top of page

Rüyada birinin ölmesi

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Son

 • Bitiş

 • Geçiş

 • Milat

 • Değişim

 • Dönüşüm

 • Başkalaşım

 • Kurtulmak

 • Çope atmak

 • Vedalaşmak

 • İçsel temizlik

 • Devir açmak

 • Devir kapatmak

 • Kişisel dönüşüm

 • Döngüsel tamamlanma

Rüyada birinin öldüğünü görmek ne anlama gelir?

Birinin öldüğü rüyalar döngüsel tamamlanmalar ve yeni başlangıçlarla ilgilidir. Yaşam sizden bir şeyi yenisini vermek adına alıyor. Bu rüyaları anlayabilmek için rüyalar alemindeki ölümün fiziksel ölümle aynı olmadığını anlayarak işe başlamalısınız. Yaşamınızdan tıpkı rüyanızdaki ölen kişi gibi göçüp giden şeyin gitmesine izin vermenin sizin faydanıza olduğunu da bilmelisiniz. Çünkü evren aslında bu rüyayla size yeni bir şeyi yaşamınıza getirmek için eskiyi temizlediğini anlatmaya çalışıyor.

 

Rüyada birinin öldüğünü gördüğümüz rüyalarda  bir şeylerin sona erdiğini ve geçmişi arkamıza almamız gerektiğini anlamalıyız. Birinin öldüğü her rüya aslında bir geçiş sürecinden sonra yenilenmeye işaret eder. Bu tip rüyalar yaşamımızdaki devam etmeyecek süreçlere atıfta bulunurlar. Yaşamımızda son bulan süreçler rüyamıza ölen biri ya da birileri kılığında girebilirler.

 

Rüyada birinin ölmesi aynı zamanda yaşam yolculuğumuzda bir çıkmaz sokağa vardığımızın altını çizer. Ölmüş olan herkes fiziksel dünyayla ilişkisini kesmiştir ve bu tip rüyalar bize bazı şeylerin artık bittiğini ve fiziksel boyutta yer almadığını hatırlatırlar. Dünyevi enerji alanında hiçbir karşılık bulmayan aynı zamanda varlığı sona eren her şey rüyamıza  birinin ölmesi senaryosuyla girecektir.

Rüyada birinin öldüğünü görmek

Rüyada ölen her kişi bir dönüşüm, değişim, yeniden doğuş ve yenilenme habercisidir. Bu dönüşüm tamamlanana kadar yaşamımızdaki her şeyi değiştirebilir ve bizim için milat devri özelliğinde olabilir (ölümden önceki yaşam – ölümden sonraki yaşam). Ölüme dair her semboller dilinde ve astrolojide Plüton gezegeninin etkisi ve enerjisi bulunur. Tarotun kartlarından biri olan ölüm kartında bile. Ölüm kartı da daima bir başlangıç ve sınır çizgisi arasında durulduğuna işaret eder ve Plüton tarafından yönetilir. Plüton yıkıcı görünebilir fakat büyüme ve gelişme için  gereklidir.

 

Ölüm rüyaları muhtemelen bir çok rüya yorumcusu tarafından en yanlış anlaşılan, en kötü yorumlanan ve en ürkütücü bulunan rüyalardır. Fakat bu yaklaşım ölüm rüyaları için kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Ölüm rüyaları yıkıcı rüyalar olabilir fakat daima yıktıklarının yerine yeni bir şey verileceğini müjdelerler.

Birinin öldüğünü gördüğümüz rüyalarda o kişinin arketipsel özelliklerine bakarak rüyanın mesajını daha iyi anlayabiliriz. Ölen herkes yaşamımızda kapanan bir sayfadır. O halde ölen kişiyle ilgili bazı arketipsel özelliklere ve bu özelliklerin yaşamınızda neye ya da nelere dokunduğuna bakarak rüyanızı yorumlayın. Ölen kişiyle aranızdaki ilişki nasıldı? Sevdiğiniz biri miydi yoksa nefret ettiğiniz biri mi? Neyse ki nefret ettiğimiz kişileri öldürdüğümüz rüyalar genellikle yaşamımızda istemediğimiz bazı durumları sonlandırma habercisi olabilirler.

 

Ölmüş birini bir kez değil sürekli rüyamızda görüyorsak bu artık bir şeylerle kesin ve net bir şekilde vedalaşma zamanının geldiğine karşı uyarıdır. Ölmüş kişi fiziksel boyutla bağlantısını koparmış kişidir. Dolayısıyla sürekli aynı ölmüş kişiyi görüyorsanız kendinize sormanız gereken sorular şunlardır: nelerle vedalaşmam gerekiyor? Neyin kesin bir şekilde bittiğini artık kabullenmem gerekir?

Ölmüş birini gördüğümüz rüyalar ve ölüme dair her şey semboller dilinde Plüton gezegeninin etkisi altındadır. Ruh, büyümemiz ve gelişmemiz için gerekli olan dönüşüme yardımcı olur ve acı verici de olsa bizim için evren bazı şeyleri sonlandırır. Evren bazen bize yeni bir şey vermek istediğinde eskiyi çöpe atmak zorunda kalır. İşte ölüme dair rüyaların yapmaya çalıştığı da yalnızca budur. Bu rüyalar bize “vedalaş” mesajını getirirler. Aslında rüyamızda öldüğünü gördüğümüz kişi yalnızca bir arketiptir ve bitmesi gereken şeyle ilgili mutlaka çağrıştırdığı bir şeyler vardır.

 

Ölen kişiler aynı zamanda vücudun yaşamdan ayrıldıktan sonra hayatta kalan kısımlarını temsil ederler. Bu kişiler bazen, gerçekte de ölen kişinin kalıntıları, mirası ya da anılarını temsil ediyor olsalar da bazen yalnızca ölmüş (bitmiş) olmasına rağmen zihinsel boyutta hala bitiremediğimiz her şeyi sembolize ediyor olabilirler. Her ne kadar bu ürkütücü gelse de karanlık olmasına rağmen her ölümde bir güzellik vardır. Rüyada ölen ve fiziksel bedeninden ayrılan kişi yaşamımızdan çıkan ve başka bir şeyin girişine yer açan bir şeyin sembolüdür.


Birinin öldüğünü gördüğümüz rüyalar aynı zamanda bir parçamızın güvenli bir şekilde gitmesine izin verdiğimiz durumları temsil ederler. Yaşam bir alev gibidir, sürekli değişir. Hiçbir şey stabil değildir ve olduğu gibi kalmayacaktır. Başlayan her şeyin bir sonu ve her sonrasında yeni bir başlangıç daima yapılacaktır. Eski alışkanlıkların, eskimiş düşünce ya da çalışma sistemlerinin çöpe atılması gerekebilir. Çünkü, dünya sürekli bir değişim içerisindedir ve yeni gelenler eskilerin sonunu getirir. Rüyamızda ölen kişiler de bize bunları hatırlatmak için gelirler.

 

Son olarak, rüyamızda ölen kişiler daha dolgun, daha doyurulmuş, daha derin anlam ve önem taşıyan bir yaşamın yolunu açmak için hayatımızdaki sağlıksız bağları bırakmayı öğrenmeniz gereken bir işarettir. Ölüm bize, yıpranmış ve büyümüş yaşam biçimlerini bırakmayı ve onlardan kurtulmamızı öğretir. Bu kötü bir alışkanlığı veya davranış biçimini kırmak için mükemmel bir hatırlatıcıdır. Yolunuza engel olarak çıkan eski eşyaları, hatıraları ve düşünceleri temizleyin.

Rüyanızı yazın:

bottom of page