top of page

Rüyada bomba görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şok

 • Kaos

 • Zarar

 • Mesaj

 • Yıkım

 • İlham

 • Kavga

 • Sinyal

 • Uyanış

 • Duyum

 • Felaket

 • Tehlike

 • Yaygara

 • Şaşırmak

 • Ani değişim

 • Kontrol kaybı

 • Ses getiren olay

 • Bomba gibi bir haber

Rüyada bomba görmek ne anlama gelir?

Rüyada bomba yaşamımızda ihmal edilmiş ya da dikkatimize ihtiyaç duyan bazı alanlar hakkında bilgi sunar. Bu rüya aynı zamanda aşırıya kaçma, dengesizlik ya da abartı sonucu hayatın bir alanının imdat çığlıkları atmasıyla ilgilidir. Rüyada “patlamak”  eylemi büyük sorunların yaşanması, bir şeyin çok fazla ses getirmesi ya da dikkatimizi aşırı derecede çekmesiyle ilişkilidir. Dolayısıyla, rüyasında bir bomba patladığını gören her şeyi bırakır ve sadece hayatında zarar görmüş bir alanla uğraşmak zorunda kalır.

 

Rüyada bomba aynı zamanda yaşamımızda aniden beliren bir “tehdit” ya da “tehlike” metaforudur. Yaşam yolculuğumuzda istikrarımızı tehdit eden her şey rüyamıza bomba olarak girebilir. Rüyada bomba görmek aynı zamanda yaşamımızda sakıncalı olabilecek durum ya da kişiler hakkında bilgi vericidir. Patlamamış bir bomba henüz patlak vermemiş bir olayı temsil ederken rüyada patlayan bomba “bir olayın patlak vermesi” temasıyla ilişkilidir. Kısacası, rüyada görülen bomba bizi günlük yaşamımızda bazı konuların hassas olduğu ve dikkatli olmamız gerektiği konusunda uyarır.

 

Rüyada bomba görmek aynı zamanda bir durumun aşırı ses getirmesi, bir skandalın patlak vermesi ve tüm enerjimizi ona vermemizi sağlamasıyla ilgilidir. Bu rüyanın sahibi bombanın şiddetine, sesine ve rüyada yol açtığı tahribata odaklanarak yorumu yapmalıdır. Çünkü rüyadaki bombanın sesi yaşadığımız olayın büyüklüğü, ortaya çıkardığı tahribat ise yaşamımızda bu olayın bize ne kadar zarar vereceği ile ilgili bilgi verir. Bir bomba patlaması sonucu evinin yıkıldığını gören yaşamında sil baştan yapmak zorunda kalabilir. Ufak çaplı bomba patlaması ise gelip geçici sorunlar ya da kaosların temsilcisidir. Bir bomba patlaması ile evinin sadece bir bölümünün ya da bir odasının tahrip olduğunu görenin hayatında sadece bir alan zarar görür.

Rüyada bombayı etkisiz hale getirmek

Rüyada bombayı etkisiz hale getirmek büyük bir tehlikeyi bertaraf etmek ya da bir durumu kontrol altına almaya delalet eder. Bu rüyanın sahibi sonuna yaklaşılan hassas bir süreçte akıllı bir hamle yaparak kendini bir tehlikeye karşı koruyabilir. Bomba bazen yaşamımızda bir konuda “en kötü ihtimal” sembolüdür. Rüyada bomba patlaması aslında “en kötüsünün rüya sahibinin başına gelmesi” teması içerirken bir bombanın patlamadan etkisiz haline gelmesi kişi için bu ihtimalin artık ortadan kalkmasına işaret eder. Bombayı etkisiz hale gelenin korktuğu başına gelmeden bazı sorunlar çözülür. Rüyasında bir bombayı etkisiz hale getiren ayrıca bir düşman ya da rakibi yener.

