top of page

Rüyada çekirge görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Öğrenci

 • Özgürlük

 • Sıçrayış

 • Öğrenme

 • Hareket

 • Nitelikler

 • Korkular

 • Arketip

 • Karakteristikler

 • Farklı kişilikler

 • Kişisel özellikler

 • Davranış kalıpları

 • Bastırılmış duygular

 • Yönlendirici unsurlar

 • Hayatımızdaki önemsiz kişiler

Rüyada çekirge görmek ne anlama gelir?

Rüyada çekirge yeni öğrenci ya da öğrenilen işlerin simgesidir. Aynı zamanda sıçrama ve yükselme metaforudur. Ruhsal olarak hayallerinize atladığınızda ve kendinizi özgür hissettiğinizde rüyanızda çekirge görebilirsiniz. Rüyadaki çekirgenin her sıçrayışı aslında yaşam yolculuğumuzdaki yükselme arzusu metaforudur. Çekirge, özgür ve bağımsız ruhtur. Çekirgeyi rüyanızda gördüyseniz kalbinize neşe getiren yolu seçmekte özgürsünüz.

Rüyada çekirge ya da tüm küçük hayvanlar bazen düşünce tohumları ya da küçük fırsatların simgesidir. Bu tip rüyalar ayrıca yaşamımızdaki ufak tefek ayrıntılara değinirler. Küçük hayvan ya da böcek gördüğümüz rüyalar yırtıcı hayvan rüyaları kadar tehlikeli durumlara ya da büyük engellere işaret etmezler. Çekirge bazen ufak tefek ve halledilebilecek bir meselenin ya da kafamızı meşgul eden ufak bir sorunun temsilcisidir.

Hayvan rüyaları hayvanın yırtıcılığı, büyüklüğü ve davranışları göz önünde bulundurularak bize olayların ve kişilerin arketipsel özellikleri ile ilgili ipuçları getirir. Rüyadaki çekirge yorumlamaya onun tüm özellikleri ve yaşamımızdaki olaylar hakkında bağlantı kurarak başlamalıyız. Sürekli zıplayan bir çekirge bazen yaşamımızda sürekli bir şeyler denemeye çalışan bir bireyi temsil etmektedir. Fakat, küçük hayvanlar ya da böcek türleri genellikle çocukları ya da yaşça bizden küçük bireyleri temsil ederler. Dolayısıyla bu kişinin sizin çocuklarınızdan ya da kardeşlerinizden biri olma olasılığı var.

Rüyada sakin ve sessiz bir şekilde ortalıkta dolanan bir çekirge ufak tefek bir ayrıntı ile ilgili bilgi getirir. Rüyada haneye giren her hayvan yaşamımıza giren olay ya da kişilerle ilgili bilgi getirirken haneden çıkan hayvanlar ise bizden çıkanları temsil eder. Haneye giren çekirge ufak tefek kazanımlarımız hatta bazen elimize bir miktar para geçeceği anlamına bile gelebilir.  Bir çekirge ne kadar büyükse kazanımlarımız da o kadar büyük olacaktır. Fakat, rüyada görülen çekirge yaralı, siyah renkli ya da çirkin bir çekirgeyse genellikle yaşamımıza girecek yeni bir sorunun habercisidir.

rüyada çekirgeler görmek

Rüyada çekirgeler görmek:

Rüyada çekirgeler daha doğrusu birden çok çekirge kitlesel hareketlerle ilgili bilgi içerir. Bu rüyayı yorumlayabilmek için çekirgelerin hareketine ve rüyanın senaryosuna odaklanmalıyız. Aynı istikamete doğru aynı anda zıplayan bir çok çekirge aynı hedefe odaklanmış bireyleri gösterir. Fakat bu rüyanın aynı sınavı geçmek için yarışan ve daha fazla puan almaya çalışan öğrencileri temsil etme olasılığı da vardır. Rüyasında bir çekirgenin diğerlerinden daha yükseğe zıpladığını görenin sınava giren bir evladı ya da yakını varsa sınavda birinci olur.

Rüyada çekirge ya da küçük hayvanlar bazen zihnimizdeki çekirdek düşünceleri ya da fikirleri temsil ederler. Bu fikirler tıpkı uyuyan hücreler gibidirler ve faliyete sokmadığımız sürece bize fayda sağlamazlar. Çekirge rüyaları da bize henüz harekete geçmediğimiz ya da somut adım atmadığımız bazı fikir ve düşüncelerin iç dünyamızda sadece kalabalık yaptığını söyler. Rüyada bir çekirge büyüyorsa belki de büyüme potansiyeli olan bir fikri temsil etmektedir. Öylece ortalıkta etkisiz eleman gibi dolanan bir çekirge şimdilik somutlaşma imkanı olmayan bir fikir ya da projenin temsilcisidir.

Rüyadaki çekirgeler yaşamımızdaki gelip geçici olayların ya da önemsiz ayrıntıların sembolü olabilir. Rüyada evimize giren her hayvan aslında yaşamımıza girenler ya da kazanımlarımızdır. Evimizden çıkanlar ise elimizden çıkanlardır. Dolayısıyla rüyada bir çekirge görmek bazen elimize geçecek küçük bir para ya da fırsatı temsil ederken evden çıkan ya da bizden uzaklaşan bir çekirge ödememiz gereken bir miktar parayı ya da reddettiğimiz fırsatları temsil eder. Çok sayıda çekirgeyi evimizde görmemiz bazen çok paraya ya da çok sayıda misafire işaret edebilir. Küçük hayvanların daima çocukları temsil etme olasılığı vardır. Evinizde çocuklarla ilgili bir parti ya da toplantı yapmadan önce çekirge ya da diğer küçük hayvanları bir arada görmeniz normaldir.

Rüyada ölü çekirge ya da çekirgeler ufak tefek bazı meselelerin hallolacağını ve kafamızı artık bu meselelere takmayacağımızı gösterir. Fakat bu rüya kişiden kişiye farklı yorumlanmalıdır. Örneğin, bir işveren için çok sayıda çekirge toplu halde işçiyi işten çıkarma ya da toplu para kaybına işaret edebilir ve hayırsız rüyalardandır. Bir öğrenci için toplu halde ölü çekirgeler görmek hem kendisinin hem de sınava kendisiyle giren bir çok arkadaşının bu sınavı kazanamayacağına işaret edebilir ve hayırsızdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page