Rüyada bir yerde kapalı kalmak

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sıkışmak

 • Hareketsizlik

 • Teslim olmak

 • Çevrelenmek

 • İlerleyememek

 • Sınırlandırılmak

 • Kapana kısılmak

 • Çözüm üretememek

 • Bir engele takılmak

 • Başarısızlık korkusu

 • Savaşmayı bırakmak

 • Çıkış yolu bulamamak

Rüyada bir yerde kapalı kaldığını görmek ne anlama gelir?

Bir yerde kapalı kaldığınız rüyalar yaşamınızın kontrolünü başka insanların eline verdiğiniz ve bir pasiflik bağımlılığına yakalandığınızı sembolize eder. Siz bu duruma kim getirdi? Yaşamınızın kontrolünü başka birinin eline siz vermeseniz o kişi bu ayrıcalığa sahip olabilir miydi? Yaşamınızda değişmesini istediğiniz neler var? Sizi bu değişimden alı koyan nedir? Bu sorulara en uygun cevapları bulun ve kendinizi içinde bulunduğunuz durumdan çıkarın.


Bu rüyayı genellikle yaşamda bir noktadan başka bir noktaya ilerleyemediğimiz ve çözüm üretemediğimiz zamanlarda görürüz. Fakat, rüyalar zihinsel alemin ürünleridir dolayısıyla bu rüya bize aslında bir çıkış yolu olmadığını söylemez, belki de yaşanan durum sizin tarafından böyle algılanmaktadır.


Rüyada bir yerde kapalı kalmak genellikle mevcut koşullara bakıldığında kapana kısılmış hissetmenin işaretidir. Şu anda net bir çıkış yolu var gibi görünmüyor olabilir ya da seçeneklerinizin sınırlı olduğunu hissedebilirsiniz. Bir yerde kapalı kaldığımız rüyalar genellikle mevcut durumdan bir çıkış yolu olmadığını düşünmenin ürünüdür. Bilinçaltımız bizim için bir hapis inşa eder ve “buradan bir yere ayrılamazsın” der gibi bizi oraya kapatır. Peki, gerçekten de bir çıkış yolu yok mudur? Belki evet, belki hayır.

Rüyada bir yerde kapalı kaldığını görmek

Bir yerde kapalı kaldığımız rüyalar sembolik olarak seyahat etme, uzaklara gitme rüyalarıyla tam anlamıyla zıttır. Uzaklara gittiğimiz rüyalar yaşamda bir A noktasından B noktasına hareket etmeyi sembolize eder. Bir yerde kapalı kaldığımız rüyalar ise bunun tam tersine bulunduğumuz noktadan şimdilik uzaklaşmanın mümkün olmadığının altını çizerler. Ya da en azından yaşanan duruma sizin bakış açınız böyledir. Elbette rüyalar yalnızda rüya sahibinin zihninin yansımasıdır. Belki onlarca çıkış yolu mevcut fakat siz bunları göremiyorsanız zihniniz sizin için rüyanızda bir hapis inşa etmiş olabilir.


Bir yerde kapalı kaldığımız rüyalar genellikle gerçekten sıkışmış olmanın değil sıkışmış hissetmenin işaretidir. Yaşadığımız dünyada sonsuz seçenek ve potansiyel vardır fakat siz onlara bakmadığınız sürece sıkışmış hissedersiniz. Belki de size bu “sıkışmış” durumda tutan şey yalnızca bakış açınız. Kafanızda sizi sabit tutan o düşünce ve inançları bırakmanın zamanı gelmiş olabilir. Düşünceleri değiştirmek sizin için çözüm yolunu açabilir. Asla unutmayın, düşüncelerinizi değiştirirken, realitenizi de değiştirirsiniz. Olumsuz düşünceleri olumlu düşüncelerle değiştirin, kendiniz için daha uygun bir durum yaratmaya başlayacaksınız.

Bir yerde kapalı kaldığımız rüyalar genellikle kurban zihniyetiyle ilgilidir. Bu tip rüyaları içinde bulunduğumuz bir durumdan çıkış için bizim tarafımızdan yapılacak bir şey olmadığını düşündüğümüzde görürüz. Gerçekte de durum böyle midir? Hayır. Tüm gücünüzü bir soruna teslim etmiş ve kendinizi yardıma muhtaç hissediyorsunuz. Aslında bu tuzağa belki de kendiniz düştünüz ve durumun size sınırlandırmasına izin verdiniz. Kurtarılmayı bekleyen bir kurban gibi hissedebilirsiniz. Fakat bu düşünce tarzı size hizmet ediyor mu? Hayır.


Bir yerde kapalı kaldığımız rüyalar aynı zamanda “gitmek mi, kalmak mı?” sorusuyla karşılaştığımızda bir yerde zorunlu olarak kaldığımız durumlarda karşımıza çıkar. Belki de başka bir yere ait olduğunuzu hissediyorsunuz, bir değişime ihtiyacınız var ya da durumun değişmesini arzuluyorsunuz fakat mevcut duruma bakılırsa bunlar olacak gibi görünmüyor. Rüyalar aleminde bir durumdan başka bir duruma geçiş daima bir yolculuktur. Şu anda sizin içinde bulunduğunuz durumdan başka bir duruma geçişiniz söz konusu olmadığı için rüyanızda bir yerde hapsoldunuz.

Bir yerde kapalı kaldığınız rüyalar bazen sizi hapsedenin çevresel koşullar değil yalnızca inançlarınız olduğunu hatırlatır. Sürekli tekrar ettiğiniz cümlelerin sizin için bir kehanet oluşturduğunu biliyor musunuz? Sürekli “ben şanssızım” diyen kişiler aslında şanslarını kapatma konusunda bir kehanet oluştururlar. Siz de belki bu tip cümleleri tekrar ederek yaşamınızda kör düğümler ortaya çıkarıyorsunuz. Sizi hapseden şeyin yalnızca düşünce tarzınız olabileceğini unutmayın. O halde düşüncelerinizi değiştirin, durumun da değiştiğini göreceksiniz.


Rüyada gördüğümüz hapis ve duvarlar yaşam yolculuğumuzda bizi engellemek için stratejik olarak örülmüş manevi duvarları sembolize eder. Kendinizi tuzağa düşmüş ve madur olmuş mu hissediyorsunuz? Peki bu tuzakları sizin için kim ya da kimler inşa etti? Yaşamınızı zorlaştıran birileri mi var yoksa yaşamınızı zorlaştıran yalnızca düşünceleriniz ve inançlarınız mı? Belki de bu duvarlar yalnızca zihninizin meyveleri. O halde zihinsel yapınızı ve düşüncelerinizi değiştirin, yaşamınızın da değiştiğini göreceksiniz.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Koç

Astrozia.com

Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık

En çok görülen rüyalar

tsunami

yolculuk

ölmüş anne

mezarlık

otobüs

öldürmek

eski sevgili

örümcek

hamile

yurtdışı

Rüyanızı yazın:

Copyrights

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.