top of page

Rüyada boğa görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç

 • İrade

 • Hedef

 • Enerji

 • İnatçılık

 • Obezite

 • Korkular

 • Arketip

 • Hareket

 • Zenginlik

 • Savaşmak

 • İri yarı bir erkek

 • Hedefe odaklanmak

Rüyada boğa görmek ne anlama gelir?

Rüyada boğa inatçılığı, güçlü iradeyi ve fiziksel gücü temsil eder. Sağlıklı ve iri bir boğa zenginlik, müreffeh bir yaşam, bolluk bereket ve yaşamın sağlam temeller üzerine oturtulması işaretidir. Boğayı güçlü ve sağlam görenin mal varlıkları artar, planları ve projeleri sağlamlaşır ve yaşamında istikrar olur.

Rüyada boğa aynı zamanda bir erkeklik sembolüdür ve daima hanedeki bir erkeğe dair bilgi getirebilir. Bu durumda boğanın nasıl göründüğüne ve rüyanın senaryosuna odaklanmalıyız. Cılız bir boğa hanedeki erkeğin sağlık durumu ya da maddi durumunun zorluğuna, güçlü bir boğa hanedeki erkeğin her şekilde durumunun iyiliğine işarettir. Bazen eve bir boğa girmesi haneye bir erkek çocuğunun gireceğine ve bu erkek çocuğunun büyük adam olacağına işarettir.

Rüyada boğayı yorumlamak için boğanın hal ve hareketleri de hesaba katılmalıdır. Ortalığı yıkan ve dengesiz hareketler yapan bir boğa kaynağı bir erkek olan durumun kontrolden çıkması ya da bir erkeğin ortalığı karıştırması sembolüdür. Bir boğanın sakince ortalıkta dolanması ve hiçbir zarara yol açmaması rüya sahibinin yaşamında pasif bir erkeğin varlığına işaret eder. Küçük ya da yavru bir boğanın haneye girmesi hanede bir erkek çocuğa hamileliğe işarettir.

Rüyada bir boğanın size doğru koştuğunu görüyorsanız bir erkekten size gelecek bir hamleye hazırlıklı olmalısınız. Bu rüya bazen sinirli ya da dengesiz bir erkeğin saçma sapan hareketlerinden dolayı zarar görmeye de işaret edebilir. İyi beslenmiş ve sağlıklı bir boğa eğer bir erkekseniz konumunuzun ve durumunuzun iyiye gitmesine ve maddi durumunuzun artacağına işaret eder. Eğer bir kadınsanız ve sağlıklı ve güçlü bir boğa görmüşseniz eşinizin ya da babanızın maddi durumunun iyi gideceğini bilmelisiniz. Bir kadınsanız size bir boğanın bakıyor olması bir erkeğin sizde gözü olduğu anlamına gelir. Bu boğa size koşarsa bu erkekten ilanı aşk ya da bir hamle göreceksiniz.

Rüyada boğa güreşi olduğunu görmek

Rüyada boğa güreşi günlük yaşamımızdaki tartışma ve kavgalara işaret edebilir. Boğa genellikle bir erkeğin sembolüdür. Dolayısıyla boğa güreşi hanedeki iki erkeğin çatışmasına işaret eder. Bazen bu çatışma hanede değil iş yerinde olabilir. Bir erkek için partnerine göz koyan başka bir erkek olması bazen rüyada boğa güreşi olarak görülebilir. Rüyadaki boğa güreşi bazen bir kadın için iki erkeğin mücadelesinin sembolüdür. Bir kadın rüyasında iki boğayı güreşiyor görüyorsa iki erkek kendisi için çarpışır.

Rüyadaki boğa güreşi aynı zamanda iç dünyamızda yaşanan çatışmaların simgesi de olabilir. İçimizden bir ses “evet” başka bir ses “hayır” derken rüyamızda boğa güreşi görebiliriz. Bazen boğa güreşi ikilemde kaldığımız durumlara ya da evet-hayır seçeneği arasında kaldığımız zamanlara işaret eder. Kısacası, boğa güreşi gerçek yaşamdaki çatışmalar ya da içsel çatışmaların işaretçisidir.

Rüyada kızgın ya da azgın bir boğa görmek:

Öfkeli ya da azgın bir boğa genellikle hanede yaşayan bir erkeğin duygularının ya da hareketlerinin kontrolden çıkması ile ilgilidir. Bir erkeğin inatçılığı ya da sinirli tavırları rüyamızda bize boğanın hareketleri olarak görülebilir. Rüyada bir boğanın ortalığı yıkması genellikle bir erkekten gelecek zarar ya da ziyana işaret eder. Reddedilmeyi ya da hayır cevabını kabul edememek, bir başarısızlığı kabullenememek ve kontrolden çıkmak gibi durumlar rüyamızda öfkeli bir boğa kılığında bize görülebilir.

Rüyada boğa öldürmek ya da ölü boğa görmek:

Rüyada ölü boğa ya da bir boğayı öldürdüğünüzü görmek farklı şekillerle yorumlanmalıdır. Bu rüya bazen bir erkekle ilgili meseleyi tamamen çözmek anlamına gelebileceği gibi bazen bir erkek düşman ya da rakibi yenmektir. Aynı kadına göz koymuş iki erkekten biri rüyasında bir boğayı öldürdüğünü görürse o kadına karşı mücadeleyi kazanır. Bir kadın rüyasında bir boğa öldürdüğünü görürse kendisine bir erkeğin ilgisi azalır ya da biter. Yolda ölü boğa ya da boğalar gören erkek işçi ya da işçilerini işten çıkarır.


Rüyada boğalar bu boğaların hareketlerine ve rüyanın senaryosuna göre yorumlanmalıdır. Hayvan gördüğümüz rüyalarda aslında hayvanların hareket ve davranışları ortada dolanan düşünceler, olayların cereyan edişi ve bu olaylarla ilgili ayrıntıları ortaya koyar. Boğaların sakin olması kafamızda dolanan düşüncelerin henüz oturmamış olmasını temsil eder. Boğaların hareketli ve bir hedefe doğru koşuyor olması bazı hayallerin ya da arzuların olması için düşüncelerimizin var olduğuna işaret eder.


Boğa bağımsız hareket eden ve kontrol edilemeyen bir hayvandır. Dolayısıyla rüyada görülen boğalar yaşamımızda kontrolden çıkmış durumları ya da kişileri temsil ediyor olabilir. Rüyanızda başına buyruk ve ortalığı dağıtan boğalar gördüyseniz belki de söz dinletemediğiniz evladınızla uğraşacaksınız. Ya da yaşamınızda bir türlü çözemediğiniz bir sorun uyandığınız gün de karşınıza çıkacak. Fakat endişelenmeyin, boğa rüyaları vahşi hayvan rüyaları kadar acımasız değildir. Yırtıcı bir hayvan olmayan boğa genellikle çözülmekte inat eden fakat sonunda çözebileceğiniz sorunları temsil eder.

Rüyanızı yazın:

bottom of page