top of page

Rüyada büyük bir ev görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Refah

 • Yenilik

 • Murat

 • İyileşme

 • Gelir artışı

 • Terfi etmek

 • Güncelleme

 • Daha iyi bir iş

 • Yenilenen enerji

 • İyiye giden süreç

 • Daha iyisini bulmak

 • Daha güzel bir yaşam

 • Yaşamın güzelleşmesi

Rüyada büyük bir ev görmek ne anlama gelir?

Rüyada büyük bir ev “daha büyüğü” ya da “daha iyisi” metaforudur. Kendini geniş, ferah, aydınlık ve rüya sahibinde güzel duygular uyandıran bir evde gören kişi kendisini mevcut durumdan daha iyi bir durum içinde bulur. Bu tür rüyalar bizim için daha iyi bir iş, daha iyi bir ilişki ya da daha iyi bir yaşam müjdesini veriyor olabilirler. Çünkü, sembolik olarak biliçsiz zihnimiz bize “daha büyük” olanı göstermek amacıyla rüyamızda büyüklük sıfatını vurgulayan büyük bir ev inşa etmiştir.


Rüyada gördüğümüz ev aynı zamanda ruhunuzun durumunu sembolize eder. Dolayısıyla büyük bir ev “daha büyük düşünmeye başlamak” ya da daha fazlasını istemekle ilişkilendirilebilir. Bu tür rüyalar bazen zenginlik arzusu ya da en azından daha fazla gelir arzusunu yansıtıyor olabilir. Özellikle, rüyada görülen ev hem büyük hem lüks bir ev ise bu rüya sizin için lüks bir yaşam arzusunu yansıtıyor olabilir. Rüyaların bize getirdiği büyüklük ya da küçüklük sıfatları aslında bilinçsiz zihnin altını çizdiği daha fazlası ya da daha azı arzusudur.

Rüyada büyük bir eve girmek

Rüyadaki ev aynı zamanda inançlarımız ve tutumlarımız hakkında derin bilgiler içeriyor olabilir ya da mevcut yaşamınıza göre “çok büyük bir şeyin içine girmek” metaforudur. Bu yüzden rüyada büyük bir evin içinde olmak büyük düşünmek ya da büyük bir projeye girişmek anlamına da gelebilir. Belki de bu rüya sizin için çok büyük bir şirkette çalışmaya başlamak ya da yaşadığınız şehre oranla çok büyük metropol bir şehirde yaşamaya başlamak anlamına da gelebilir. Fakat, bu tür rüyalar yine de rüyadan aldığınız duygu tonuna bakılarak yorumlanmalıdır. Rüyanızdaki büyük evde nasıl hissettiniz? Orası harika bir ev miydi yoksa kasvetli bir yer miydi?


Rüyadaki evler aynı zamanda yaşamda yeni bir aşamaya giriş metaforları olarak karşımıza çıkar. Bu yüzden bir rüyada bir evin büyüklüğünü vurgulanması yeni ve çok büyük bir şeyin içine giriş içinde olduğumuzun habercisidir. Duygusal olarak daha olgunlaşıyor ya da artık daha fazlasını istiyor da olabilirsiniz. Bununla beraber, rüyada evin dışında kalmak reddedilme ve güvensiz hissetme anlamına gelir. Örneğin, bir ilişkiye tam anlamıyla başlayamama, partnerin evlilik arzusu içinde olmaması gibi durumlarda rüyada bir evin içine giremediğimizi görebiliriz.

Rüyada büyük bir eve taşınmak

Büyük bir eve taşındığımız rüyalar ruhsal olgunlaşmayı ve büyük düşünmeyi temsil eder. Rüyadaki evler “siz” i temsil eder. Bu yüzden büyük bir ev olgunlaşmak, özgüvenin artması ya da büyük bir başarıya imza atmaktan dolayı duyulacak gururun temsilcisi olabilir. Rüyadaki ev aslında kendimizi nasıl hissettiğimizle ilgilidir. Kendini büyük bir evde gören gurur duyar, özgüveni artar ve kendini iyi hisseder. Bu rüya aynı zamanda kazancın artması, şirketin büyümesi ya da bir projeye olan inanç ve güven duygusunun artması ve geleceği parlak görmekle alakalıdır.


Bununla beraber ev rüyaları içsel duyguların aynasıdır. Büyük bir ev görmek bu yüzden daha iyi hissetmek (daha geniş ve ferah olmak) sıkıntının ve kasvetin azalmasını müjdeler. Daha iyi gelire geçmek dolayısıyla rızkın ve refahın genişlemesi gibi durumlarda da kendimizi büyük bir evde görebiliriz. Rüyaların sembolizmi mevcut durumumuz ve zihnimizin durumuna ışık tuttuğundan rüyada büyük bir ev görmek daima iyi ve korunaklı hissetmek, geleceğe güvenmek ve servet arttırmakla ilgilidir.

Rüyada büyük ev almak

Rüyada büyük bir ev almak bazen yaşamdaki radikal değişimlerin sembolü olarak bilinçaltının inşa ettiği metaforlardır. Büyük bir ev daha büyüğüne kavuşmak ve terfi etmek alameti olabilir. Bir ev gördüğümüz rüya aslında yaşamda tam anlamıyla başka bir yöne gideceğimizi sembolize eder. Alternatif olarak rüya, bir yolculuğa çıkacağınızın bir işareti olabilir. İçinde bulunduğunuz ev güzelse, bu size yeni bir olasılığın geldiğini gösterebilir.


Bir ev rüyası analiz edilirken evin büyüklüğü oldukça önemlidir. Çünkü evin büyüklüğü ve kapsayıcı boyutu, geçmiş çağrışımlarla kıyaslandığında şu anki durumun ne kadar büyük ve kapsayıcı olduğuna işaret eder. Bütün ailenizi alabilecek kadar büyük bir ev aslında yeni bir fırsatın ve bu fırsatın sonunda herkese yetecek kadar büyük bir gelirin müjdecisi olabilir. Bu rüya büyük bir projenin sonunda ailedeki tüm fertlere refah sunabilecek kadar gelir elde edilebileceğinden haber veriyor olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page