top of page

Rüyada beşiz bebekler görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • İlham

 • Enerji

 • Bebek

 • Tohum

 • Değişim

 • Ortaklık

 • Birleşme

 • Başlangıç

 • Potansiyel

 • Yenilenmek

 • Yeni bir fikir

 • Yeni bir proje

 • Yaratıcı enerji

 • Farklı düşünmek

 • 5 kişiyi ilgilendiren bir gelişme

 • Yeniden doğmuş gibi hissetmek

Rüyada beşiz bebekler görmek ne anlama gelir?

Rüyalarımızın sembolik dili bazen bize olayları ya da durumları anlatabilmek için inanılmaz bir metaforik mecazi dil kullanır. Tüm bu mecazi dil içerisinde zaman zaman numerolojik bilgileri de barındırabilir. Beşiz bebekler gördüğümüz rüyalar bu duruma yalnızca bir örnektir. Bu rüyada bebeklerin mecazi anlamının yanı sıra beş sayısının bize anlatmak istediğine de bakmalıyız.


Beşiz bebek gördüğümüz rüyalarda tüm ayrıntılara dikkat etmeliyiz. Örneğin, bebeklerin ne durumda oldukları, kültürleri, renkler, mutlu ya da mutsuz olmaları, ağlamaları, gülmeleri, hasta ya da sağlıklı olmaları, güzel ya da çirkin olmaları gibi tüm detaylar bilinçsiz zihnimiz tarafından oluşturulmuş gizli mesajları içeriyor olabilir. Mutlu bebekler her zaman güzel başlangıçlara, mutsuz, sağlıksız ya da çirkin bebekler ise yaşamımıza giren yeni dertlere işaret ederler.

Rüyada beşiz bebek görmek

Beşiz bebek rüyaları bazen fikir ya da projelerimizle ilgili bilgi getirici metaforlardır. Projelerimiz ve fikirlerimiz de tıpkı diğer canlılar gibi önce bir döllenme aşamasından geçerler ve dünyaya doğarlar, tabi onları gerçekleştirmek için gerekli adımları atarsak. Beşiz bebekler gördüğümüz bir rüya da bize bu konuda bilgi getiricidir. Bir şey sadece fikir olmaktan daha fazlası, gerçeğe dönüşmüş ve bu büyük ihtimalle beş kişi ile alakalı ya da projenin aynı anda büyüyen beş bölümü var.


Bilinçsiz zihnimiz rüyalarımız aracılığıyla bize yeni döngüsel başlangıçları göstermek için bebek arketipini kullanır. Bazen bir bebek, bazen ikiz, üçüz hatta beşiz bebekler. Rüyadaki bebekler yaşamda henüz gelişmemiş bir yanımızı ya da yaşamımızda henüz başlayan bir şeyi ifade eden arketipler olarak karşımıza çıkarlar. Bir bebeğin beşiz olmasının rüyada vurgulanması kesinlikle beş sayısını da içinde barındıran bilgi içerir: Beş kişiyi ilgilendiren bir durum, beş farklı alanda yaşanacak gelişmeler, beş kardeş arasında yaşanacak bir gelişme gibi.

Rüyada beşiz bebek doğurmak:

Beşiz bebek doğurduğumuz rüyalar genellikle beş kişiyle ilgili yeni gelişmelere işaret etse de bazen beş kişiyi temel alan sorunlara da işaret edebilir. Özellikle bebeklerin birbirinden farklı olması ya a mutsuz olmaları, ağlamaları gibi detaylar bu ihtimali daha da güçlendirir. Bir başka deyişle, 5 ağlayan bebek aslında günlük yaşamımızda beş mutsuz insana işaret eder. Örneğin, bir davayı kaybedecek beş kişinin üzülmesi, bir iş yerine gelecek beş müşterinin şikayeti gibi. Bu tür rüyalarda güçlü numerolojik bilgiler bulunmaktadır ve bebeklerin sayısı kesinlikle dikkate alınmalıdır.


Bebek gördüğümüz hemen hemen tüm rüyalar daima yaşamımızın henüz gelişmemiş yönleriyle ilgilidir. Bu rüyalardaki numerolojiyi asla hafife almamalıyız. Rüyada beş bebek varsa bu gelişme ya beş kişiyi ilgilendiriyor ya da beş farklı alanda aynı anda bir gelişme yaşanacak. Tıpkı beş bebeğin aynı zaman dilimi içerisinde büyümeye başlaması gibi yaşamınızda da eş zamanlı olarak beş alanda bazı gelişmeler olması ihtimali var. Hatta, bu tür rüyaların numerolojik bilgisi bazen finans alanında bile yaşanabilir. Örneğin, 5 ile başlayan bir miktar paranın elinize geçmesi gibi.

Rüyada beşiz bebekleri olduğunu görmek:

Rüyada beşiz bebekleri olduğunu görmek yaşamımızdaki zıtlıklar ya da bireysel farklılıklarla ilgili olabilir. Bu ihtimal rüyadaki bebeklerin birbirine benzememesi durumunda daha da güçlenir. Örneğin, rüyada her biri diğerinden farklı beş bebek bireysel farklılıklara, uyuşmazlığa ya da beş ortaklı bir şirkette ortakların ayrılmasına işaret ediyor olabilir. Fakat, bu tür rüyalarda bebekler mutluluk ve huzur içindeyse yaşamımızdaki harmoni ve bireysel farklılıkların güçlendirici bir etki olarak kullanılması ihtimali güçlenir. Örneğin, farklı yeteneklere sahip kişilerin bir araya gelip muhteşem bir proje oluşturması gibi.


Beşiz bebek rüyaları aynı zamanda bolluk, bereket ve ihtiyaç fazlasına sahip olmakla ilgilidir. Arzu edilenin beş katını ya da çok fazlasını almak gibi. Fakat, beş sayısının bir de negatif yanı vardır. Eğer rüyadaki beşizler mutsuz, çirkin ya da sağlıksız ise aynı anda beş dertle birden uğraşmak ya da beş kişiden gelecek şikayete işaret edebilir. Beş çocuğu olan bir anne ya da baba böyle bir rüya görürse evlatlarıyla ilgili geçici bir sıkıntı yaşayabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page