top of page

Rüyada cadı görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • İftira

 • Fitne

 • Büyü

 • Tuzak

 • Çirkin

 • Metres

 • Huysuz

 • Bencil biri

 • Kötü şans

 • Kıskançlık

 • Arabozucu

 • Olumsuzluk

 • Sinir bozucu

 • Negatif enerji

 • Düşman kadın

 • Kötü niyetli biri

 • Sevilmeyen biri

 • Kötü kalpli bir kadın

Rüyada cadı görmek ne anlama gelir?

Rüyada cadı bilinçaltımız tarafından inşa edilen bir “kötü kalpli kadın” arketipidir. Masallarda ya da filmlerde elinde süpürgesiyle dolanan ve hayatının tek amacı kötülük yapmak olan bu arketip bazen yaşamımızdaki bencil, huysuz, kötü kalpli ve sevmediğimiz kişileri bize hatırlatma amaçlı karşımıza çıkar. Bir başka deyişle, tüm bu karakteristik özelliklere sahip kişiler ya da yaşamımızda oluşan negatif durumlar rüyada bize cadı kılığında görünürler.

Rüyadaki cadı yaşamımızı zorlaştırmak ve bize kötülük yapmak için hayatımıza giren herkesin, arkamızdan kuyumuzu kazan bireylerin veya bu kişilerin yaşamımıza getirdiği tüm negatif etkilerin temsilcisi olabilir. Cadı her ne kadar dişil bir arketip olarak karşımıza çıksa da nadiren bir erkeği ya da bir durumu da işaret edebilir. Rüyadaki cadı genellikle yaşamımızdaki bencil kişiler, bize katkıda bulunmanın aksine bizden bir şey almaya gelen bireyler ya da hayatımızdaki ilerleyişimizi durdurmaya yönelik davranışlarda bulunan bireyleri temsil eder. Cadıyı rüyasında görenin işlerine engel olan biri vardır.

Rüyada görülen cadı bazen “kötü şans” ve “lanetli” temasının altını çizer. Sürekli işlerini sonuna kadar getirip bir türlü tamamlayamayan ve şanssızlık, büyü, nazar, kem göz gibi olgulardan etkilendiğini düşünenler bu rüyayı görebilirler. Cadı, hayatımızdaki tüm olumsuzlukların ve negatif enerjinin simgesi olabilir ve kötüye dair her şeyi temsil edebilir. Bununla beraber, kişinin yaşamındaki “kötü” algısı görecelidir ve bazıları için cadının tanımladığı “kötü” faydasız ya da kıskanç arkadaşlar da olabilir. Kısacası, bu rüyanın sahibi hayatından çıkması gereken sevimsiz birinin varlığından rahatsız duymaktadır.

Masallarda ya da filmlerde gördüğümüz cadı fiziksel anlamda genellikle çirkin, yaşlı ve sevimsizdir. Dolayısıyla, rüyamıza giren cadı da yaşamımızda fiziksel olarak bu özelliklere sahip birini temsil ediyor da olabilir. Tüm bu fiziksel özelliklerinin yanı sıra cadı daima kötü kalpli, entrikacı, sevilmeyen ve kötü işler peşinde koşan fesat biridir. Bu yüzden rüya sahibinin hayatında bu özelliklere sahip birinin de temsilcisi olabilir. Kısacası, her bireyin bilinçaltındaki “cadı” tanımlaması farklıdır ve bu rüyanın yorumu öncelikle cadının rüya sahibinin iç dünyasında neyi ifade ettiğini anlayarak yapılmalıdır.

Tüm bunların yanı sıra rüyadaki cadı yaşamımızdaki gizliden gizliye kötüye giren süreçlerin uyarıcısı da olabilir. Tıpkı, gizlice büyü yapan ya da kötülük peşinde olan ve siyah kıyafetinin içine gizlenmiş bir cadı gibi yaşamımızda da arka planda haberimiz olmadan hızla ilerleyen bazı negatif olgular bulunabilir. Rüyada cadının gizli işler çevirmesi ya da büyü yapması belki de rüya sahibinin henüz haberdar olmadığı kötü anlamdaki gelişmelerin uyarıcısıdır. Rüyadaki cadı her zaman bir bireye işaret etmek zorunda değildir. Bazen kötü ya da uğursuzluklarla dolu bir sürecin ta kendisidir.

