top of page

Rüyada bisiklet sürmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • Değişim

 • İlerleme

 • Kolaylık

 • Katılmak

 • Beraberlik

 • Güçlenmek

 • Yön arayışı

 • Motivasyon

 • “Evet” demek

 • Yön değiştirmek

 • Karar değiştirmek

 • Harekete geçmek

 • Yeni bir amaç bulmak

 • Konfor alanının dışına çıkmak

Rüyada bisiklet sürmek ne anlama gelir?

Rüyada bisiklet sürmek yeni bir şeye atlamak için eskiyi terk etme metaforudur. Eğer bir rüyada bulunduğunuz yerden bisiklet sürerek uzaklaşıyor ve başka bir yere ya da ülkeye gidiyorsanız zihinsel boyutta da sularınızın dışına çıkıyor ve farklı bir şeyi denemek için yola koyulmuş olabilirsiniz. Belki bambaşka bir insan oluyorsunuz, yeni bir eğitim alıp mevcut kariyerinizi terk ediyor ve yeni bir kariyere dalıyorsunuz ya da bambaşka bir bakış açısı kazanıyor ve dünyanızı değiştirmeye başlıyorsunuz.


Rüyada bisiklet sürmek yeni bir duruma geçmek, yenilenmek ve konfor alanının dışına çıkmak alametidir. Rüyalar alemindeki bisikletle seyahat fiziksel değil zihinsel boyutta yaptığımız seyahatlerin işaretçisidir. Zihinsel olarak yeni bir duruma taşınıyor olabilirsiniz. Fiziksel olarak yer değiştirmenin dışında zihinsel olarak bir fikri terk edip yeni bir düşünce sisteminin içine dalıyor olabilirsiniz. Belki konfor alanınızın dışına çıkıyor ya da yeni bir bakış açısı kazanıyorsunuz. Belki de bir şeylerden kaçış ya da uzaklaşma arzusu içindesiniz bu yüzden rüyanızda bulunduğunuz yerden (özünüzden ve geçmişinizden) bisiklete binerek uzaklaşıyorsunuz.


Bisiklet sürdüğümüz rüyalar genellikle yaşamda bir noktadan başka bir noktaya sürüklendiğimiz süreçleri sembolize eder. Bu rüyalar bütünsel yorumculuk getirmekle beraber üç temel unsuru barındırırlar: 1- Bisikletin durumu (zihnin durumu) 2-Yolların durumu (yaşamın bize sundukları) 3-Yolcuların durumu (olaylar, arketipler, duygular, düşünceler). Bir rüya yorumcusu bu üç unsuru bir araya getirebilirse rüyanın vermek istediği mesaj ortaya çıkacaktır.

Rüyada bisiklet sürdüğünü görmek

Bir bisiklet yolculuğu rüyası bazen konfor alanımızın dışına çıkma arzusunu sembolize eder. Çünkü rüya sahibi olarak siz belki de bulunduğunuz konumdan memnun olmadığınızdan dolayı farklı bir şeyleri deneme arzusu içinde hissedebilirsiniz. Fakat asla unutmamalısınız, diğer taraftaki çimenler hep daha yeşil görünürler. Bisiklet yolculuğu rüyalarını genellikle içinde bulunduğunuz durumdan uzaklaşma ya da diğer tarafa geçerek orada işlerin nasıl olduğuna bakma arzusu hissettiğinizde görürsünüz.


Bisiklet sürdüğümüz rüyalar aynı zamanda evrenin sizin için çizdiği yeni bir yolu sembolize edebilir. Bir durumdan uzaklaşmak isteyebilirsiniz ya da değişim arzusu içerisinde olabilirsiniz. Yaşamda bir A noktasından B noktasına hareket etme zamanı genellikle yolculuk rüyalarıyla karşımıza çıkar. Bu rüyalar bazen yalnızca arzularımıza ışık tutar fakat bazı zamanlarda bizi değişime ya da içinde bulunduğumuz durumdan uzaklaşmaya davet ederler. Belki de sizin için yeni bir kariyer yolu çizilmiş ve bu yeni kariyeri kabul edebilmeniz için eskisiyle vedalaşmanız gerekmekte.

Bisiklet sürdüğümüz rüyalar duygusal ya da ruhsal düzeyde daha iyi bir şeylerin arayışına da ışık tutabilirler. Bu rüyalarda genellikle vedalaşma ve yeni için eskiyi terk etme teması bulunur. Terk edilen bazen ilişki, kariyer hatta yaşanılan memleket olabilir. Rüya sahibi daha iyisine sahip olacağına inandığı için eskiye sırtını dönmeye karar vermiştir. Bu yolculuk aslında rüyayı gören için bir vedalaşmadan başka bir şey değildir.


Bisiklet sürdüğümüz rüyalarda içinde bulunduğumuz bisikletin durumu zihnimizin durumunu ortaya koyar. Bisiklet sağlam ya da yeniyse kader bize yeni bir şey sunmuştur. Eğer rüyada yolculuk yapılan bisiklet eski ya da kırık dökük ise belki de artık bize hizmet etmeyen ve eskimiş olan şeyleri çöpe atma zamanı gelmiş. Yeni dünya düzeninde eski düşünce sistemleri ya da çalışma sistemleri belki de artık işinize yaramıyor. Tek ihtiyacınız olan biraz güncelleme ya da yenilik olabilir (tıpkı rüyada onarılması ya da yenilenmesi gereken bisiklet gibi). Peki ya denizin ya da yolculuk yapılan bölgelerin durumu? Deniz dalgalı ve hava karanlık mı? O halde bilmelisiniz ki bu yolculukta önünüze engeller çıkacak. Değişim sandığınız kadar kolay olmayacak.

Bazıları için rüyada bir bisiklet yolculuğu dönüşümün ve değişimin başlangıcına işarettir. Yeni fırsatlar ve fikirler var, belki de bu fırsatları yakalayabilmeniz için uzak diyarlara gitmeniz gerekiyor. Yaşamınızda üreyen yeni birşeyler var. Bu belki yeni bir kariyer hatta yeni bir aşk da olabilir. Fakat o, beklediğiniz yerde sizi bulmayacak. Sizin onu gidip almanız gerekebilir. Mutlaka sizin için bir “varış noktası” söz konusu. O varış noktasına seyahat ettiğinizde bir arzunuza kavuşacaksınız.


Bisiklet sürdüğümüz rüyalarda yanınızda taşıdıklarınıza da dikkat etmelisiniz. Bunlar sizin yaşam yükleriniz. Yaşam yükleri genellikle duygular, düşünceler, inançlar hatta tüm sorumluluklarınız. Sizinle gelen her şey rüyanıza bir bavul kılığında girebilir. Bavulunuz ne kadar ağırsa yaşam yükleriniz de o kadar ağırdır. Fakat bu tip rüyalar bazen bu yaşam yüklerinden kurtulmayı önerir. Örneğin, eski ve size çok fazla ağırlık yapan bir bavul belki de bilinçaltınızdan size gelen “onu bırak” uyarısı. Neyi bırakmanız gerektiğini size ağırlık yapan her şeye bakarak anlamalısınız.

Rüyanızı yazın:

bottom of page