top of page

Rüyada bezelye görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç

 • Jest

 • Rızk

 • İyilik

 • Şans

 • Fikir

 • Fırsat

 • Sağlık

 • Sürpriz

 • Hediye

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Beslenme

 • Kazanımlar

 • Faydalı işler

 • Haneye girenler

Rüyada bezelye görmek ne anlama gelir?

Rüyada bezelye bütünlüğün, şansın ve iyi bir hasatın sembolüdür. Bazen yaşamımıza giren küçücük bir şeyin fakat bu küçük şeyin her şeyin başlangıcı olmasının habercisidir. Bu küçük şeyin her birey için anlamı farklı olabilir. Bazıları için parlak bir fikir, bazıları için bir miktar para bazıları için bir tavsiyedir.

 

Rüyadaki bezelye aynı zamanda gizli potansiyeller ve henüz olgunlaşmamış süreçler hakkında bilgi getiren rüyalardandır. Bezelye rüyası henüz başlamamış bir sürecin ya da açığa çıkmamış enerjinin sembolüdür. Kısacası, rüyasında bezelyeyi gören kişi aslında zamanla büyüme ve gelişmesi mümkün olan bir sürece giriş için ihtiyacı olan potansiyeli eline kişidir.

 

Bezelye ve benzeri sağlıklı bakliyatları gördüğümüz rüyalar yaşamımıza giren enerjiler, kaynaklar ve bu kaynakları nasıl kullandığımıza dair bilgi getiren rüyalardır. Bezelye rüyası aynı zamanda daha iyi ve sağlıklı seçimler yapmak, ve yaşamımıza girecek tüm iyilik ve güzelliklere işaret eder. Beslenme rüyaları genel olarak kendimize faydalı olan şeyleri yaşamımıza katma metaforu rüyalardır. Sağlıklı besinler ve sebzelerle beslendiğimiz tüm rüyalar da yine buna benzer şekilde iyi seçimler yapmak ve bu seçimlerden dolayı kazanımlar elde etmekle ilgilidir.

 

Bezelye ve benzeri bakliyatlar ve sebzeler günlük aktiviteleriniz için enerji ve güç kazanmanıza yardımcı olur. Sağlıklı yiyecekler aynı zamanda büyüme ve gelişme için tüm ihtiyacın karşılanması ve ihtiyaç duyulan materyalleri elde etme metaforudur. Bezelye de diğer bakliyatlar bir ham madde ya da kendimizi beslemek ve geliştirmek için kullanacağımız bir kaynağı sembolize eder. Fakat semboller dilinde ve rüyalar aleminde altı çizilen beslenme fiziksel beslenmeyle ilgili değildir. Kendini geliştirmek, bilgi edinmek ya da donanım kazanmak gibi kendimiz için yapabileceğimiz her iyilik ruhsal boyutta beslenmedir. Bezelye ve diğer bakliyatlar de güzel alışkanlıklara ve kendimizi ruhsal anlamda geliştirmek için kullandığımız tüm kaynaklara işaret edebilirler.

Rüyada bezelye yemek

Rüyada bezelye ve diğer bakliyatlar elimizin altında kullanmaya hazır bekleyen kaynakları sembolize ederler. Tıpkı yemek pişirirken elimizin altında kullanabileceğimiz malzemeler gibi rüyada bezelye ve diğer bakliyatlar bize kullanmamız için sunulmuş her kaynağı, her yapı taşını gösterebilirler. Rüyasında bezelye ya da diğer bakliyatları gören kişi bir şeyleri kombine edebileceğini, karıştırabileceğini ve harika eserler ortaya çıkarabileceğini bilmelidir.

Rüyada görülen bezelye ve diğer bakliyatlar aynı zamanda arzuların gerçekleşme olasılığı ya da arzu edilen sonuçların elimizdeki kaynakları kullanarak oluşturulabileceğini bize hatırlatırlar. Bezelye, başka malzemelerle karıştırılarak nasıl güzel yemeklerin yapımında kullanabiliyorsa yaşam yolculuğumuzda da elimizin altındaki malzemeler güzel işler yapmamızda ve güzel projeler oluşturmamızda kullanılabilirler.

Kaliteli ve güzel bezelyeler ve bakliyatlarla dolu büyük bir sepet görürseniz, çok çaba harcamadan büyük bir başarı elde edersiniz. Birisi size bir rüyada hediye olarak böyle bir sepet verdiyse daha iyi bir işarettir. Bir sonucu elde etmeniz için tüm kaynaklar size sunulacaktır. Tek yapmanız gereken bu kaynakları kullanmak, biraz yaratıcılığınızı ya da yeteneğinizi eklemektir. Sonuç eğer siz isterseniz harika olacaktır.

 

Rüyadaki bezelyeler ve benzeri sağlıklı bakliyatlar yaşamın bize getirdiği hediyeler ve “al bunları kullan” dediği sestir. Sadece tek bir bezelye ya da yalnızca bakliyat olarak bezelyeleri gördüğümüz rüyalar tek seslilik ya da tek materyale işaret edebilir. Fakat bezelyelerin yanında çok çeşitli bakliyatlar görmek ve bu bakliyatların pişirilmeye uygun, olgun ve güzel olması kaliteli malzemelerin ve bu malzemelere sahip olma gücünün işaretidir. Bir başka deyişle bezelye ya da diğer bakliyatların çürük olmaması ve güzel durması iyi işçilikle yapılmış ve harika projeler oluşturmamızda işimize yarayacak malzeme ve materyallerin hemen elimizin altında olduğuna işarettir.

Rüyadaki bezelye ya da diğer bakliyatların bozuk ya da kötü görünüyor olmaları iyiye alamet değildir. Bu bazen kötü işçilik, ucuza kaçmak ya da özen gösterilmeden yapılan işlerden dolayı kötü sonuçlar alma alametidir. Ya da elimizin altındaki ham madde ya da kaynakların güzel projeler oluşturmamız için uygun ya da dayanıklı olmadıkları konusunda bize mesaj getirirler. Rüyadaki bu bozuk bezelye ya da bakliyatlar ayrıca özensizlik ya da sabırsızlık sonucu başarısız projeler oluşturma alametidir.

Rüyada bezelye ya da diğer sağlıklı bakliyatlar evrenin bize sunduğu şans ve hediyelere de işaret edebilir. Evren bize başarıyı direk sunmaz, başarıya ulaşmamız için merdivenin basamaklarını sunabilir. Bazen de yalnızca başarıyı inşa etmemiz için ihtiyaç duyduğumuz ham maddeleri. İşte buna benzer bir durumla karşı karşıya iseniz rüyanızda bezelye ya da diğer sağlıklı bakliyatları görebilirsiniz. Sağlıklı bakliyatlar daima sizin faydanıza olacak materyallerdir ve bu rüyalar iyi huylu rüyalardır. Fakat bakliyatların bozuk olması hafif bir acı ya da üzüntü alameti olabilir.

Rüyadaki bezelyeler ayrıca temel ihtiyaçların karşılanması, aranan paranın ya da materyalin bulunması alametidir. Fakat bezelye sevmeyen ya da bezelyeden nefret eden birinin rüyasında bezelye ya da çok fazla bezelyeler görmesi sevmediği şeylere bir süreliğine katlanmak zorunda olduğunun altını çizer.

Rüyanızı yazın:

bottom of page