top of page

Rüyada çamur görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Dert

 • Bela

 • Kötü

 • Fesat

 • Pis iş

 • Haram

 • Günah

 • Yanlış yol

 • Kirlenmek

 • Hayırsız iş

 • Karamsarlık

 • Haram para

 • Negatif enerji

 • Belaya bulaşmak

 • Suçluluk duygusu

 • Negatif düşünceler

 • İhaleye fesat karıştırmak

Rüyada çamur görmek ne anlama gelir?

Çamur rüyalarının özünde “kirli olmak” ve “temizlenmeye ihtiyaç duymak” teması yatar. Çoğumuz çamurun ellerimizi, ayaklarımızı, bazen yürüdüğümüz bir yolu hatta içtiğimiz suyu kirlettiğini görmüşüzdür. Tüm bu rüyalarda gördüğümüz çamur aslında temsil ettiği unsurun saflığını bozan kirletici bir objedir ve bize hayatımızda temizlenmesi gereken alanlar olduğuna dair bilgi getirir.

 

Rüyada çamur hayatımızdaki tüm olumsuzlukları, yanlış ve yasakları, zararları, zararlı arkadaşlık ya da ilişkileri temsil ediyor olabilir. Bu rüya aslında bilinçaltından gelen “asla bulaşma” mesajıdır ve bize uzak durmamız gereken şeyler hakkında bilgi getirir. Eğer bir karar vermeden önce bu rüyayı görürsek çok iyi düşünmeli ve çok iyi araştırdıktan sonra kararı vermeliyiz. Yolda yürürken karşımıza çıkan çamur birikintisi ya da çamurlu bir bölüm bazen kötü ya da sonu bela olacak bir teklif almaya karşı uyarıdır ve dikkatli olunmalıdır.

 

Rüyada çamur renginin gri ya da siyah olmasından ötürü bilinçaltındaki “pislenmiş olmak” ve “temizlenmeye ihtiyaç duymak” algısını temsil eder. Rüyasında çamuru gören kişi bilmelidir ki hayatında üzerinde çalışması ve temizlemesi gereken bir alan bulunur. Bu rüyanın sahibi daha iyi yorum yapmak isterse çamuru tam olarak nerede ya da hangi uzvunda gördüğüne odaklanmalıdır. Çamuru ellerinde gören yasak ya da yanlış bir işle uğraşmaktan veya haram paradan uzak durmalıdır. Çamuru ayaklarında görenin yapacağı yolculuk yanlış bir  iş içindir ve iptal edilmelidir. Görülen çamur nerede ve nereyi kirletiyor ise rüya sahibi hayatın o alanında temizlik yapmalıdır.

 

Sembolik olarak çamur kirlenme ve netliğin azalmasıyla ilgilidir. Özellikle suyun çamurla kirlendiğini gördüğümüz rüyalar bize duygularımızın netlik kazanmaması ya da bilinçaltının negatif düşüncelerle zehirlenmesi konusunda uyarı getirir. Bu rüyanın sahibi büyük bir ihtimalle sıkıntılı bir süreçten geçmektedir fakat bunun sebebi olumsuz düşünce çıkmazına saplanmasından başka bir şey değildir. Rüyasında suda çamur ya da çamurdan kaynaklı bulanıklık gören kişinin derin bir bilinçaltı temizliği işine girişmesi ve inanç sistemindeki tüm olumsuz düşünceleri atması gerekir. Çünkü bu negatif düşünceler kişinin davranışlarını dolayısıyla hayatını olumsuz etkilemektedir.

 

Kirletici bir obje olan çamur rüyada görüldüğünde aynı zamanda negatif enerjinin, saflığını yitirmiş tüm olguların ve ilk zamanki gibi temiz olmayan her şeyi temsil eden bir kirletici obje rolü görür. Kısacası, çamur hayatımızda kötülüklerden ya da kirden arındırılması gereken her şeyin ya da her alanın altını çiziyor olabilir. Bu rüyanın sahibi bir şeylerin yolunda gitmediğini ve olduğu gibi bırakılmaması gerektiğini bilmeli ve arınmaya ihtiyaç duyanı keşfederek gereken işlemi yapmalıdır. Rüyada çamur nereyi kirletiyor ise rüya sahibi için o alanın temizlenmesi şarttır.

 

Rüyada görülen çamur ilgilenilmesi gereken sorunlar ve yaşamımızda temizlik çalışması yapmamız gereken tüm alanlarla ilgilidir. Bir başka deyişle rüyadaki çamur bilinçaltının “pislik” algısıdır ve kişinin üzerinde çalışırken zevk almayacağı tüm sorunların temsilcisi olabilir. Rüyada bir şeyin çamurla kaplı olması onunla ilgili çok fazla halledilmesi gereken iş olduğunun altını çizer. Bu rüya aynı zamanda yaşamımızın bir alanındaki kötü etkiler, düşmanlar ya da hayatımızı kötü etkileyen ve uzak durmamız gereken arkadaşlarla ilgilidir.

