Rüyada bisiklet görmek

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Göç

 • Enerji

 • İlerleme

 • Yolculuk

 • Değişim

 • İlerleme

 • Taşınma

 • Beraberlik

 • Motivasyon

 • Bireysel kararlar

 • Yaşam yolculuğu

 • Gidişatın hızlanması

 • İstikametin belli olması

Rüyada bisiklet görmek:

Rüyada bisiklet görmek yaşam yolculuğumuzda hızımızı arttıracak kolaylaştırıcı bir araca kavuşmaya işarettir. Bu rüyayı gören süreçte hızlanma olacağını bilmelidir. Bir yere bisikletle gitmek amaca daha hızlı ulaşabileceğimiz koşulların artık bize sunulduğunu hatırlatır.

 

Rüyada her ne kadar bisiklet gibi hızlandırıcı araçlar ve taşıt araçları birbirine benzer anlamlar içeriyor gibi görülse de yaşam yolculuğumuzdaki bu hareketlenme ve hız artışının daha farklı biçimde olacağının altını çizer. Örneğin, rüyada tren yolculuğu bize daha az bireysellik ve gidişat kontrolü sunarken bisiklet rüyasında gidişatta kontrolün tamamen bize ait olduğunu anlarız. Trende kendimizi yolcu olarak gördüğümüz rüyalarda gidiş yönünü belirleme konusunda pek bir katkımız olmadığını bilmeliyiz. Tren yolculuklarında daha çok grup halinde aynı amaca gidiş teması yatar. Fakat bisiklet rüyalarında gittiğimiz istikamete ya tek başımıza ya da yanımızda sadece bir arkadaş alarak gideriz. Taşıt araçları rüyalarında seyahat ettiğimiz taşıtın büyüklüğü ve kaç kişiyi yanımızda götürdüğümüzü de hesaba katarak yorum yapmalıyız.

 

Rüyada bisiklet aynı zamanda hayatta ilerlemek için sahip olduğumuz tüm kaynakların temsilcisidir. Hayatımızda bir noktadan diğer bir noktaya varmak için kullandığımız tüm araç gereçler, yeteneklerimiz ve aldığımız eğitimi de temsil edebilir. Gerçek hayatta nasıl bisiklet bizi bir noktadan diğer noktaya götürüyor ise bilinçaltı dilinde de aslında durum bundan farklı değildir. Bisiklet amaçlarımıza ulaşmak için kullandığımız her şeyin sembolü olabilir.

 

Rüyada bisiklet aynı zamanda kişinin motivasyonu ve onu amacına iten tüm dürtülerin simgesidir. Rüyasında bisiklet gören kişi gördüğü bisikletin nasıl olduğuna da bakmalıdır? Eğer bisiklet eski ve zor çalışır durumda ise kişi aslında amacına doğru hareket etmeye çok istekli değildir, ya da onu amacına ulaştıracak donanıma sahip değildir. Belki de güncelleme ya da kendini yenilemeye ihtiyaç duyuyordur. Bisiklet son model ve güzel ise bu kişi amacına ulaşmak için ihtiyacı olan tüm güncel kaynaklara sahiptir ve bu kaynakların kullanılması gerekir. Tek yapması gereken o bisikletle istediği yere gitmektir.

Rüyada bisiklet sürmek:

Rüyada bisiklet sürmek bize değişim sinyalleri verir. Kişi şu anda nerede bulunuyor olursa olsun onun için ya mekan değişikliği ya da iş değişikliği söz konusu olabilir. Bu rüyayı tüm umutların tükendiğini düşünen biri görürse bu kişi zor da olsa bulunduğu durumdan kurtulabilir ama yine de bu kurtuluş kişinin kendisine bağlıdır. Bisikletin çok eski ya da kırık dökük olması bu kurtuluşun zahmetli de olsa mümkün olduğuna, bisikletin gıcır gıcır ve güzel olması kurtuluşun daha kolay olacağına işaret eder.

Rüyada bisiklete binmek:

Rüyada bisiklete binmek ve bisikletle bir yere gitmek en genel anlamı itibariyle motivasyonun artması ve bir amaç uğruna ilk adımın atılmasına işaret eder. Bu rüyanın yorumunda bisikletle nereye hangi hızla gittiğimize odaklanmalıyız. Hızlı bir şekilde istediği istikamete bisikletle varan kişi bir başarıya imzayı kimsenin yardımı olmadan atar. Rüyasında bisiklette 2 kişi olduğunu gören ise bir amaca giden yolda yanında bir yol arkadaşı ve yardımcı bulur.

Rüyada bisiklet tekerleği görmek:

Rüyada bisiklet tekerlekleri, çark ve çember gibi 360 derecelik bir yuvarlağı esas alan objeler aslında devri daim rüyalarıdır. Bu rüyalar bize bir turu tamamlama ve bir sonraki tura başlamayla ilgili bilgiler verirler. Tıpkı 360 derecelik Zodyak çemberinin tüm burçları gezmesi ya da bir duvar saatindeki akrep ve yelkovanın 1 turluk hareketini tamamlaması gibi rüya sahibinin görmüş olduğu çark objesi de aslında kendi hayatında bir turu bitirip yeni bir tura başlamasıyla ilgilidir.

 

Rüyada bisiklet tekerleklerinin belirgin bir şekilde vurgulanması bir gidişatı hızlandırıcı yardımcı aracı ele geçirmeye delalet eder. Fakat bisiklet tekerlekleri rüyalarında gizli numeroljik bilgi bulunmaktadır. 4 tekerlekli araçların aksine 2 tekerleği bulunan bisiklet genellikle bir sürece 2 kişinin büyük katkısı olacağını ve bu hızlanmanın iki kişinin yardımından dolayı olacağı durumlarda görebileceğimiz rüyalardandır. Kısacası, bir rüyada bisikletin 2 tekerleğinin vurgulanmış olması rüya sahibinin yaşamında bir noktadan diğer noktaya varmasında 2 kişinin çok büyük katkısı olacağının altını çizer. Aslında bisikletin her bir tekerleği kişiyi amacına ulaştırmak için yardımcı olacak bir kişi ya da amacın temsil eder.

tarot3.png

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.