top of page

Rüyada Belçika'yı görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Değişim

 • Özgürlük

 • Uzaklaşmak

 • Misafir olmak

 • Gurbete gitmek

 • Mekan değişikliği

 • Radikal değişimler

 • Kabuğundan çıkmak

 • Farklı olanı denemek

 • Farklı bir mekana gitmek

 • Alışılmışın dışına çıkmak

 • İş ya da sektör değiştirmek

 • Kendini yabancı hissetmek

 • Engellerin ortadan kalkması

 • Başka bir şirkette işe girmek

 • Konfor alanının dışına çıkmak

 • Kendi sularının dışına çıkmak

 • Yeni yeteneklerin farkına varmak

Rüyada Belçika’yı görmek ne anlama gelir?

Rüyada Belçika'yı görmek yaşamın akışına ve değişime teslim olmayı sembolize eder. Seyahat ettiğimiz tüm rüyalar aslında yaşamda bir noktadan başka bir noktaya doğru hareket etme sembolüdür. Bu rüyanın ayrıntılarında içine girdiğiniz değişimle ilgili inanılmaz detayla bulabilirsiniz. Yaşamın size başka bir yere götürdüğü akıntıyla savaşmak yerine bu akıntının size güvenli bir limana bırakmasını tercih ediyor olabilirsiniz. Fakat, bu yorumu yapabilmek için rüyada yaptığınız yurtdışı seyahatinin de kusursuz olması gerekir. Sorunlu bir seyahat değişime direnme ve yaşamı zorlaştırma alameti olabilir.


Rüyada Belçika ya da kendi ülkemizin dışında başka bir memlekette olduğumuzu görmek geçici süreliğine konfor alanının dışına çıkma alametidir. Bu rüyanın sahibi bir süreliğine de olsa farklı olanı dener ya da farklı bir ortamda bulunur. Rüyada Belçika’yı görmek aynı zamanda hareket ya da faaliyet alanının genişlemesi, işleri bir aşama ilerletmek ya da kendi sularının dışına çıkarak farklı bir şeyleri denemekle ilgilidir.


Rüyada Belçika’yı görmek bazen daha büyük düşünmek, faaliyet alanını genişletmek ya da daha farklı sektörlere el atmakla alakalıdır. Rüya sahibi Belçika’da turist ise belki de gerçek hayatta bir fizibilite çalışması yapmakta ya da daha önce alışık olmadığı ya da denemediği bir sektöre bir göz atmaktadır. Rüya sahibi Belçika’da ne yaptığına ve tam olarak nasıl insanlarla neler yaşadığına bakarak bu rüyayı yorumlamalıdır.


Bir rüyada Belçika ya da bir ülkenin vurgulanıyor olması daima o ülkeyle olan bağlarımız, orada yaşayan tanıdıklarımız ya da iş bağlantılarımızla ilgili bilgi getiriyor olabilir. Bazen Belçika’da yaşayan bir akrabamız ya da tanıdığımızla ilgili bilgi içerebilecekleri gibi Fransız markası bir ürün ile ilgili bilgi de içerebilirler. Dolayısıyla, rüyada gördüğümüz Belçika aslında bir nevi bize birini ya da bir şeyi hatırlatıcı sıfat görevi yapmaktadır. Rüyasında, evine Belçika’dan bir misafir geldiğini görenin uyandığı zaman Fransız markası bir bulaşık makinesi alması olasılığı da her zaman mümkündür. Burada bilinçaltımız bize eve girenin aslında Belçika’dan geldiğini anlatmaya çalışmaktadır. Bu yüzden rüya yorumculuğunda ülkeleri yorumlamak için o ülkeyle tam olarak nasıl bir bağımız olduğuna bakmalıyız.


Rüyada Belçika her zaman fiziksel olarak seyahat etmek anlamına gelmeyebilir. Bu rüya bazen içsel yolculuklar, kendi kendini keşfetmek, kendini aşmak ya da yeteneklerin farkına varmakla alakalı olabilir. Rüya sahibi belki de kendisi ile ilgili yepyeni bir şey keşfeder ve bu keşiften sonra hayatı değişir. Fakat yine de daha iyi yorum için rüyada Belçika’da ne olduğuna bakılır. Belçika’da kaybolan ya da karanlıkta kalan kişi bu yeni içsel yolculuğunda çok fazla bilinmezlikle mücadele etmek zorunda kalacaktır.

Rüyada Belçika’da olduğunu görmek

Rüyada Belçika’da olduğunu görmek yeni bir bakış açısı kazanmak ya da olaylara içerden değil dışardan bakmakla alakalıdır. Ya da bu rüyayı gören bir olaydan dolayı bir şeyin hiç de göründüğü gibi olmadığını anlar ve yepyeni bir bakış açısı kazanır. Bu rüyadan sonra rüya sahibinin duruma dair yeni bir karar alması ve bazı radikal değişimler yapması mümkündür. Rüyasında kendini Belçika’da gören kişi bazen kendi konfor alanının dışına ziyarette bulunur.