Rüyadaki cadı aynı zamanda gözümüze “çirkin” ya da “kötü” görülen ve hayatımızda istemediğimiz, bizi rahatsız eden herkesin ya da her şeyin temsilcisi olabilir. Cadı, bazen sevmediğimiz bir partner, nefret ettiğimiz şirketin kadın yöneticisi hatta yaşamımızda bizi rahatsız eden sevimsiz bir sürecin, borçlarımızın ya da yaşamımızdaki tüm hayırsızlıkların ta kendisi bile olabilir. Kısacası, cadı “istenmeyen kadın” arketipi ya da “istenmeyen gelişme” olgusudur. Bu rüyanın sahibi yaşamında kendisine zarar veren ve istemediği her ne ise onu teşhis edip hayatından çıkarmalıdır.

Rüyada cadılar görmek

Rüyada cadı öldürmek:

Rüyada bir cadıyı öldürmek olumlu gelişmelerin müjdecisidir. Rüyada gördüğümüz cadı daima kötü kalpli kişilerin ya da yaşamımızda bize zarar veren tüm olguların temsilcisidir. Dolayısıyla cadıyı öldürmek bu kişileri hayatımızdan çıkarmaya ya da onlardan gelecek zararları bertaraf etmeye delalet eder. Eğer cadı yaşamımıza zarar veren bir olgu ya da sürecin temsilcisi ise cadıyı öldürmek bu sürece son vermeye işaret eder. Rüyada cadı öldürmek aynı zamanda sorun çözmek ya da bize zarar verecek bir tehlike veya düşmanı etkisiz hale getirmeye delalet eder. Cadı öldürme rüyaları hayırlı rüyalardandır ve kurtulmayı müjdeler.

Rüyadaki cadı bazen hastalıkların ya da uğursuzluklarla dolu süreçlerin işaretçisidir. Dolayısıyla rüyasında cadıyı öldüren eğer hasta ya da uğursuz bir dönemden geçiyor ise kurtulur ve rahatlar. Rüyadaki cadı yaşamımızı zorlaştıran ve bize kötülük yapma amaçlı herkesi ya da her şeyi temsil edebildiğinden cadıyı öldürmek daima iyiye alamettir ve kötülüklerden kurtulmanın alametidir. Rüyasında bir cadının kendiliğinden öldüğünü ya da biri tarafından öldürüldüğünü gören kişi ilahi koruma altına girer ve gizli bir etkiyle bir tehlikeden korunur. Bu kişi için kötü şans ya da kötü bir olayın gelişi engellenir.

Rüyada bir cadıdan kaçmak yaşamımızdaki tüm negatif enerjileri, hastalıkları, uğursuzlukları ya da kötü niyetli insanları kendimizden uzak tutma çabasına işaret eder. Aslında gerçek olmayan masalsı bir karakter cadıdan kaçmak bazen sadece bilinçaltımız tarafından inşa edilmiş gerçekte var olmayan negatif enerjilerin bizi rahatsız edecek boyutlara ulaşmasının altını çizer. Kısacası, rüyasında cadıdan kaçan bazen gerçekte olan kötülüklerden kaçmaktadır fakat yine de bazıları için bu rüya sadece zihin ürünü olan olumsuzluklardan kaçmayı temsil eder. Rüyasında cadının kendisini kovaladığını düşünen kötü niyetli birinin ya da kötü bir sürecin kendisine çok yaklaştığını ve zarar verebileceğini düşünür.


Rüyada cadı süpürgesi görmek kötü niyetli olarak nitelendirebileceğimiz birilerinin çok yakından bizi izlediği ve her an hamle yapabileceği konusunda uyarıdır. Bazen cadı süpürgesi yüzümüze gülen gizli düşmanların kendilerini göstermeden yaşamımızdaki bazı olguları takip ettiklerinin altını çizer. Bu tabir cadıyı değil sadece süpürgesini gördüğümüz zamanlarda geçerlidir. Rüyada süpürgeyle uçan bir cadı görmek ise bilinçaltımızdan bize gelen “düşman iş başında” mesajıdır. Bu rüyanın sahibine birileri bir kötülük ya da entrika planları yapmaktadır ve dikkatli olmak gerekir. Evinin çevresinde bir cadının süpürgeyle turlar attığını görenin hanesine sorun çıkartabilecek bir kadının varlığı hissedilir. Bazen cadı “metres” temsilcisidir ve haneden evli bir erkeğin hayatına girmeye çalışan bir kadını da temsil edebilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page