top of page

Rüyada çamurdan geçmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Çıkış

 • Umut

 • Fırsat

 • Davet

 • Zorluk

 • Çözüm

 • Sıkıntı

 • Değişim

 • Bağlantı

 • Meşakkat

 • Çıkış yolu

 • Dönüşüm

 • Başlangıç

 • Başkalaşım

 • Konum değiştirmek

 • Farklı bir bakış açısı

 • Tünelin sonundaki aydınlık

Rüyada çamurdan geçmek ne anlama gelir?

Çamur rüyaları genellikle pis işler, rahatsız edici durumlar ya da bulaşmak istemediğimiz meseleler metaforudur. Bu yüzden çamurdan geçiş genellikle arzu etmesek de bir duruma bulaşmış olmanın altını çizer. Fakat her ne kadar olumsuz rüyalar olarak görülseler de çamur rüyaları bir geçiş sürecine vurgu yaparlar.

 

Rüyada karşımıza çıkan çamur yaşamda bizi hoşnutsuz bırakan unsurları, sıkıntıları, meşakkatli süreçleri ve bizi duygusal ya da zihinsel boyutta yoran durumları sembolize eder. Bazen yaşamda kötü bir durumdan daha iyi bir duruma geçiş için mutlaka atlatmamız gereken sıkıntılı ve zorlu süreçleri temsil ederler. Rüyasında çamurda yürüdüğünü gören kişi daha doyurucu ve daha güzel bir yaşam için bazı zorlukları atlatmak zorunda olduğunu bilmelidir.

Rüyada çamurdan geçtiğini görmek

Çamurdan geçtiğimiz rüyalar bazen yaşam yolculuğumuzda bir milat çizgisine vardığımızı fakat bu devri çok kolay atlatmayacağımızı bize bildiren rüyalardır. Yaşamda güzel bir şeyler istiyorsak bizi sıkan ve daraltan zorlu süreçlerden geçmemiz zorunludur.  Bu semboller aynı zamanda bizi içinde bulunduğumuz bir durumdan uzaklaştıracak fırsat metaforlarıdır. Rüyada çamurdan geçmek bir teklifi kabul ederek yeni uğruna eski durumdan ya da bir sistemden uzaklaşmanın işareti de olabilir. Rüyadaki çamurlar bazen zorlu değişimler, şans kapıları, bazen yalnızca çıkış yolu fırsatını temsil ederler.

 

Rüyadaki çamur aynı zamanda bir teklif ya da fırsat sembolüdür. Çamurun bir tarafı ile diğer tarafı yaşamın iki farklı bölümünü sembolize eder. Çamurdan geçerek kendini diğer tarafta bulan kişi bir durumdan ayrılarak başka bir duruma geçer. Bu bazen bir işe çözüm bulmak, bazen bir teklifi kabul etmek hatta bazen bir teklife evet demek de olabilir. Rüyasında çamurdan geçen kişi bir değişime hazır olmalıdır.

Çamurdan geçtiğimiz rüyalar aynı zamanda konum ya da durum değiştirme rüyalarıdır. Rüyada çamurun her iki tarafı ya da yolun ucu ve bulunduğumuz tarafı farklı bir konum ya da durumu sembolize eder. Çamurun diğer tarafına geçen bir durumdan ayrılarak farklı bir duruma geçmiş olur. Çamurdan geçtiğimiz rüyalar yapacağımız iş ya da ev değişimlerine işaret edebileceği gibi statü değiştirmenin işaretçisi de olabilirler. Fakat bu değişim süreçlerinin zorlu olacağını hatırlatırlar. Örneğin, boşanma sürecinde olan biri rüyasında çamurdan geçtiğini görürse bu sürecin zorlu olacağını bilmelidir.

 

Çamurdan geçtiğimiz rüyaları yorumlarken çamurun bir tarafı ve diğer tarafının durumuna bakarak rüyayı yorumlarsak daha fazla bilgi edinmiş oluruz. Çamurun bizim bulunduğumuz tarafı daha karanlık, kasvetli ya da bizde negatif duygular uyandıracak sembollerle doluysa bu geçiş bizim için hayırlıdır. Çamurdan geçen kişi kendini yaşamdaki bazı sorunlardan uzaklaşır. Bu rüyalar genellikle daha güzel bir yere gitme uğruna bulunduğumuz mekan ya da durumu terk etmeye işaret ederler.

Çamurdan geçtiğimiz rüyalar aynı zamanda daha huzurlu ve destekleyici bir ortam için eski ortam, düzen ya da durumdan ayrılacağımız ve değişimi kucaklayacağımızı müjdeler. Bu rüya tanıdık olanı geride bırakarak bilinmeyene doğru ilerleyiş sembolüdür. Geçtiğiniz çamurun ardında ne var? Sorusunu kendinize sormalısınız. Eğer çamurun diğer tarafı yemyeşil, çok güzel ya da sizde pozitif duygular uyandıran sembollerle doluysa bu değişimin zorlu da olsa nihayetinde sizin için iyi olacağını bilmelisiniz. Arkası görünmeyen çamurdan geçmek daima bilinmeyene doğru ilerlemenin işaretidir.

 

Çamurdan geçtiğimiz rüyalar genellikle iş ve aşk yaşamında değişimlere işaret etse bile bu rüyalar bazen zihinsel ya da ruhsal değişime girmenin işareti de olabilirler. Belki de başkalaşıyor ya da bambaşka bir zihinsel durum içine giriyor ve bakış açınızı değiştiriyorsunuz. Bu hareketin büyümeniz ve kişisel gelişiminiz için gerekli olduğunun da farkındasınız. Kaybettikleriniz (geride bıraktıklarınız) yerine mutlaka yenilerini elde edeceksiniz.

Rüyada gördüğünüz çamur sizi geçmişinizden ve şu anki durumdan ilerlemenizi engelleyen her şeyi bırakmaya davet eder. Sizi o durumda tutan her şeyi bırakın ve geleceğe bakın (çamurdan geçin). En yüksek potansiyelinizi aramaya doğru yola koyulun. Eğer içinde bulunduğunuz durumu onarmak ya da düzeltmek imkansız görünüyorsa bu durumu terk etmek bazen tek çözüm yoludur. Bunun yerine yeni fırsatlar peşinde koşmanız daha uygun olabilir.

 

Rüyanızda çamur ortaya çıktığında size hizmet etmeyen bir ilişki, inanç veya davranış biçimini geride bırakabilmeniz için kişisel veya ruhsal bir geçiş veya geçiş ayini geçiriyor olabilirsiniz. Bu son derece kişisel ve özel bir yolculuktur ve bunun gerçekleşmesi için tek başınıza çalışıyorsunuz. Yeni bir düşünce tarzını kucaklamak için neleri serbest bırakmanız gerektiğini belirlediniz ve şimdi bunu kişisel yaşamınızda gerçekleştiriyorsunuz.

Rüyadaki çamur bazen bizi konfor alanımızdan uzaklaşmaya davet eden bir metafor olarak karşımıza çıkar. Evren bazen bize içinde bulunduğumuz bir durumu terk etme fırsatı sunar. Bu durumlarda rüyamızda çamur görebiliriz. Bilindik olanla (çamurun bizim bulunduğumuz tarafında) kalmak daima bizim konfor alanının içinde dolanma arzumuzu temsil eder. Bu alanın dışı yanızca bir bilinmezlik ve risk olabilir. Fakat rüyada gördüğünüz çamur çok güzel ve sizi cezbediyorsa bu teklifte sizin için cazip bir şeyler mutlaka var.

Rüyanızı yazın:

bottom of page