Rüyada patlamamış bomba:

Rüyada patlamamış bomba genellikle yaşam yolculuğumuzda karşımıza çıkan “tehlikeli kişi” ya da “tehlikeli durum” metaforudur. Bomba aynı zamanda yaşamımızda bize zarar verme olasılığı bulunan arketipler ya da karakterlerin hatırlatıcısıdır. Bir başka deyişle, bize kötülük etme ya da istikrarımızı elimizden alma ihtimali olan kişiler rüyamızda bomba olarak belirebilirler. Bombanın temsil ettiği bu tehlikeli kişiler ani öfke patlamaları yaşayabilecek ya da bir anlık öfke ile yaşamımızda kayıplara yol açabilecek kişiler olabilir. Rüyasında patlamamış bomba gören kişi çevresinde kendisine henüz zarar vermemiş fakat zarar verme olasılığı olan karakteristik özelliklere sahip kişilere karşı dikkatli olmalıdır.

Rüyada saatli bomba:

Rüyada saatli bomba geç kalma korkusu, aciliyet duygusu ya da belli bir vakitten önce mutlaka bir şeyin yapılması gerektiği ile ilgili duygulara kapılmanın işaretidir. Rüyada bir saatli bombada son dakikaların kaldığını ve bir an önce bombanın etkisiz hale getirilmesi gerektiğini gören kişi için zamanın kısıtlı olması vurgusu vardır. Bu tip rüyalarda bazen gizli numerolojik bilgiler bulunur. Örneğin, bombanın son 4 dakikası olduğunu gören kişi için bir sınava 4 gün kalmış olabilir. Ya da buna benzer bir şekilde 3 saat sonra patlayacak bir bomba görmüş biri için son 3 gün uyarısı bulunabilir. Rüya sahibi bombada vurgulanan zamanın kendisi için ne ifade ettiğini anlamaya çalışmalıdır.


Rüyada  bomba patlaması bir durumun kontrolden çıkması ve bazı şeyler için çok geç olduğunun altını çizer. Patlamış ve tahribata yol açmış bir bomba bazı olayların patlak verdiğini ve artık geriye dönüş olmadığını hatırlatır. Fakat henüz patlamamış bomba gördüğümüz rüyalar bizi zarar görme olasılığına karşı uyarır ve hala bazı hassas durumları düzeltmemiz için imkan ve vaktimiz olduğunu hatırlatır. Rüyada bir bombanın rüya sahibine yakın olması, çantasında olması ya da rüya sahibine zarar verebilecek durumda olması bizi tehlikenin çok yakınımızda olduğuna karşı uyarır. Rüyadaki bomba aslında “hassas durum” metaforudur ve bazı konularda aşırı derecede titiz ve dikkatli davranmamız gerektiğini hatırlatır.


Rüyada bomba sesi şok edici olaylar, skandallar ya da çok ses getiren bazı durumlarla ilgilidir. Uzaklardan bir bomba sesi duymak bazen yurt dışından ya da farklı bir şehirden çok şaşırtıcı ya da etkileyici bir haber almaya delalet eder. Çok yakınımızda bir bomba sesi duymak birinci derece akrabalar ya da yakınların yaşamlarındaki olay ya da skandallara şahit olacağımız bilgisini verir. Yaşadığı evde, yan odada ya da çok yakın bir odada bomba patladığını duyan için kendisine çok yakın birinin hayatında büyük bir şok yaşanması ihtimali vardır. Bu kişi büyük bir ihtimalle aynı haneden ya da anne-baba veya kardeşlerden biridir. Rüyasında bir bomba patladığını fakat sonrasında hiçbir tahribat olmadığını gören asılsız bir haber alır.


Rüyada el bombası ufak çaplı skandallar ya da sadece rüya sahibini ilgilendiren bazı olaylara işaret eder. Patlamamış bir el bombası çok hassas ve tehlikeli durumlara karşı uyarıcıdır. Rüyada bir el bombasının patladığını görmek rüya sahibinin yaşamında kendisine zarar verme ihtimali olan birinden ya da bir düşmandan sert bir hamle geleceğine karşı uyarıdır. El bombası bazıları için “çok tehlikeli durum” metaforudur. Aynı zamanda yaşamımızda bir şeyleri yok edici ya da hayatımızda büyük tahribata yol açma olasılığı olan bazı durumların varlığına işaret eder. El bombasının evinde ya da yakınlarında zararsız bir şekilde durduğunu gören için bazı tehlikeler tıpkı uyuyan hücre gibi kendilerini göstermeden beklemektedirler. Bu rüyanın sahibi yaşamından çıkarmak zorunda olduğu tehlikeli unsurları bir an önce bulup onlardan kurtulmalıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page