top of page

Rüyada boks görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Kaos

 • Savaş

 • Kavga

 • Gürültü

 • Düşman

 • Rakip

 • Çekişme

 • Çatışma

 • Rekabet

 • İt dalaşı

 • Boşanma

 • Uyuşmazlık

 • Laf dalaşı

 • Fikir ayrılıkları

 • Koltuk kavgası

 • Ortaklığın bozulması

 • Tansiyonun yükselmesi

Rüyada boks maçı görmek ne anlama gelir?

Rüyada boks maçı iç dünyamızdaki karmaşa, karışıklıklar ve çatışmaların göstergesidir. Bazen boks maçı ya da boks maçı yapan insanlar görmek kendi iç dünyamızda birbiriyle çelişen yönlerimiz olduğuna ya da henüz çözülmemiş sorunlarla yaşadığımıza işarettir. Rüyada görülen boksörlerden her biri aslında mücadele veren bir yanımızı temsil eder. Bu tip rüyaların daha iyi yorumlanabilmesi için boks maçını kimlerin yaptığına ve rüyanın senaryosuna bakmalıyız.


Rüyada görülen boks maçı iç karışıklıkların ve kararsızlıkların göstergesi de olabilir. Bazen bu rüya değişime karşı direncimizi ya da değişimin yaşamımıza girmesine izin vermeyişimizi gösterir. Bir rüyada eğer 2 kişi boks maçı yapıyor ise bu büyük bir ihtimalle bir ikilemde kalmaya ya da iki seçenekten sadece birini seçmek zorunda olduğumuza işaret eder. Bazen evet-hayır arasında kaldığımızda, bazen tamam mı devam mı seçenekleri arasında bocaladığımızda boks maçı ya da dövüş rüyaları görebiliriz. Aslında gördüğümüz iki boksörden her biri bu ikilemin bir parçasını temsil etmektedir.


Boks maçı gördüğümüz rüyalarda her ne kadar bilinçaltımız yaşamımızdaki kişileri, olayları ve durumları boksörler kılığına sokarak bize gösterse de boks maçının hakemi ve seyircilerini de rüya yorumu yaparken dikkate almalıyız. Bir boks maçının hakemi genellikle tüm bu süreci yöneten kişi ya da oluşumu temsil eder. Bazen hakem üst otorite ve elinde yetki tutan yönlendirici kişinin temsilcisidir. Yine bu durumda boks maçının seyircileri tüm yaşananlara bir katkısı olmamasına rağmen olaylardan etkilenen kitlenin temsilcisidir.

 

Rüyada boks maçı görmek aynı zamanda çatışmaların, fikir ayrılıklarının, mücadelenin hatırlatıcısı olabilir. Her boks maçında ortak bir amaç vardır: “yenmek”. Dolayısıyla bilinçaltımız yaşamımızı da bir boks maçı gibi bize göstererek aslında iç dünyamızdaki yenme ve ele geçirme arzusunun altını çizer. Bu durumda anlamamız gereken bir başarının 2 taraftan sadece birine aile olacağıdır. Ortada sahibini bekleyen bir ödül vardır fakat bu ödül sadece daha iyi oynayanın olacaktır. Doğal olarak rüyada boks maçı gördüğümüz rüyalar, yaşam yolculuğumuz boyunca önümüze çıkan tüm mücadeleleri ve başarıya ulaşmak için elememiz gereken tüm rakipleri bize gösterirler.

 

Rüyada boks maçı aynı zamanda rekabetin artmasına delalettir. Bu rüyayı gören için bir şeye rağbet çok kadar fazladır fakat o sadece bir kişinin eline geçecektir. Bu rekabet bazen iş ortamında ya da aşk hayatında olabilir. Kaderde ilerleyiş tam anlamıyla durma noktasına gelmiştir ve boks maçında galip olan istediğini alan taraftır.

Rüyada boks maçı olduğunu görmek

Rüyada boks maçı yapmak uzlaşma yolunun artık mümkün olmadığı ve bir tarafın diğer taraftan bir şeyi zorla almaya çalışması durumunda da görülür. Bu rüyayı gören kişi için bir şeyler tehlike altındadır ve kişi sahip olduklarını koruma hissine kapılır. Rüyada kendini boks maçında rakibine karşı savunurken gören kişi belki de iş hayatında bir koltuğu başkasına kaptırma korkusu yaşamaktadır. Ya da aşk hayatında sevdiği partnere başka biri göz dikmiş ve onu engellemeye çalışmaktadır. Bu rüyayı gören rüyanın gidişatına ve yaşadığı hayata göre yorumlamalıdır.

Rüyada boks maçında kaybetmek:

Rüyada boks maçında kaybettiğini gören kişi bir mücadele uğruna çok fazla şeyden vazgeçmek zorunda kalır. Bu rüyayı gören kişi bir yolun sonuna gelmiştir fakat kendisi için daha hayırlı bir sayfa açılır. Rüya sahibi bir şeyi yenilgi ya da bitiş olarak algılamaktadır fakat kaybettiği şeyin yerine çok daha iyi bir şeyle ödüllendirilecektir. Bu rüya bir şeyin elimizden zorla ya da zorbalıkla alındığı zamanlarda görülür.

Rüyada biriyle boks maçı yapmak ve yenilmek yaşam yolculuğumuzda verdiğimiz mücadeleden vazgeçmeye işaret eder. Karşımızdaki boksör aslında aşmamız gereken bir engelin ya da yolumuza koyulan bir taşın temsilcisidir. Bazen boks maçı yaptığımız kişi ilerlememizi engellemeye çalışan bir rakip ya da düşmandır. Bu tip rüyalarda karşımızdaki boksörün büyüklüğü ve gücü aslında önümüze çıkan engelin büyüklüğüyle doğru orantılıdır. Çok iri ve güçlü bir boksörle maç yapmak zorlu bir engele takılacağımıza işaret eder.

Rüyada boksör ya da boksörler görmek:

Rüyada boksör ya da boksörler görmek yaşam yolculuğumuzda karşılaştığımız bir engel ya da engellere işaret eder. Rüyamızda karşımızda bizimle dövüşmeye hazır bir boksörün bir anda çıkması ilerleyen bir süreçte umulmadık bir engele takılacağımızın altını çizer. Bu tip rüyaların daha iyi yorumlanabilmesi için karşımıza çıkan boksörün fiziksel özelliklerine, gücüne ve diğer sıfatlarına dikkat etmeliyiz. İri yarı bir boksör aşılması zor bir engele, cılız boksör ise ufak bir engele işaret eder.


Rüyada kendimizi boksör olarak görmemiz ise yüksek motivasyonun simgesidir. Rüya sahibi aslında bir sorunu çözmeye ya da bir işi halletmeye o kadar gönüllü ve isteklidir ki rüyasında bu engel kendisine karşı taraftaki boksör kılığında girer. Yine bu rüyayı yorumlarken de kendimize ve karşımızdaki boksöre bakarak fiziksel özelliklere ve diğer odaklara odaklanarak yorum yapmalıyız. Kendimizi ne kadar iri ve güçlü gördüysek aslında önümüzdeki engeli aşmaya inancımız o kadar fazladır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page