top of page

Rüyada Çin'i görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • Değişim

 • Bağımsızlık

 • Uzaklaşmak

 • İş değiştirmek

 • Yeni bir ortam

 • Gurbete gitmek

 • Sürüden ayrılmak

 • Büyük düşünmek

 • Özünden kopmak

 • Mekan değiştirmek

 • Yurt dışına çıkmak

 • Çok uzaklara gitmek

 • Keşfedilmemişi keşfetmek

Rüyada Çin’i görmek ne anlama gelir?

Rüyada Çin'i görmek geçmişten uzaklaştığınız ve mevcut durumdan geleceğe pasif bir geçiş yaptığınızı sembolize eder. Geçmişle bağlarınızı koparıyor ya da bir önceki durumdan yeni bir duruma geçiyor olabilirsiniz. Bu tür rüyalar iyileşmek ve yeniden dengelenmek için kendinizi stres ve kargaşa durumundan uzaklaştırmaya çalıştığınızı gösterebilir. Çalkantılı denizlerden daha sakin sulara yavaş yavaş ilerlediğinizin olumlu bir göstergesidir. Geleceğe pozitif adımlarla ilerlemek için sıkıntılı bir geçmişi geride bırakmanın zamanıdır. Artık tünelin sonunda ışığı görebilirsiniz.


Bir rüyada Çin ya da başka bir ülkenin vurgulanıyor olması daima o ülkeyle olan bağlarımız, orada yaşayan tanıdıklarımız ya da iş bağlantılarımızla ilgili bilgi getiriyor olabilir. Bazen Çin’de yaşayan bir akrabamız ya da tanıdığımızla ilgili bilgi içerebilecekleri gibi Çin markası bir ürün ile ilgili bilgi de içerebilirler. Dolayısıyla, rüyada gördüğümüz Çin aslında bir nevi bize birini ya da bir şeyi hatırlatıcı sıfat görevi yapmaktadır. Rüyasında, evine Çin’den bir misafir geldiğini görenin uyandığı zaman o ülkenin markası bir bulaşık makinesi alması olasılığı da her zaman vardır. Burada bilinçaltımız bize eve girenin aslında Çin’den geldiğini anlatmaya çalışmaktadır. Bu yüzden rüya yorumculuğunda ülkeleri yorumlamak için o ülkeyle tam olarak nasıl bir bağımız olduğuna bakmalıyız.

 

Rüyada Çin ya da Çin’de olmak bilinçaltımız tarafından inşa edilen “konfor alanının dışına çıkma” metaforudur. Bu tip rüyaları genellikle içinde bulunduğumuz sistem ya da yapıyı bir süreliğine terk edeceğimiz zamanlarda, farklı iş alanlarına fizibilite çalışmaları yapmadan önce ya da yurt dışı seyahatlerinden önce görürüz. Bir başka deyişle, rüyasında Çin’e gittiğini gören kişi bir süreliğine alışılmışın dışına çıkar.

 

Rüyada Çin’i görmek aynı zamanda özgürlük, daha büyük düşünmek, sınırların dışına çıkmak ve daha önce denenmemişi denemenin simgesidir. Çin görmek “uzaklarda bir şey aramak” ya da özünden uzaklaşma teması da içerir. Rüyasında Çin’e gidip dolaştığını gören kişi için değişim ve kendini aşma sinyalleri verilmektedir. Bu rüyanın sahibi daha önce denenmemiş olanı dener ve başarılı olur. Fakat rüyasında Çin’de sıkıldığını, bunaldığını ya da kendini rahat hissetmediğini gören kişi yabancı bir ortamda bazı durumlardan rahatsız olur.

 

Rüyada Çin’e gittiğini gören kişi kendini rüyada nasıl hissettiğine odaklanmalıdır. Huzursuz ya da sıkıntılı olan kişi konfor alanının dışına çıkar fakat amacına nasıl ulaşacağını bilemez. Çin’de yolları dar gören sıkıntılı ve acemisi olduğu bir süreçten geçer. Yollar geniş ise sıkıntılı süreci rahat ve çabuk atlatır. Çin’den büyülenmek, etkilenmek ya da orayı çok sevmiş olmak ise başka bir ülkeye seyahati çok istemek ya da yeni bir iş alanını yapmış olduğu işten daha çok sevmekle ilgilidir.

