top of page

Rüyada bir adada mahsur kalmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sıkışmak

 • Hareketsizlik

 • Teslim olmak

 • Çevrelenmek

 • İlerleyememek

 • Sınırlandırılmak

 • Kapana kısılmak

 • Çözüm üretememek

 • Bir engele takılmak

 • Başarısızlık korkusu

 • Savaşmayı bırakmak

 • Çıkış yolu bulamamak

Rüyada bir adada mahsur kalmak ne anlama gelir?

Bir adada mahsur kaldığımız rüyalar genellikle kurban zihniyetiyle ilgilidir. Bu tip rüyaları içinde bulunduğumuz bir durumdan çıkış için bizim tarafımızdan yapılacak bir şey olmadığını düşündüğümüzde görürüz. Gerçekte de durum böyle midir? Hayır. Tüm gücünüzü bir soruna teslim etmiş ve kendinizi yardıma muhtaç hissediyorsunuz. Aslında bu tuzağa belki de kendiniz düştünüz ve durumun size sınırlandırmasına izin verdiniz. Kurtarılmayı bekleyen bir kurban gibi hissedebilirsiniz. Fakat bu düşünce tarzı size hizmet ediyor mu? Hayır.

 

Bir adada mahsur kaldığınız rüyalar yaşamınızın kontrolünü başka insanların eline verdiğiniz ve bir pasiflik bağımlılığına yakalandığınızı sembolize eder. Siz bu duruma kim getirdi? Yaşamınızın kontrolünü başka birinin eline siz vermeseniz o kişi bu ayrıcalığa sahip olabilir miydi? Yaşamınızda değişmesini istediğiniz neler var? Sizi bu değişimden alı koyan nedir? Bu sorulara en uygun cevapları bulun ve kendinizi içinde bulunduğunuz durumdan çıkarın.

Rüyada bir adada mahsur kaldığını görmek

Bu rüyayı genellikle yaşamda bir noktadan başka bir noktaya ilerleyemediğimiz ve çözüm üretemediğimiz zamanlarda görürüz. Fakat, rüyalar zihinsel alemin ürünleridir dolayısıyla bu rüya bize aslında bir çıkış yolu olmadığını söylemez, belki de yaşanan durum sizin tarafından böyle algılanmaktadır.

Bir adada mahsur kaldığımız rüyalar sembolik olarak seyahat etme, uzaklara gitme rüyalarıyla tam anlamıyla zıttır. Uzaklara gittiğimiz rüyalar yaşamda bir A noktasından B noktasına hareket etmeyi sembolize eder. Bir adada mahsur kaldığımız rüyalar ise bunun tam tersine bulunduğumuz noktadan şimdilik uzaklaşmanın mümkün olmadığının altını çizerler. Ya da en azından yaşanan duruma sizin bakış açınız böyledir. Elbette rüyalar yalnızda rüya sahibinin zihninin yansımasıdır. Belki onlarca çıkış yolu mevcut fakat siz bunları göremiyorsanız zihniniz sizin için rüyanızda bir mahsur kaldığınız bir ada yaratmış olabilir.

Bir adada mahsur kaldığımız rüyalar genellikle gerçekten sıkışmış olmanın değil sıkışmış hissetmenin işaretidir. Yaşadığımız dünyada sonsuz seçenek ve potansiyel vardır fakat siz onlara bakmadığınız sürece sıkışmış hissedersiniz. Belki de size bu “sıkışmış” durumda tutan şey yalnızca bakış açınız. Kafanızda sizi sabit tutan o düşünce ve inançları bırakmanın zamanı gelmiş olabilir. Düşünceleri değiştirmek sizin için çözüm yolunu açabilir. Asla unutmayın, düşüncelerinizi değiştirirken, realitenizi de değiştirirsiniz. Olumsuz düşünceleri olumlu düşüncelerle değiştirin, kendiniz için daha uygun bir durum yaratmaya başlayacaksınız.

 

Rüyada bir adada mahsur kalmak genellikle mevcut koşullara bakıldığında kapana kısılmış hissetmenin işaretidir. Şu anda net bir çıkış yolu var gibi görünmüyor olabilir ya da seçeneklerinizin sınırlı olduğunu hissedebilirsiniz. Bir adada mahsur kalma rüyaları genellikle mevcut durumdan bir çıkış yolu olmadığını düşünmenin ürünüdür. Bilinçaltımız bizim için bir mahsur kaldığımız bir ada yaratır ve “buradan bir yere ayrılamazsın” der gibi bizi oraya kapatır. Peki, gerçekten de bir çıkış yolu yok mudur? Belki evet, belki hayır.

Bir adada mahsur kaldığımız rüyalar aynı zamanda “gitmek mi, kalmak mı?” sorusuyla karşılaştığımızda bir yerde zorunlu olarak kaldığımız durumlarda karşımıza çıkar. Belki de başka bir yere ait olduğunuzu hissediyorsunuz, bir değişime ihtiyacınız var ya da durumun değişmesini arzuluyorsunuz fakat mevcut duruma bakılırsa bunlar olacak gibi görünmüyor. Rüyalar aleminde bir durumdan başka bir duruma geçiş daima bir yolculuktur. Şu anda sizin içinde bulunduğunuz durumdan başka bir duruma geçişiniz söz konusu olmadığı için rüyanızda bir adada mahsur kaldınız.

 

Bir adada mahsur kaldığınız rüyalar bazen sizi orada mahsur bırakanın çevresel koşullar değil yalnızca inançlarınız olduğunu hatırlatır. Sürekli tekrar ettiğiniz cümlelerin sizin için bir kehanet oluşturduğunu biliyor musunuz? Sürekli “ben şanssızım” diyen kişiler aslında şanslarını kapatma konusunda bir kehanet oluştururlar. Siz de belki bu tip cümleleri tekrar ederek yaşamınızda kör düğümler ortaya çıkarıyorsunuz. Sizi bir adada mahsur bırakan şeyin yalnızca düşünce tarzınız olabileceğini unutmayın. O halde düşüncelerinizi değiştirin, durumun da değiştiğini göreceksiniz.

 

Rüyada gördüğümüz bir adada mahsur kalma durumu yaşam yolculuğumuzda bizi engellemek için stratejik olarak oluşturulmuş manevi adayı sembolize eder. Kendinizi tuzağa düşmüş ve mağdur olmuş mu hissediyorsunuz? Peki bu tuzakları sizin için kim ya da kimler inşa etti? Yaşamınızı zorlaştıran birileri mi var yoksa yaşamınızı zorlaştıran yalnızca düşünceleriniz ve inançlarınız mı? Belki de bu duvarlar yalnızca zihninizin meyveleri. O halde zihinsel yapınızı ve düşüncelerinizi değiştirin, yaşamınızın da değiştiğini göreceksiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page