top of page

Rüyada çiçek görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Jest

 • Aşk

 • İltifat

 • Refah

 • Enerji

 • Sanat

 • Sevinç

 • Güzellik

 • Mutluluk

 • Yenilik

 • Ferahlık

 • Güzel söz

 • Güzel haber

 • Güzel kadın

 • Murada ermek

 • İşlerin açılması

 • Bir bebek müjdesi

Rüyada çiçek görmek ne anlama gelir?

Rüyada çiçek görmek güzellik, ferahlık ve sevinçtir. Renkli ve güzel çiçekler bazen mutlu alışverişe, kazanca ve güzel haberlere delalettir. Boş bir arsa ya da bahçede dikkat çeken ama sadece güzel bir çiçek bekar erkek için evleneceği güzel bir kadınla tanışmaya, evli için güzel ve sağlıklı bir evlada bazıları için de murada ermeye delalettir. Canlı renkli ve güzel çiçekler bazen güzel haberlere, iş ve ticaretin iyi olmasına, işsiz için iş bulmaya delalettir.

Rüyada çiçek bazen güzel söz, müjde ya da güzel kadını temsil eder. Aslında rüyada görülen çiçeklerin renkleri ve türleri de rüya sahibine bazı mesajlar getirebilir. Rüyada gül duygusallık ve aşk hayatıyla ilgili güzel haberler getirir. Lale sanatsal anlamlar içerir, papatya ise masumiyettir. Rüyada çiçeklerin güzel olması, güzel kokması ve rüyayı görende olumlu etkiler bırakması rüya sahibinin hayatında bazı pozitif değişimler olacağını müjdeler.

Rüyada çiçek bazen hayatın güzelleşmesi, zenginleşmek ya da güzel haberlerle coşmanın temsilcisidir. Rüyada görülen çiçeklerin sayıları, renkleri ya da ne kadar çok oldukları bu rüyanın yorumunda önemlidir. Kendini çiçeklerle dolu bir mekanda, bahçede ya da odada gören kişi güzel haberlerle neşelenir ve bu haberlerin devamı gelecektir. Bu rüya bazen işlerin ve şansın açılması, rızkın artması ve fırsat kapılarının artmasıyla alakalıdır.

Rüyada çiçek aynı zamanda kaybedilmiş umudun kazanılması ya da kişinin ruhunda hissettiği pozitif enerji ve motivasyonun simgesidir. Rüyasında çiçeği görenin kapandığını sandığı şans kapıları tekrar açılabilir ya da daha önce hayır cevabı aldığı bir yerden bu sefer evet cevabı alması mümkün olabilir. Çiçekler bazen umulmadık yerden gelen güzel haberler, para, nasip kısmet ya da yapılan alışverişlerin ve eve giren rızıkların temsilcisidir. Çiçeği güzel gören güzellik ve mutluluk bulur.

Tarot, bilinçaltı semboller dili ve eski uygarlıkların rüya yorumculuğunda çiçek her zaman pozitif anlamlar içermiştir. Tarotta çiçek mutluluk, umut ve güzel haberlerin simgesidir. Aynı zamanda güzelliğin, kusursuzluğun ve mükemmelliğin simgesidir. Eski uygarlıklar rüyada çiçek görmenin güzel haberlere, hamileliğe ve mutluluğa işaret olduğuna inanmışlardır. Tarotta çiçek resmedilmiş tüm kartlar pozitif ve iyi haberleri getiren kartlardır.

Rüyada birinden çiçek almak

Rüyada birinden çiçek almak bazen güzel söz işitmek, para almak ya da bir iyilik görmektir. Bazıları için çiçek almak altın değerinde nasihattir. Bu nasihatı dinleyen sonunda menfaat bulur. Rüyasında birinden çiçek aldığını görene ertesi gün o kişi hoşuna giden bir hareket, iltifat ya da jest yapar. Bu rüyayı görenin çiçek aldığı kişiden bir telefon, email, mesaj alması ve bu mesajı beğenmesi ihtimali de vardır. Rüyada birinden siyah renkli, solmuş ya da kötü bir çiçek almak hayırsızdır. Bu kişiden gelecek fenalık, kötülük ya da alaycı bir davranışa delalet eder.