Rüyada çamurlu yol görmek

Rüyada yollar önümüze çıkan seçenekler, yaşamdaki ilerleyişimiz, hayatın bize verdikleri ve bizden götürdükleri ile ilgili bilgi sunan sembollerdir. Rüyada bir yolun çamurlu olması ise tüm bu unsurlarda yasak, yanlış ya da kirlenmişlik bulunduğunun altını çizer. Kısacası, rüyadaki çamurlu yol yanlış ve asla girilmemesi gereken bir yoldur. Bu yollar bazıları için günah, haram ya da yasadışı işlerde ilerleme temsili olabileceği gibi bazıları için belaya davetiye sembolüdür. Rüyada çamurlu yol aslında asla ilerlememiz gerekenlerin ve bir an önce terk edilmesi gereken alışkanlıkların hatta kötü arkadaşlıkların ya da kötü ilişkilerin başlangıç noktasıdır.

Rüyada çamurlu yolda yürümek yanlış yolda yürümek ve yanlış bir seçim yapmaya işarettir. Bu rüya yaşam yolculuğumuzda yaptığımız hataları bize gösterir. Fakat rüya sahibi bilmelidir ki zararın neresinden dönerse kendisi için kar olacaktır ve en yakın noktadan geriye dönmelidir. Bazıları için rüyada çamurlu yolda yürümek kötü alışkanlıklara ya da kötü arkadaşlıklara devam etmek ve hata yapmanın altını çizer. Bu rüya bazen değişimi reddetmek ve rüya sahibinin kendisine sunulan güzel ya da doğru seçeneklerle ilgilenmemeye işarettir. Rüya sahibi bir an önce yapmakta olduğu hatadan vazgeçmeli ve daha temiz olan seçeneği seçmelidir.

Rüyada çamurlu zemin:

Rüyada zeminde çamur olması sağlam zemine basamamak ya da bir kurulumun ilk aşamasına çok yanlış bir başlangıç yapmaya karşı uyarıdır. Tüm rüyalarda zemin aslında en alt kademe, başlangıç noktası ya da kurulumun ilk aşamasını temsil eder. Dolayısıyla zeminin çamurlu olması bu unsurlardan birinde arınmaya ya da temizliğe ihtiyaç duyulduğuna ihtiyaç eder. Bir işveren için çamurlu zemin alt kademe çalışanla ilgili sorunlara işaret edebilirken bir çalışan için kariyerde yanlış başlangıç yapmaya işaret edebilir.

Rüyada çamurlu elbise görmek:

Rüyada çamurlu elbise itibar kaybı, rezil olmak ya da ün kaybetmeye delalet eder. Rüyasında üstündeki elbiselerde çok fazla çamur olduğunu görenin toplum içindeki konumu zedelenir, kendisine iftira atılır ya da imajı sarsılır. Çamurlu elbise görenin zedelenmiş imajı temizlemek için yapması gereken çok fazla iş ya da temizlik vardır. Bu rüyanın sahibi aynı zamanda güven kaybı ya da gözden düşme sorunu yaşayabilir. Bazen bu rüya bir ilişkide kontrol kaybı ya da bazı durumların kontrol edilemez hale gelmesine işaret eder. Çamurlu elbiseleri temizlemek eski ünü ya da kaybolan itibarı yeniden kazanmak ve sorunları gidermektir.

Rüyada çamurlu ayakkabı ya da botlar görmek yaşam yolculuklarımızda önümüze bazı engellerin çıkması ve bu engellerin hızımızı yavaşlatmasıyla ilgili bilgi sunar. Ayakkabılarında çok fazla çamur bulaştığını görenin ayağına dolaşan çok fazla sayıda insan bulunur. Bu rüyayı bazen sevmeden ya da zevk almadan ilerlemek zorunda kaldığımız bir sürece girdiğimizde görebiliriz. Aslında ayakkabıya bulaşan bu çamurların bulunduğu yol rüya sahibinin bilinçaltındaki “pis yol” algısıdır. Rüya sahibi yasak ya da yanlış bir şey yaptığını düşündüğünden bu rüyayı görebilir.

Rüyada ellerinin çamurlu olduğunu gören için “pis iş yapmak” mesajı vardır ve bu rüyada suçluluk duygusu gizlidir. Rüya sahibi kendi elleriyle yaptığı bir şeyden dolayı pişman olabilir ya da o işin yanlış olduğunu düşünür. Eller ile yapılan işler kategorisine bazen el işleri ya da klavye kullanımı gibi eylemler girse de bilinçaltı sadece bunları elle yapılan iş olarak değerlendirmez. Bazen kendi verdiğimiz kararlar yüzünden aldığımız kötü sonuçlardan dolayı duymuş olduğumuz vicdan azabı ya da pişmanlık bize ellerimizde çamur olarak görülür. Bu rüyanın sahibi kendi yaptığı bir işten dolayı kendini kötü hisseder.

Rüyada çamurlu su görmek duygular aleminin ve bilinçaltının negatif düşüncelerle zehirlenmiş olmasının altını çizer. Bu rüyanın sahibi bazı yanlış ya da negatif düşüncelerin hayatını kötü etkilediğinin farkına varmalı ve bilinçaltını tüm bu düşüncelerden arındırmalıdır. Her bireyin dünyası kendi bilinçaltında oluşturulmuştur ve aslında düşünceler davranışları, dolayısıyla kişinin hayatını etkiler. Yanlış ya da negatif düşüncelere sahip bireyler sağlıklı davranışlar sergileyemezler. Bulanık ya da çamurlu su rüyaları bazen olumsuz düşüncelere ve “aşırı derecede inanmış olma” teması içerirler. Kişi bu olumsuz düşüncelerin ve inanmış olmanın sonunda kendisi için pozitif olacak hiçbir hareket yapmaz ya da adım atmaz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page