Rüyada Çin'e gitmek

Rüyada Çin’e gidip kaybolmak:

Rüyada Çin’de kaybolmak, özünden kopmak, kendinden uzaklaşmak, gurbete gitmek fakat tüm bunların bir hayrını görememekle ilgilidir. Bu rüyayı yaşam yolculuğunda yönünü kaybetmiş ya da gurbette ne yapacağını bilmeyen biri görüyor ise bir an önce özüne ya da yurduna dönmelidir. Farklı bir iş alanına girmek isteyen kişi rüyasında Çin’de kaybolduğunu görüyor ise o iş alanında umduğunu bulamaz ve daha önce yapmakta olduğu işle tekrar ilgilenmelidir.

Rüyada Çin’e yolculuk yapmak alışılmışın dışına çıkmak, sınırları aşmak, özgürleşmek, evden ya da yaşadığı ülkeden ayrılmak gibi anlamlar içerir. Rüya sahibi içinde bulunduğu sisteminden ya da kendini sınırlandıran tüm inanç ya da engellerden arınır. Bu rüya farklı düşünmeye başlamak, daha fazlasını istemek ya da yurt dışına açılmak gibi durumlara işaret edebilir. Rüyamızda gördüğümüz Çin aslında bilinçaltımızın inşa ettiği bir “henüz keşfedilmemiş alanlar” metaforudur. Bu rüyanın sahibi yaptığı işi çok daha büyütmeye ve uzaklara götürmeye çalışabilir.

 

Rüyada Çin’e yolculuk yapmak aynı zamanda yaşam yolculuğumuzdaki radikal değişimler, iş ya da mekan değişiklikleri veya mevcut kariyerimizi değiştirmemizle ilgili bilgiler sunarlar. Bu tip rüyaların yorumlanmasında rüya sahibi Çin’den nasıl bir etki aldığına bakmalıdır. Rahat ettiğini ve kendini mutlu gören kişi için değişim hayırlıdır ve sonu mutlu olacaktır. Bir kişi rüyasında zor nefes aldığı ya da kendini mutsuz olduğu bir ortamda görür ise değişim o kişi için hayırsız olacaktır.

Rüyada gördüğümüz Çinliler ya da yabancı uyruklu insanlar bilinçaltımız tarafından yaratılan “bizden olmayanlar” metaforudur. Sembolik olarak bu tip rüyalarla karşı takım oyuncuları ya da düşman askerleri rüyaları birbirine benzerlik gösterir. Bilinçaltımız rüyamızda bize kendimizi içinde bulunduğumuz gruba ait olmayan insanları gösterirken bu taktiği kullanır. Aslında rüyadaki Çinliler yaşam yolculuğumuzda karşımıza çıkan rakipler, düşmanlar ya da bizim grubumuzun dışında kalan kişilerdir. Dolayısıyla, Çinlilerin gerçek hayatta kendi şirketimizde çalışmayan diğer şirket elemanlarını temsil etme ihtimalleri olduğu gibi tanıdığımız yabancı uyruklu insanları ya da yaşam yolculuğumuzda kendi takımımızın dışında kalan kişileri temsil etme olasılığı da vardır.

 

Rüyada Çin’e yapılan yolculuk rüyaları bazen değişim ve adaptasyon süreçleri ya da yabancısı olunan yeni bir ortama ayak uydurma çabasıyla ilgilidir. Rüyada gördüğümüz Çinliler genellikle yeni iş arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizle, Çin’deki atmosfer ya da ortamın görüntüsü de yeni iş ortamıyla ilgili bilgi sunar. Rüyada Çinlilerin kendine iyi davrandığını gören kişi büyük ihtimalle yeni girdiği işte iş arkadaşlarıyla çabuk uyum sağlar. Rüyada Çinlilerden kötülük gören işe girer girmez zorlu bir rakiple karşılaşır hatta bu rekabette yenik düşme ihtimali vardır. Bazen rüyada gördüğümüz Çinliler girdiğimiz yeni ortamda karşılaşacağımız engelleri temsil eder.

Rüyanızı yazın:

bottom of page