Rüyada birine çiçek vermek:

Rüyada birine çiçek vermek iyilik yapmak, jest yapmak ya da bir hayırda bulunmaktır. Bazen çiçek veren kişi ertesi gün ya da tez zamanda birine mesaj gönderir ya da bir telefon açarak güzel sözler söyler. Rüyada birine verilen çiçek güzel canlı ve rüya sahibinde pozitif enerji uyandırıyor ise bir iyilik yapmak söz konusudur fakat verilen çiçek kötü görünümlü, kuru ya da siyah ise birine bir fenalık yapmak olasıdır. Rüyada çiçeği veren kişi aslında bir fedakarlıkta bulunur.

Rüyada çiçek sepeti görmek:

Rüyada çiçek sepeti bolluk, bereket ve rızıktır. Evine bir çiçek sepeti geldiğini görenin evine rızık ya da alışveriş girer. Bazen çiçek sepeti güzel söz ya da güzel haberdir. Yaşadığı hanede bir işsiz olan kişi bu rüyayı görürse o işsiz tez zamanda iş bulacaktır. Rüyasında evine çiçek girenin hanesine bazen güzel bir haber girer ya da haneden bir kadın hamile kalır. Bu rüyayı görenin evine gelin gelmesi ya da bir kız alınması ihtimali vardır.

Rüyada güzel kokulu çiçekler güzel haberler, güzel duyumlar ya da olumlu gelişmelerin temsilcisidir. Güzel kokulu çiçek ya da çiçekler aynı zamanda kişinin arzularının, ulaşmak istediği zirve noktalarının ve amaçlarının temsilcisidir. Rüyada güzel kokulu çiçek iyilik, güzellik ve hoş muhabbettir. Bir çiçeğin kötü kokması ise rüya sahibinin hoşnut olmayacağı bazı davranışlarla karşılaşmasına delalettir.

Rüyada çiçek açması ya da yeni açan çiçekler görmek güzel başlangıçların, yeni doğan bebeklerin ve yeni fırsatların habercisidir. Bazen bu rüya hanede bir kadının hamilelik haberini alarak sevinmeye işarettir. Bazen hanede hamile var ise sağlıklı bir bebek dünyaya getirmeye işarettir. Yeni açan çiçek ya da çiçekler aynı zamanda yeni iş fırsatlarının, mutlu ve hayırlı başlangıçların ve açılan yeni sayfaların temsilcisidir. Rüyasında birçok çiçeğin açtığını gören uyandığında yeni bir karar verir, hayatında bir yenilik yapmaya karar verir ya da yeni bir ilişkiye başlar.

Rüyada kırmızı çiçek genellikle aşk hayatına ya da bir kadına dair güzel haberler getirir fakat her zaman bu anlama gelmez. Güzel ve kırmızı renkli çiçek bazıları için güzelliğin, bakımın ya da alışverişin simgesidir. Kırmızı çiçek aynı zamanda dikkat çekmek, nazarı üzerinde toplamak ya da bir ortamda en güzel ve dikkat çekici kişi olmak anlamına gelir. Rüyasında sadece tüm çiçeklerin arasında sadece bir kırmızı çiçek gören bir erkek aradığı aşkı ertesi gün bulur. Bir kadın rüyasında tek bir kırmızı çiçek görürse bir erkek tarafından çok beğenilir ve bu erkek onun partneri olmak isteyecektir. Rüyada çok sayıda kırmızı çiçekler görmek çok fazla güzel kadının olduğu bir ortamda bulunmaya delalettir.

Rüyada solmuş çiçek:

Rüyada solmuş çiçek modası geçmiş, eskimiş olanların aynı zamanda kaçırılmak üzere olan fırsatların temsilcisidir. Rüyasında solmuş çiçek gören bir şey için artık geç olduğunu ya da geç olmaya başladığını gösterir. Bir kadın rüyasında solmuş çiçekler görmüş ise doğurganlığın azalması anlamına gelebilir. Bazen solmuş çiçek bir erkek için olgun ya da yaşı büyük bir kadını temsil ediyor olabilir. Rüyada solmuş çiçekler  bir iş adamı için bazı çalışma yöntemleri ya da stratejilerin artık demode olması ve yerine yeni çalışma sistemlerinin getirilmesine dair uyarıdır. Bir iş adamı rüyasında çok fazla solmuş çiçek görmüş ise radikal değişimler ve yenilikler yapmanın zamanı gelmiştir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page