top of page

Rüyada bozuk para görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç

 • Arzu

 • İstek

 • Fırsat

 • Enerji

 • İlham

 • Başarı

 • Finans

 • Kaynak

 • Maddiyat

 • Potansiyel

 • Materyalizm

 • Maddi başarı

 • Doyuma ulaşmak

 • Parasal meseleler

 • Para kazanma dürtüsü

 • Güçlü olduğunu hissetmek

Rüyada bozuk para görmek ne anlama gelir?

Rüyada bozuk para bilinçaltımız tarafından oluşturulan sembolik bir “ufak tefek para işleri” metaforudur ve rüya sahibinin günlük hayatta uğraştığı maddi meselelerle ilgili ufak ipuçları verir. Aslında rüyada bozuk para ve kağıt para görmenin anlamları birbirine çok yakın olsa da bozuk para paranın alım gücünün mecazi olarak biraz daha küçültülmüş halidir. Bir başka deyişle bir çanta dolusu kağıt para gerçekte daha değerli olduğu için mecazi dili kullanan iç dünyamızda da aslında daha değerli yeteneklerin ve hazinelerin temsilcisidir. Bir çanta dolusu bozuk para görmek yine de bizim için maddi kaynak getirebilecek yetenekleri temsil etse de hiçbir zaman kağıt para kadar değerli yetenekleri temsil etmez.

 

Rüyada bozuk para bazıları için “paraya dönüştürülebilecek yaratıcılık”  temasının altını çizer. Bu rüyanın sahibi yaratıcılığını kullanarak insanlığın faydasına olacak bir şeyi inşa etme gücüne sahip olduğunun artık farkına varmalıdır. Bu rüya bazıları için “çılgın ve çok tutulacak bir proje” ile ilgili olabilir. Ya da bu rüya bize alıcısı çok fazla olan bir ürün ya da malın varlığından fakat henüz bu ürünün yapım aşamasına geçilmediğinden bahsediyor da olabilir. Rüya sahibi kendisi için bunun ne anlama geldiğini anlamaya çalışırsa cevabı bulacaktır.

 

Bazen bozuk para gördüğümüz rüyalarda numerolojik ipuçları gizlidir. Örneğin rüyada 5 adet bozuk para gören ertesi gün 5 sayısıyla ilgili ufak bir ayrıntı yaşayabilir. Ya da 5 kişiyi ilgilendiren parasal bir konuya kafa yorabilir. Rüyada gördüğümüz paranın miktarı mutlaka yoruma dahil edilmelidir. Özellikle 1-9 arası rakamların vurgulandığı tüm rüyalar gizli numerolojik bilgiler içerirler. Bazen 2 lira aslında 2 kişiye ya da 2 kişiyi etkileyecek bir durumun altını çiziyor da olabilir.

 

Bozuk para gördüğümüz rüyalar genellikle sahip olduğumuz potansiyeli ve içsel güçlerimizi bize göstermek için numerolojiyi kullanır. Bir başka deyişle, farkında olmasak da rüyada gördüğümüz paranın miktarına eş değerde bir yetenek ya da içsel güce sahip olabiliriz ve bu yetenekleri kullanarak meslek haline getirdiğimizde para kazanırız. Tabiki, rüyadaki bozuk para yine de sembollerin mecazi dilini kullandığından sahip olduğumuz yeteneklerin değer ölçütleri hakkında tam isabet bilgi sunmasa da rüyalar bazen abartı dilini kullanmayı severler. Örneğin, bir çanta dolusu bozuk para bazen “çok kıymetli bir yetenek” ile eşdeğer olabilir.

 

Bozuk para gördüğümüz rüyalar oldukça etkileyici ve hayallerimize kavuşmayı müjdeleyen rüyalardır. Bu rüyalar maddi kaynaklarımızın yetersiz olmasından dolayı sahip olamadığımız şeylere artık sahip olacağımızı düşündürmesinden dolayı oldukça mutlu edici rüyalardır. Aslında bu rüyalarda gördüğümüz para sahip olduğumuz güç, enerji ve paraya dönüştürülebilecek tüm potansiyellerin kılık değiştirmiş halidir. Bir başka deyişle, rüyada gördüğümüz bozuk para bize “paraya dönüştürülebilecek enerji” ile ilgili bilgi getirir. Elbette bozuk para gördüğümüz rüyalar ertesi gün elimize bir çanta dolusu para geçeceği anlamına gelmez fakat paraya dönüştürülebilecek tüm yetenek ve potansiyelin aslında elimizin altında olduğunun hatırlatıcısıdır.

