top of page

Rüyada cenaze görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Son

 • Bitiş

 • Hazırlık

 • Değişim

 • Farkındalık

 • Kabullenme

 • Yeni kurallar

 • Yeni bir karar

 • Farkına varmak

 • Ortam değiştirmek

 • Sonun başlangıcı

 • Aniden beliren ilham

 • Geçmişe set çekmek

 • Bir gerçeği öğrenmek

 • Bir yerden bir yere göç

 • Her şeyin bir anda değişmesi

 • Gözlerinin kör olduğunu anlamak

Rüyada cenaze görmek ne anlama gelir?

Rüyada cenaze en genel anlamı ile bir sonun kabullenmesi ve topluma duyurulmasıdır. Rüya sahibinin hayatında kapanmış bir sayfa artık herkes tarafından bilinir olacaktır. Rüyada cenaze bazen bir hayattan başka bir hayata ya da bir mekandan başka bir mekana yapılan bir göçün simgesidir. Rüyada cenaze bazen bir son ve bu sonun hemen akabinde yeni bir başlangıç için yapılan hazırlıkların temsilcisidir.

Rüyada cenaze aynı zamanda bir sonun ve bitişin ardından kişide oluşan inkar mekanizmasından kurtuluş evresinin simgesidir. Bu rüyaya  göre kişinin hayatında öncelikle bir şey tam anlamıyla son bulmuştur ve cenaze bu sonun artık rüya sahibi tarafından kabul edilmeye başlandığı aşamada görülen bir rüyadır. Bu rüya aynı zamanda bir hayattan başka bir hayata ya da bir mekandan başka bir mekana göçün başlayacağı evreye girişin simgesidir. Tıpkı kişinin fiziksel alemden ayrılıp manevi aleme yolculuk yapması için cenazesinin belirmesi gibi rüya sahibinin hayatında da bir şey  tam anlamıyla son bulmuş ve yepyeni bir hayata başlamaya hazırlık yapmaktadır.

Tarot ve bilinçaltı semboller dilinde ölüm sadece bir değişimin başlangıcı evresini temsil eder. Cenaze ve tabut ise bu sonun artık bilinmesi ve topluma anons edilmesi aşamasına giriştir. Tarotun Büyük Arkana kartlarından ölüm kartı birçok kişinin görmekten en  çok korktuğu kartlardandır ve birçoğu bu kartı fiziksel ölüm olarak algılamaktadır. Fakat tarotun bahsettiği ölüm sadece bir sonun başlangıcıdır. Kişi burada fiziksel alemle olan bağlantısını tam anlamıyla koparır ve bedeninden ayrılır fakat aynı zamanda manevi aleme olan yolculuğu yapmaya başlayacaktır. Cenaze rüyasını gören işte tam da bu sonu ve geçmişte bıraktıklarını görmeye başlayacağı bir sürece girer ve bir bitişi kabullenerek yeni hayatına gitmeye hazırlanır.

Rüyada cenaze aynı zamanda geçmişe tam anlamıyla bir set çekme aşamasında görülen rüyadır. Rüya sahibi geçmişle bağlantısını tam anlamıyla koparmaya karar verir ya da artık bir şeylerin tam anlamıyla bittiğini kabullenir ve geleceğe yönelik ilk adımını atar. Atılan bu adım bazen ilk hamleyi yapmak bazen sadece bir karar vermektir. Fakat bu rüyadan sonrası kişi için çok farklı olacaktır. Bu rüyayı görmek kişinin geleceğe dair verdiği bir karara doğru merdivenin ilk basamağına basması gibidir.

Rüyada cenaze görmek aynı zamanda büyük değişimlerin, farklı bir mekana gidişin ya da daha önce hiç karşılaşılmadık kanun ya da kurallarla karşılaşmanın alametidir. Bu rüyayı gören bazen fiziksel alemde bazen manevi olarak bir göç hazırlığına girer. Fiziksel alemde göç ediyor ise daha önce hiç gitmediği bir memlekete yolculuk yapar ve alışılmışın dışında bir memlekette farklı kanunlar, farklı insanlar ya da farklı zihniyetlerle tanışır. Bu göç bazen iş hayatında kariyer değişimi ya da bir şirketten başka şirkete gidiş ya da sektör değiştirmek ve daha önce alışılmış olanın dışında kendini bambaşka bir ortamda bulmaya delalettir.

Rüyaza cenaze kaldırıldığını görmek

Rüyada cenazeye gitmek:

Rüyada cenazeye gitmek vedalaşmadır. Bu rüyayı gören kişi biriyle ya da birileriyle vedalaşır ya da birini uğurlar. Rüyada cenazeye katılmak bazen bir değişim süreci içine giren kişi ya da kişilere yapılan ziyaretlerdir. Bazen cenazeye katılmak aslında gerçek hayatta bir son ile başlangıç arasında durmak ve bu durumu kutlamaya delalettir. Bu yüzden rüyasında cenazeye gittiğini giden kişi gerçek hayatta bir düğüne, asker uğurlamaya ya da bir yerden bir yere gidecek bir kimseyi tebrik etmeye gidebilir.

Rüyada ölmemiş bir kişinin öldüğünü görmek ve cenazesine gitmek gerçek hayatta bir kişinin hayatında cereyan eden bir değişimi kutlamaya ya da tebrik etmeye delalettir. Rüyada ölen kimse aslında bir değişim sürecine giren kimsedir. Bu kişinin cenazesine gitmek ise bu değişimi kabul etmek, tanımak ve tebrik etmektir. Bazen rüyasında ölmemiş bir kişinin cenazesine gittiğini gören bu kişiyi yolcu etmeye, tebrik etmeye ya da bir başarını kutlamaya gidebilir. Rüyada ölmediği halde bir kişinin ölmüş olması bazen bu kişinin rüya sahibiyle bağlarını koparması, uzaklaşması ya da başka bir memlekete taşınmasını temsil eder.


Rüyasında kendi cenazesi olduğunu görmek ve bu cenazede bulunmak aslında bir sonun ve bitişin topluma duyurulmasıyla ilgili bir rüyadır. Rüyada cenaze kişinin hayatında milat devri sayılabilecek kadar büyük değişimlerin temsilcisidir. Rüya sahibi rüyada kendi cenazesi olduğunu görüyor ise öyle bir olay yaşar ki kendisi için bir sayfa tamamen kapanacak fakat yepyeni bir sayfa açılacaktır ve bu toplumun ya da rüya sahibinin çevresinin dikkatini çeken bir olaydır. Bu onun için tam anlamıyla milat alınması gereken bir dönemdir. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak isteyen kişi cenazenin ayrıntılarına dikkat ederek yorum yapmalıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page