top of page

Rüyada bir akrabanın hamile olduğunu görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sıla

 • Haber

 • Fırsat

 • Teşvik

 • Sürpriz

 • Büyüme

 • Gelişim

 • Değişim

 • Kaynak

 • Kavuşma

 • Potansiyel

 • Uzaktan gelecek haber

Rüyada bir akrabanın hamile olması ne anlama gelir?

Tüm hamilelik rüyaları özünde büyüme ve gelişme vadeden süreçleri müjdeleyen rüyalardır. Fakat, kendimizin ya da bir yakınımızın hamileliğinin dışında bir akrabanın hamile olduğunun rüyada görülmesi bizimle doğrudan bağlantısı olmayan bazı durumlarda gelişme ve değişim habercisidir. Fakat, bu rüyaların yorumu rüyanın duygu tonuna ve diğer ayrıntılara bakılarak yapılmalı. Rüyada hamile olduğunu gördüğünüz akrabanız güzel bir hamilelik mi geçiriyordu? Yoksa mutsuz muydu? Rüyada ortam ve hava nasıldı? Tüm bu sorulara vereceğiniz cevaplar rüyayı yorumlamanıza yardımcı olacak.


Tüm hamilelik rüyaları potansiyelimiz ya da henüz farkında olmadığımız gelişim ve ilerlemeleri simgeler. Özellikle kendiniz ya da eğer bir erkekseniz eşinizin hamileliğinin dışında uzak bir akrabanızın hamile olduğunu görmeniz sizinle doğrudan bağlantısı olmayan bir durumda uzaktan bazı gelişmelerin yaşandığına işaret eder. Bir şeyler sizin gözünüzün önünde olmasa da büyümekte ya da ilerlemekte. Bu rüyalarda hamile olan kişinin ismine de dikkat etmelisiniz. Örneğin, Özlem isminde birinin hamileliği bir şeye olan özleminizin gittikçe büyümesi ve artması anlamına gelebilir. Bilinçsiz zihniniz aslında bu akrabanızı bir hamile kılığına sokarak size bir şeyin büyüdüğü ya da ilerlediği mesajını vermeye çalışmaktadır.

Rüyada bir akrabanın hemileliği

Rüyada bir akrabanın hamile olması aynı zamanda yaşamınızda döllenmemiş bir parçanızın evrenin zoruyla sizin uzağınızda bir yerlerde döllendiğinin habercisi olabilir. Örneğin, arzu ettiğiniz kariyer yada bir gelişme bir türlü olmuyor fakat sizin haberiniz olmasa da aslında bu gelişmeler uzaktan olmakta. Yakın zamanda olmasa da bir süre sonra durum olgunluk sürecine girince mutlaka haberini alacaksınız. Rüyalar aleminiz birinin hamile olduğunu size gösterdiği rüyalarla aslında sizin uzağınızda fakat sizi ilgilendiren bir gelişmenin döllenmeye başladığını söylemeye çalışmaktadır.


Bir akabanın hamile olduğu rüyalar aynı zamanda doğum öncesi yaşamın (ruhsal alem) sonra ererek yeni yaşam olasılığı olan (fiziksel alem) evresine girişi simgeler. Bir başka deyişle soyut olan bir şeyin uzağınıda bir yerlerde somutlaşmaya başladığını size söyler. Belki de hiçbir gelişme olmuyor diye düşünebilirsiniz fakat rüyanızda bir akrabanızın hamile olduğunu görüyorsanız bilmelisiniz ki aslında bir gelişme oluyor, yalnızca bu sizin gözünüzün önünde olmuyor.

Hamilelik rüyaları aynı zamanda kabuğundan çıkmak için hazırlanmak, henüz dışarı çıkmamış olmak ya da henüz bir şeyin gün yüzüne çıkmamış olması fakat gelecekte gün yüzüne çıkacağının habercisidir. Çok yakında olmasa bile bir süre sonra bir haber almanız olası. Şimdilik gizli kalan bir şeyler (bazen sırlar) tıpkı bir ana rahmi gibi güvenli bir yerde bekliyor olsa da bir gün mutlaka açığa çıkacaklar. Ya da en azından gizli kalmış bir durum sonsuza kadar gizli kalmaya devam etmeyecektir.


Bir akrabanın ya da tanıdığınızın hamile olduğu rüyalar yaşamda gizli kalmış potansiyellerin yakın zamanda ortaya çıkacağının müjdecisi de olabilir. Bu potansiyeller sizi tıpkı bir bebeğin bir gün ana rahminden çıkacak olması gibi kabuğunuzdan çıkmaya ve büyümeye zorlayıcı olmaları muhtemeldir. Bir şey henüz sizin için hazır değil fakat evrenin elleriyle hazı duruma getirilmekte. Gelecekte bunun ne olduğunu öğreneceksiniz.

Bu tür rüyalarda hamileliğin durumu ve rüyada ortamın durumu oldukça önemli. Hamile olan akrabanız bu durumdan memnun muydu? Ya da sağlıklı bir hamilelik mi geçiriyordu. O halde sizin için güzel haberler gelecekte gelecek. Rüyanızda hamile olan akrabanız mutsuz ya da sağlıksız bir hamilelik mi geçiriyordu? Rüyanız gri tonlarında ya da karanlık bir yerde mi geçiyordu? O halde şu an yapmakta olduklarınızın sonuçları gelecekte sizin için kötü haberleri getirebilir. Farkında olmasanız da sorunlarınızı ya da yaşamınızdaki negatif enerjiyi büyütüyor olabilirsiniz.


Rüyanda hamile görmek doğurganlığı, doğumu ve yaratıcı potansiyelini sembolize eder. Yeni bir şey doğmak üzere fakat bu doğum sizinle doğrudan bağlantılı değil, sizin uzağınızda. Ayrıca bu rüya eylemlerinizin sonuçlarını kabul etmeniz gerektiği anlamına da gelebilir. Rüyanızda mutlu bir hamile kadın görürseniz, o zaman hedeflerinizi gerçekleştirmeye hazır olun. Mutsuz hamile kadın size bir cezanın ya da bugün yapmakta olduğunuz hataların ağır sonuçlarının size doğru gelmekte olduğunu hatırlatır.


Hamilelik rüyaları aynı zamanda döngüsel rüyalardır ve bir sonun ve bu sonla birlikte bir başlangıcın yapılacağına işaret ederler. Bu başlangıç adeta yeniden doğuş olacaktır. Ya da en azından bir başkası için bir yeniden doğuş doğrudan olmasa da dolaylı bir şekilde sizin yaşamınızı da etkileyecek. Hamilenin ismine dikkat edin çünkü bu isimde sizin için bir mesaj mutlaka vardır. Yapılacak bu başlangıç aynı isimde biriyle ilgili olabileceği gibi bu kişinin ismiyle bağdaşan bir alanda bir başlangıç da olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page