 

Rüyasında sürekli bozuk para gören bir kişi için iki ihtimal bulunur: Birincisi bu kişi eğer paraya aşırı derecede ihtiyaç duyuyor ve sürekli parayı düşünüyorsa rüyasını tabir etmemelidir çünkü bu bilinçaltının bir nevi olumlu aldatmacasıdır ve kendisini bu düşünceden kurtarmak ve rahatlatmak amaçlı ufak bir “doyuma ulaştırma” çabası içine girmiştir. Eğer kişi için bu durum söz konusu değilse ve rüyasında sürekli para görüyor ise iç dünyasında henüz keşfedilmemiş ve keşfedildiği taktirde kendisine maddi menfaat getirecek büyük bir potansiyel bulunmaktadır. Rüyasında sürekli bozuk para gören kişi yeteneklerine, mesleğine ya da yaratıcılığına odaklanırsa içindeki bu cevheri bulur ve zengin olur. Çünkü rüyada bozuk para görmek aslında görülen para değerinde bir güce ya da yeteneğe sahip olmaya delalet eder.

 

Tüm bunların yanı sıra bozuk para gördüğümüz rüyalar aslında yaşam yolculuğumuzda aldığımız ödül ve cezalar hakkında da bilgi sunarlar. Rüyada ummadığımız halde evimizde, çantamızda ya da bir yerde para bulmamız daima kaderin bize sunduğu bir sürpriz, ödül ya da fırsatı temsil ederken para kaybettiğimiz rüyalar bize geçmişte yaptığımız hata ya da yanlışların sonucu olarak cezalandırılacağımızı hatırlatıyor da olabilirler. Para daima fiziksel alemde bir “başarı ölçütü” objesidir ve parasızlık ise bunun tam tersine “başarısızlık” algısıdır. Dolayısıyla rüyasında parayı gören umduğunu bulurken cüzdanını boş gören eli boş döner ya da bir teklifi reddedilir. 

Rüyada bozuk para

Rüyada bozuk para bulmak:

Rüyada bozuk para bulmak aslında kaynak ve fırsat bolluğu olan bir ortamda yaşandığına dair uyarıdır. İşsizlik ya da imkanların kısıtlı olduğunu düşünen biri rüyasında para bulduğunu görürse bilmelidir ki ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklar aslında görememesine rağmen elinin altındadır. Bu kaynaklar bazen kişinin iç dünyasındaki yetenekleri arasında, bazen klavyesinde hatta internet aleminde bile olabilir. Rüya sahibi aslında kaynak bolluğu olan bir alemde yaşamakta fakat bunu görememektedir. Özellikle rüyasında çok fazla para gören ya da her yerde para olduğunu gören kişi için “kaynakların bolluğu” temasının altı çizilir. Kişi bu kaynakları görmeye çalışmalıdır. 

Bozuk para bulduğumuz ya da kaybettiğimiz rüyalar aslında ödül-ceza ikilisi ve birbirine zıt rüyalardır. Rüyada para daima sahip olduğumuz kaynaklara işaret ederken parayı kaybetmek ise bu kaynakları kaybetmenin altını çiziyor da olabilir.  Dolayısıyla çok para daima çok kaynağa işaret ettiği gibi cüzdanımızı boş gördüğümüz rüyalar daima bir şeyin ihtiyaç duyulandan az olmasının altını çizerler. Rüyasında evinin her yerinde paralar olduğunu görenin yaşamında oldukça bol olan bir şey vardır. Bu rüyayı fakir biri görmüş ise mutlaka iç dünyasına ve gizli kalmış yeteneklerine odaklanmalıdır. Çünkü bu yetenekler insanlığın faydasına sunulduğunda alıcısı çok olacak ve kişinin yaşamına parayı mutlaka getirecektir.


Rüyada bozuk para saymak yaratıcı enerjinin kullanılmasıyla ilgilidir. Fakat bu rüyayı yorumlamak için paranın nasıl sayıldığına, ne kadar para olduğuna ve rüya sahibinin rüyadan aldığı enerjiye odaklanmak gerekir. Elinde çok fazla para bulunan ve bu parayı sayan kişinin yapacağı ya da yapması gereken o kadar çok şey vardır ki. Tüm bu yaratıcılık ev potansiyel aslında paraya dönüştürülebilecek bir kaynak olarak kişinin rüyasına para kılığında girmiştir. Rüya sahibinin kendisi için “çılgın bir proje” ya da “alıcısı çok olacak bir ürün” fikri varsa mutlaka bu fikrin hayata geçirilmesi için bir şeyler yapılması gerekir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page