Bazıları için rüyada Belçika’ya gitmek yeni bir karar vermektir. Fakat bu karar daha önce yapılan hiçbir şeyle aynı olmayan, farklı kuralların ve farklı bir sistemin işlemesini gerektiren bir karardır. Rüya sahibi kararı verip seçimini yaptıktan sonra kendini bambaşka bir gerçeklikte, farklı bir mekanda ya da yeni bir sektörde başka bir şey yaparken bulur. Bu sektörde kurallar ve işleyiş rüya sahibi için bir önceki sektöründen çok farklı olacaktır.


Rüyada Belçika’ya yapılan ziyaretler gerçek hayatta da farklı mekanlara yapılan ziyaretlerdir. Bazen Belçika’ya giden kişi komşusuna ya da başka bir eve ziyarete gidebilir. Hatta bu rüyayı görenin gerçekten Belçika’ya gitmesi ya da başka bir memlekete gitmesi ihtimali de bulunur. Rüyasında Belçika’ya giden kişi kendini nasıl hissettiğine ve ortamın nasıl olduğuna da bakarak bu rüyayı yorumlamalıdır. Rüyada Belçika’da kendini huzur ve güvende hisseden kişi geçici süreliğine tatile gider ya da iş stresinden ve sorunlardan bir süre uzaklaşır. Belçika’da kötü durumda ya da karanlıkta kaldığını gören kişi bilmediği bir sistem ya da sorunun çözümüyle uğraşır ve bocalar. Bazen bu tip bir rüya daha önce hiç deneyim edilmeyen ve tecrübesiz olunan bir alanda bir soruna takılıp kalmaya delalet eder.

Rüyada Belçika’da kaybolmak

Rüyada Belçika kişinin kendini ait olmadığı bir ortamda hissetmesidir. Belçika’da kaybolmak ise yine buna bağlı olarak kendi konfor alanının dışında ya da bilmediği bir sektöre bazı bilinmezlikler ya da sorunlarla uğraşmaya delalettir. Bu rüyayı gören kişi bir konuda çıkış yolu aramaktadır fakat bu konu acemi olduğu ya da henüz yeni girdiği bir sektörle alakalı olabilir. Rüyanın sonunda yolunu bulan ya da gitmek istediği adrese ulaşan çözümü bulur fakat adrese ulaşamayan bir süre daha bu soru işaretleriyle yaşamak zorunda kalır.


Rüyada Belçika’ya tatile gitmek bir süreliğine sorunlardan uzaklaşmak, kendini özgür hissetmek ya da inzivaya çekilmeye delalettir. Bu rüya bazıları için farklı olanı denemek ya da kendi sularının dışına çıkmakla alakalı olabilir. Rüyasında Belçika’ya tatile gittiğini gören belki de gerçek hayatta kendi çalıştığı sektörün dışında bir sektöre el atar. Rüya sahibi Belçika’dan geri dönüyor ise bu kararı kalıcı değildir. Bazıları için Belçika’da tatil değişim ve farklı olanı denemektir.

Rüyada Belçika’da turist olmak

Rüyada Belçika’da turist olmak kendi konfor alanımızın dışına geçici süreliğine yapılan ziyaretlerin simgesidir. Bu ziyaretler bazen fiziksel olarak yapılan yolculuklar bazen içsel yolculuklardır. Rüya sahibi geçici bir süreliğine de olsa konfor alanının dışına çıkabilir, kendi mekanının haricinde bir mekana ziyarette bulunabilir. Fakat bu yolculuklar bazen sadece içsel yolculuklardır ve rüya sahibinin kendi kendini keşfetmesi, bazı yeteneklerinin farkına varması ve bu yetenekleri kullanmakla ilgili bazı kararlar vermesi olasılığı vardır. Fakat rüyasında turist olup evine dönen sadece bir fizibilite çalışması yapar ve verdiği karardan vaz geçer.


Rüyada Belçika’dan evimize gelen her insan, hayvan ya da obje aslında hayatımıza ya da evimize gelen yeniliklerin simgesidir. Bazen bu haneye bir bebek ya da gelin gelmesine işarettir. Aslında rüyada Belçika’dan gelenler hayatımıza kattıklarımız, Belçika’ya gidenler ise hayatımızdan uzaklaştırdıklarımızın simgesidir. Bazen Belçika’dan gelen kişiler haneye eşya ya da para girişini de temsil edebilirler. Fakat rüya sahibi gelenin kendinde bıraktığı izlenime de dikkat ederek bu yorumu yapmalıdır. Gelen kişi ya da obje rüya sahibini mutlu ediyor ise eve giren hayırlıdır.


Rüyada Belçika’dan gelmek öze dönmek, anormal olanın normalleşmesi, kontrolden çıkanın tekrar rüya sahibinin kontrolü altına girmesi ya da kişinin tekrar konfor alanına dönmesiyle alakalıdır. Bu rüyayı gören bulunduğu mekandan ya da sektörden uzaklaşmışsa tekrar geri döner, anormal durumlar yaşamışsa rüya sahibi için her şey tekrar normale döner. Bu rüya eve gelecek bir eşya ya da para bekleyenler için beklenenin tez zamanda varmasına delalettir. Rüyayı gören kişi birine borç vermiş ise o borç yakın zamanda ödenecektir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page