top of page

Rüyada boy uzaması

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şeref

 • İtibar

 • Rütbe

 • Gelişmek

 • İyileşmek

 • Yücelmek

 • Yükselmek

 • Yetebilmek

 • Terfi etmek

 • Göze girmek

 • İyiye gitmek

 • Zenginleşmek

 • Saygı görmek

 • Paranın artması

 • Puan kazanmak

 • Kazancın artması

 • Özgüvenin artması

 • Yeteneklerin artması

Rüyada boy uzaması ne anlama gelir?

Rüyada boy uzaması yaşam yolculuğumuzda büyüme, gelişme, daha iyiye gitme ve buna bağlı olarak geçirdiğimiz dönüşüm süreçleri hakkında bilgi verir. Rüyaların diliyle uzamış olan boy toplum gözünde aslında seviye arttırma, terfi etme ya da yücelme sembolüdür. Boyu uzayan kişinin değeri artar, özgüveni artar, bilgileri artar ya da rüya sahibi sosyal hayatta saygınlık kazanır.


Rüyada boy uzaması aynı zamanda yaşam yolculuğumuzda varmak istediğimiz zirveye bir adım daha yaklaşmakla ilgilidir. Genellikle fiziksel olarak büyüme, genişleme ve kilo alma rüyaları ruhsal düzeyde gelişme, genişleme ya da büyümeyle alakalı rüyalardır. Rüyada uzayan boyumuzdur fakat bu rüyanın bize verdiği mesaj aslında ruhsal anlamda büyüdüğümüz ve zirveye yaklaştığımızdır.

Rüyada boyunun uzadığını görmek

Boy uzaması rüyası bazıları için bilginin artması, birikimlerin artması ya da halk nazarında daha yükselmiş bir konuma gelmekle ilgilidir. Rüyada sadece kendi boyumuzu değil başka birinin boyunun uzadığını da görebiliriz. Bu durumda gördüğümüz kişi bizim gözümüzde yücelmiş ya da yükselmiştir. Örneğin, bir anne ya da baba evladının boyunun uzadığını görürse evladı güzel bir eğitime hak kazanabilir ya da kariyerinde yükselebilir. Bilinçaltımız aslında bu anne babanın evladının yücelmesi ve yükselmesini kendisine onun boyunun uzaması olarak göstermektedir. Bir anne baba henüz bebeklik ya da çocukluk çağındaki evladını çok uzun boylu görürse evladı büyüdüğünde büyük adam olur.


Boy uzaması rüyası tüm bunların yanı sıra olgunlaşma ya da farkındalığın artmasıyla ilgilidir. Rüya sahibinin bir konuda farkındalığı hiç olmadığı kadar artmış ve bu duru kendisine puan kazandırmıştır. Toplum içinde kendini olduğundan daha uzun gören aslında bir nevi öne geçmiş ya da herkese bir konuda fark atmış ve bilgeliği artmış kişidir. Rüyadaki boy uzaması teması aslında zenginleştirici, yüceltici ve kişiyi toplumda öne geçirici bir sıfat niteliğindedir.

Rüyada boyunun uzadığını görmek:

Rüyada boyunun uzadığını görmek yaşam yolculuğunda yeni deneyimler kazanmak, zorlukların üstesinden gelmek ve engelleri aşarak farklı bir boyuta geçmekle ilişkilidir. Rüya sahibi yapmakta olduğu her ne ise bir üst seviyeye geçer. Dolayısıyla bu rüyayı gören öğrenci için mezun olmak, işsiz için iş bulmak ya da bekar için evlenmek olasılığı da bulunur.


Rüyada boyunun uzadığını görmek aynı zamanda yeni alanlara dalmak, yeni şeyler keşfetmek, kariyerde terfi etmek ya da kazancın artması gibi olumlu anlamlar içerir. Fakat boyunun uzadığını gören kişi bu rüyayı görürken ne hissettiğine de bakmalıdır. Boy uzamasının kendisine yakışmaması ya da kendini çirkin bulmak mütevaziliği kaybetmek ya da yeni girdiği alanla ilgili huzursuzlukları olmakla ilgilidir. Kişi terfi etse ya da yeni ve daha iyi bir iş bulsa bile kendini uzun boylu fakat sevimsiz görmüş ise bu durumdan memnun kalmaz.


Rüyada kendimizi olduğundan uzun boylu görmemiz aslında bilinçaltımızdan gelen bir “yükseklik” vurgusudur. Bu yüzden bu rüya hayırlı rüyalardandır ve daima yükselme, yücelme, seviye arttırma sembolüdür. Bazı durumlarda hedeflere yaklaşma, onurun ve erdemin artması ya da halk gözünde yükselme anlamı taşır. Dolayısıyla, rüyasında boyunu olduğundan uzun gören kişi halk gözünde taktir kazanır.


Boy uzaması rüyalarında sadece kendi boyumuzun uzadığını görmeyebiliriz. Bazen yaşam yolculuğumuzda tanıdığımız kişiler, arkadaşlarımız, evlatlarımız ya da akrabalarımızın boyunun uzadığını da görebiliriz. Bu durumda gördüğümüz kişinin kim olduğuna bakarak bu rüyayı yorumlamalıyız. Bu tip rüyalar genellikle direk olarak gördüğümüz kişinin ya da o kişiyle aynı adı taşıyan birinin terfi etmesi ya da yükselmesi ile ilgili bilgi sunarlar. Örneğin, rüyamızda Murat isminde birinin boyunun uzadığını görürsek yaşamımızda bu kişinin ya da Murat ismindeki başka birinin terfi ettiğini ya da yaşam yolculuğunda yükseldiği haberini alabiliriz. Rüya yorumculuğunda isimler daima hatırlatıcı öğelerdir ve boyunun uzadığını gördüğümüz kişiyle aynı isimde olan birini hatırlatıyor olabilirler.


Bir anne ya da baba evladının boyunun uzadığını görürse evladı yücelir, yükselir, mevki ya da makam sahibi olur. Bazı rüyalar bize hemen olacak şeylerden değil onlarca yıl sonra olacaklardan haber verebilirler. Dolayısıyla evladı henüz bebek ya da çocuk olan biri evladını çok uzun boylu görürse evladı büyüdüğünde çok büyük kariyer sahibi olur. Bazen uzun boylu evlat uzun ömürlü evlada delalet eder.

Rüyanızı yazın:

bottom of page