top of page

Rüyada bisiklet kazası görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Kaos

 • Kriz

 • Yıkım

 • Travma

 • Tehlike

 • Kargaşa

 • Çatışma

 • Ani uyanış

 • Vedalaşma

 • Başarısızlık

 • Duraksama

 • Ani değişim

 • Maruz kalmak

 • Rahatsız olmak

 • Güvenin sarsılması

Rüyada bisiklet kazası ne anlama gelir?

Rüyada bisiklet kazası görmek karşı istikametten gelecek negatif enerjiyi sembolize eder. Yaşam yolculuğumuzda ilerlerken hızımızı kesmek isteyen rakip ya da düşmanlar bize karşı yapacakları hamlelerde bazen başarılı olabilirler. Bu durumları yaşadığımızda genellikle rüyamızda bisiklet kazası yaptığımızı görebiliriz ya da bir yere çarparız. Bilinçaltımızın burada yapmaya çalıştığı bizim için “hız kesici” olarak nitelendirilebilecek bir düşman ya da rakibi karşı taraftan gelen araç kılığına sokmasıdır. Bir aracın size çarptığı anda hissettiğiniz nötürleştirici enerji aslında rakip ya da düşmanlarınızın yapacağı hamle karşısında hissedeceklerinizle benzeşir.


Bisiklet kazası rüyaları yalnızca bir değişim ya da travmatik olayın değil yaşamımıza giren ve öngörülemeyen ani ve sarsıcı hareket metaforlarıdır. Bu rüyalar trajedi ve yıkım içerirler. Bisiklet kazası rüyaları beklenmedik değişimler, kargaşa, yıkım ve kaos habercisi olabilirler. Yaşam yolculuğunda hızımızı almış bir şekilde ilerlerken tıpkı bir duvara çarpar gibi önümüze çıkan bir engele takılır ve ilerleyişimizde başarısız oluruz. Eğer buna benzer bir durum yaşıyorsak rüyamızda bisiklet kazası yaptığımızı görebiliriz.

Rüyada bisiklet kazası olduğunu görmek

Rüyada bisiklet kazası aynı zamanda yanlış varsayımlar ve öngörülerin habercisidir. Rüyada sürdüğümüz bisiklet daima ilerleyiş durumumuz, varmak istediğimiz nokta ise amacımızı temsil eder. Aslında rüyalar aleminde bir A noktasından B noktasına yaptığımız her hareket bir yolculuktur. Bu hareket bazen bir durumdan başka bir duruma geçiş bile olabilir. Bisiklet kazası yaptığımız rüyalar ise bu geçişin ani bir engele takılacağına işaret ederler. Belki de öngöremediğiniz ya da hesaba katmadığınız bir şey bir anda önünüze çıkacak ve ilerleyişiniz duracak.


Yaşamda bazen ilerlemenin en iyi yolu, bir yolculuğa başlamadan önce önümüze çıkacak engelleri öngörmek ve onları temizlemektir. Geçmişte öngöremedikleriniz yolculuğunuzda engel olarak önünüze çıkarak aniden hızınızı kesebilirler. Bu durum size tanıdık mı geliyor? Belki de bu yüzden rüyanızda bisiklet kazası yaptığınızı gördünüz. Var olduğunu bilmediğiniz bazı engeller belki de yaşamınızda bekliyorlar. Bir bisiklet kazası rüyası gördüğünüzde bu engellerin neler olduğunu anlamaya çalışmalısınız.

Rüyalar ve semboller dilinde yolculuk bazen manevi ya da ruhsal gelişimi sembolize eder. Bir yolculuk esnasında bisiklet kazası yapmak ya da bir yere toslamak bu ilerleyişin bir engele takılmasına işaret eder. Bu engeller bazen sağlık sorunları nedeniyle bir projeye ya da eğitime ara vermek olabileceği gibi bir sorunun çözümüne aşırı odaklanmaktan dolayı yaşamdaki her şeyi askıya almak da olabilir.


Tüm bunların yanı sıra rüyadaki “bisiklet kazası” bazen bir ani uyanış ya da ani fikir değişikliği alameti de olabilir. Bir istikamete (amaca) doğru yol almışken birden sizi bu istikamete gidişten engelleyen nedir? Ani bir fikir değişikliği mi? Belki de yeni bir amaç uğruna eski amaçların peşinden koşmayı bırakmaya verilen karar. O halde bisiklet kazası rüyaları her zaman kötü bir alamet değil yalnızca ani değişimlerin sembolü de olabilirler.

Bisiklet kazası yaptığımız rüyalarla ilgili asla unutmamamız gereken bu çarpışmadan aldığımız etki ya da içinde seyahat ettiğimiz bisikletin durumu. Evren bazen bize yeni bir şey vermek için eskiyi paramparça eder. Şu anda yaşadığınız durum bunun işareti olabilir. Yaşamınıza girecek yeni bir şey için eskiyle vedalaşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu aslında sizin için bir yok oluş ve vedalaşmadır. Belki de bir sonun sadece başlangıcı.


Semboller dilinde bisiklet kazası, çarpışma ve çatışmaya yönelik tüm rüyalarda mars gezegeninin astrolojik enerjisi bulunur. Mars bazen tüm yıkıcı enerjisini bize yöneltir ve bizim için bir şeyleri sonlandırır. Fakat marsın bu yıkıcı enerjisi aslında döngüsel başlangıçlar ve sonlar için gerekli bir enerjidir. Başlayan her şeyin bir sonu, her doğan güneşin bir batışı olmak zorundadır. Marsın yapmaya çalıştığı da yaşamımıza girecek yeni bir şeye yer açmaktan başka bir şey değil. Rüyada çarpıştığınız araç eğer paramparça olmuşsa bilmelisiniz ki değişim ve güncellemeye ihtiyacınız var. Eski olanla yolunuza devam etmeniz artık mümkün değilse kendinize yeni bir bisiklet (yeni düşünce sistemleri ya da yeni bir yaşam tarzı) bulmanız gerekiyor.

Rüyanızı yazın:

bottom of page