top of page

Rüyada beyaz gül görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Jest

 • Aşk

 • Gelin

 • İltifat

 • Fırsat

 • Refah

 • Enerji

 • Sanat

 • Sevinç

 • Güzellik

 • Mutluluk

 • Yenilik

 • Ferahlık

 • Güzel söz

 • Güzel haber

 • Güzel kadın

 • Murada ermek

 • İşlerin açılması

 • Bir bebek müjdesi

Rüyada beyaz gül görmek ne anlama gelir?

1930'ların ünlü rüya psikoloğu Carl Jung, rüyada renklerin farklı enerjileri olduğuna inanıyordu. Ona göre beyaz renki tüm objeler bilinçli zihni temsil eder. Ona göre rüyadaki çiçekler ise yaşamda karşılaşacağımız jestler, güzellikler, iyilikler ve güzel haberlere işaret eder. Bu yüzden beyaz bir gül her ne şekilde görülürse görülsün rüya sahibi için daima güzel bir şeyin yaşamına gireceğine işarettir.


Gül ve diğer tüm çiçekler rüya sembolizminde daima güzel şeylerle ilişkilendirilmiştir. Beyaz bir gül ise bu enerjinin en saf halini sembolize eder. Tıpkı henüz şekillenmemiş enerji, fikir ya da fırsatlar gibi. Rüyada birinin size beyaz bir gül verdiğini görmek genellikle içinde hiçbir art niyet barındırmayan bir teklif ya da jesttir. Belki de henüz büyümemiş bir potansiyel. Kabul edildiğinde yaşamınıza iyilik ve güzellikten başka bir şey getirmeyecak harika bir teklif. Bu rüyanın tam olarak ne anlama geldiğini yalnızca siz bilebilirsiniz.


Beyaz rengi semboller  aleminde yaşamdaki barış ve huzurla bağlantılıdır. Bu yüzden bir şekilde rüyanızda elinize beyaz bir gül geçmesi ya da birinin size beyaz gül vermesi daima barışçıl bir teklifi sembolize eder. Fakat beyaz aynı zamanda gelinlik ve kefen rengidir. Bu yüzden beyazın yorumu bazı durumlarda oldukça hassas olabilir. Bu rengin kefeni temsil etmesinin dışında ruhlar alemiyle de bağlantısı olduğu eski devirlerden beri yorumcular tarafından iddia edilmiştir. Bu yüzden rüyasında beyaz bir gül alan kişinin vefat etmiş bir kişi ile ilgili bir meseleye tekrar kafa yorması ihtimali de vardır.

Rüyada beyaz bir gül görmek

Bazı rüya yorumcuları gelinlik rengi olmasından dolayı daima bir kadın için beyaz gülün evlenme teklifi, erkek için de beyaz gelinliği giydireceği kadınla tanışma işareti olduğuna inanmışlardır. Sonuçta beyaz gelinliğin, çiçek ise romantizmin temsilcisidir. Bu yüzden beyaz bir gül daima evlilikle ilişkilendirilmiştir ve iyi bir alamet olarak görülür. Fakat bu rüyanın yorumlanmasında yine de ufak ayrıntılara dikkat edilmeli: solmuş bir beyaz gül bir erkek için olgun bir kadınla ya da kendisinden yaşça büyük bir kadınla evlenme işareti olabilir. Bir kadın için solmuş beyaz gül çok geç yaşta evleneceği erkekle karşılaşacağının işaretidir.


Beyaz rengin önemli bir manevi anlamı vardır. Bilinçaltı zihninizle ilgilidir. Genellikle, kişi kendini izole ve bir şeyler yapmaya hazırlıksız hissettiğinde beyaz renkli objeler gördüğü rüyalar meydana gelir. Hayatta yeni bir şeye hazır hissettiğinizde beyaz elbiseler, beyaz çiçekler ya da beyaz renki bir obje rüyası ortaya çıkabilir. Bu asında tıpkı yaşamda bembeyaz yeni bir sayfa açmak gibidir. Eski kitaplarda beyaz sembolü bir şekilde kendinize odaklanmak için zamana ihtiyacınız olduğunu gösterir. Bu rüya sizi zihninize odaklanmaya, özünde iç sesinizi dinlemeye teşvik ediyor. Beyaz, sezginin odağını müjdeliyor ve kişisel pusulanızı veya GPS'inizi temsil ediyor. Beyaz rüya görmek, zihninizi temizlemeye ve mevcut yaşam değerlerinizi sorgulayarak düşüncelerinizi düzene sokmaya hazır olduğunuz anlamına gelir.


Bununla beraber rüyada beyaz bir gül ya da beyaz renkli çiçekler çiçekler görürseniz, bu hayatta mutlulukla karşılaşacağınızı gösterebilir. Bu mutluluk elbette bembeyaz yeni bir sayfa açmakla ilgili. Belki ufacık bir fırsat fakat büyüme ve gelişme vadediyor. Bir demet beyaz gül görmek maneviyat ve mükemmelliğin simgesidir. Yaşamınıza girecek harika birşey. Beyaz o kadar saf bir renktir ki kirlenmemiştir ve içibd hiçbir olumsuzluk ya da negative enerji barındırmaz. Beyaz temizliğin, saflığın ve güzelliğin rengidir. Bu yüzden rüyada beyaz gül görmek daima iyiye işarettir.

Rüyada solmuş beyaz güller görmek

Bu rüyada kesinlikle bir aciliyet duygusu ve zamanın geçtiği vurgusu vardır. Bir kadın için menapoz zamanının yaklaşması, evlilik yaşının geçtiğini düşünmek, yaşlanma korkusu gibi duyguları barındırabilir. Bir erkek için olgun bir kadınla ilişki yaşamak, annesiyle (ya da ailedeki olgun yaşta bir kadınla) ilgili bir haber almakla ilgili olaylar yaşayabilir. Solmuş beyaz gül genellikle bir kadınla ilgilidir ve bu kadın büyük ihtimalle bir şey için yaşının geçtiğini düşünmektedir. Nadiren de olsa bir erkek rüyasında bir gülün solmaya başladığını gördüyse evleneceği kadınla evliliği çok fazla ertelediğini düşünüyor da olabilir.

Rüyada beyaz güller görmek

Bir rüyada beyaz güller görmek manevi güzellik ve sadelik mesajlarını getirir. Hayatınız aşırı karmaşık olabilir, bu yüzden bu alâmet işlerin daha kolay olacağı anlamına gelir. Bu, şimdi hayattaki güzel şeylerin tadını çıkarma zamanı olduğu anlamına gelebilir. Bu rüyayı gördüğünüzde sorunlar yaşıyorsanız bu sorunların yakın zamanda biteceğini bilmelisiniz. Bir erkek için çok fazla beyaz güller görmek çok fazla güzel kadının bulunduğu ir ortama karışmak anlamına gelebilir. Bir kadın için çok fazla beyaz gül görmek ya da bir beyaz gül bahçesinde bulunmak güzel şeyler yaşamaya ve güzel haberler almaya işarettir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page