rüyada bir bebekle ilgilenmenin bizim için mesajını daha iyi anlayabilmemiz için rüyadaki bebeğin özelliklerine de bakmalıyız. Bebeğin rengi, kültürü, mutlu ya da mutsuz olması hatta ne yaptığı. Tüm bunlar yoruma dahil edilirse rüyamızdan gerekli mesajı alabiliriz. Örneğin, zenci bir bebek belki de yaşamımızda Afrika kıtası ile bağlantılı yeni bir sayfa açmak (eğer ticaretle uğraşıyorsak o bölgeye mal alım satımı yapmak) ya da yeni bir siyahi arkadaş edinmek alameti olabilir. Ya da ikiz bebekler numerolojik mesaj içeriyor olabilir (iki kişiyi ilgilendiren yeni bir başlangıç yapmak, evlilik, ortaklık vs).

Rüyada bebekle ilgilendiğini görmek

Yaşamsal döngülerimizdeki yeni başlangıçlar bazen bir bebekle ilgilenme rüyasıyla ortaya çıkar. Rüyalar bize yaşamımızda hangi aşamada olduğumuzu göstermek için bu tür arketipleri kullanabilir. Yeni başlamak bir bebek rüyasıyla, yeni bitirmiş olmak da ölüm rüyasıyla karşımıza çıkabilir. Bebekli rüyaların hepsinde “henüz büyümemiş ve gelişmemiş” olmak teması bulunur. Dolayısıyla, bebek sahibi olduğumuz bir rüyada aslında yeni bir yetenek ya da fırsata sahip olmanın altı çiziliyor olabilir.


Rüyalar alemindeki doğum ve ölüm günlük yaşamımızdakiyle aynı olmasa da benzerlik gösterir. Bir bebeğin döllenmesiyle bir fikrin aklımıza gelmesi arasında çok bir fark yoktur. Her ikisi de zamanla gelişir ve doğuma hazır hale gelir. Tıpkı bir projenin fikir aşamasından geçerek dünyaya doğması gibi bazen fikirlerimiz bile aniden aklımızda ilham olarak belirir ve onlarla ilgili bir şey yapmaya karar verirsek gelişir ve bir projeye dönüşebilirler. Çevrenizdeki büyük şirketlere, hatta dünyanın en büyük şirketlerine bir bakın: Facebook ve Amazon gibi devlet bile aslında bu yaşamsal döngüden geçmişlerdir.

Rüyada bir bebekle uğraşmak

Rüyada bir bebekle uğraşan yaşamın karmaşıklığı içinde yeni bir görüşe ya da bakış açısına sahip olmak anlamına da gelebilir. Yeniden doğmuş gibi hissetmek, kabuğundan çıkmak, farklı düşünmeye başlamak ve bundan dolayı artık yaşamda her şeyin değişeceği yeni bir evreye girmemiz durumunda bilinçsiz zihnimiz bize bir bebek sahibi olduğumuzu gösterebilir. Aslında bilinçsiz zihnimizin burada yapmaya çalıştığı bize bundan sonraki yaşamımızın daha farklı olacağını anlatmaya çalışmaktır.


Rüyada bebekle ilgilenmek kariyerde yeni bir iş, yeni bir beceri ya da yeni bir şirket anlamına gelebilir. Özellikle bir bebeğe bakmak ya da onu emzirmek ya da beslemek yeni beceriler kazanacağımız bir dönemin güçlü işaretçisi olabilir. Belki de kariyerde yeni bir aşamaya başlıyorsunuz ve bilinçsiz zihniniz bu aşamayı “yeniden doğuş” olarak görüyor. Fakat, bu rüyadan aldığınız enerjiye de dikkat etmelisiniz. Çirkin, hasta ya da mutsuz bir bebek sahibi olmak genellikle yaşamımızda doğan yeni bir soruna işaret edebilir.

Bazı yorumcular bebekle ilgilenme rüyasını önemli bir şeye başlamak olarak yorumlamışlardır. Bu bazen kariyerde, aşk yaşamında ya da parasal konularda odaklanılması gereken yeni bir şey olabilir. Yeni bir ilişki zamanla gelişebilir ya da yeni bir yatırıma girmeniz söz konusu olabilir. Hatta, rüyada bir bebek sahibi olmak bazıları için yeni keşfedilmiş bir yetenek sembolü de olabilir. Bu yeteneği geliştirmek ve bu yetenek sayesinde kişinin hayatının değişmesi ihtimali de vardır. Çünkü, bebekler daima büyüyecek ve gelişecek olanların simgesidir.


Özellikle 21inci yüzyıl yorumcularına göre rüyada bebekle ilgilenmek “iç çocuğu” geliştirmek anlamına gelebilir. İçimizde henüz gelişmemiş ve üzerinde pek durmadığımız yönlerimiz hatta yeteneklerimiz olabilir. Belki de yeni iş fikirlerimiz var fakat bu fikirlere yönelik henüz hiçbir adım atılmadı. Yeni fikirleri başarılı bir şekilde geliştirebilmelisiniz. . Kısacası, henüz gelişmemiş ve şekillenmemiş projelerle ilgili olarak gerekli adımları atmanız gerekebileceği anlamına gelir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page