top of page

Rüyada çıplaklık

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • İfşa

 • Eksiklik

 • Utanma

 • Hassasiyet

 • Aşağılanmak

 • Uygunsuzluk

 • Ortaya çıkmak

 • Herkesin duyması

 • Paranın yetmemesi

 • Savunmasız kalmak

 • Korkularla yüzleşmek

 • Bir sırrın açığa çıkması

 • Hazırlıksız yakalanmak

 • Gizli tutulanın ortaya çıkması

Rüyada çıplak olduğunu görmek

Rüyada çıplaklık eksiklik, parasızlık ya da zafiyettir. Rüyada kendini çıplak gören bir şeylerin eksikliğini hayatında hisseder. Rüyada çıplak olup da bu durumdan utanmayan kimsenin hayatında büyük bir sır vardır ve bu sırrı bilmeden yaşamaktadır. Rüyada çıplaklığında utanarak üstüne bir şeyler almaya çalışan kişi bir sırrın ya da duyulmasını istemediği bir şeyin ortaya çıkmasından dolayı telaşa kapılır ve durumu örtbas etmeye çalışır.


Rüyada çıplaklık aynı zamanda bir duruma uygunsuz ya da hazırlıksız yakalanmayla ilgilidir. Rüya sahibi ya bir sürprizle karşılaşır ve psikolojik olarak kendini bu değişime hazırlayamamıştır ya da vaktin yetmemesinden dolayı bir sürece hazırlık yapmadan girişmek zorunda kalır. En özet anlatımı ile rüyada çıplak olmak yeterince hazırlık yapılmadan bir şeylere başlamak ve yapılamayan bu hazırlığın eksikliğini hissetmektir.

Rüyada çıplak olduğunu görmek

Rüyada çıplaklık bazen uyumsuzluk ya da bir ortamda herkesten farklı olma durumudur. Herkesin giyimli olduğu bir ortamda kendini çıplak gören kişi diğer insanlarda olup kendinde olmayan bir şeyler olduğunu düşünür. Herkesin çıplak olduğu bir ortamda çıplak bulunmak faydasız işlerle meşgul olmaya ya da uygunsuz ve faydasız ortamlarda bulunmaya karşı uyarıdır. Bazı kişiler için çıplaklık özgürlük ya da kendini bazı duygulardan veya sorumluluklardan arındırmadır. Üzerindeki elbiseleri atan kimse günlük hayatın iş yükünü ya da sorumluluklarını atar. Bu rüya bazıları için işsiz kalma anlamına da gelebilir.

Rüyada çıplak olduğunu görmek:

Rüyada çıplak olduğunu görmek kendinde bir şeylerin eksikliğini ya da bulunmadığını hissetmektir. Rüyasında kendini bir ortamda çıplak gören kimse bir şeylerin eksikliğini hisseder. Bu rüyayı tecrübesiz birinin görmesi henüz iş hayatında diğer iş arkadaşları kadar tecrübeye sahip olmadığını ve her şeye sıfırdan başlaması gerektiği anlamına gelir. Bu rüya sadece rüya sahibinin kendini diğer insanlardan eksik hissetmesi durumunda görülür.

Rüyada kendini çıplak görmek aynı zamanda ortama uygunsuzlukla özdeşleşir. Kişi bulunduğu ortama uyum sağlayamamakta ya da diğerlerinden farklı hareketler sergilemekte ve dikkat çekmektedir. Onun bu davranışları ya kendisi ya da ortamdaki bazı kişiler tarafından bir eksiklik ya da zafiyet olarak görülmektedir. Kendini çıplak gören bazen bir duruma ya da değişime hazırlıksız yakalanır ya da tecrübesiz olduğu bir alana balıklama dalar.

Rüyada çıplak olup bunu hiç umursamayan hatta rüyasında bunun ayıp bile olmadığını gören kimse bazı yüklerini üzerinden atar ve kendini daha özgür hisseder. Bazı kişiler için rüyada kendini çıplak görmek işten çıkarılmaya ve dolayısıyla boş vaktin artmasına delalettir. İstenmeyen bir hamilelik yaşayan kadın bu rüyayı görürse kürtaj yapmayı tercih edebilir.

Rüyada çıplak adam ya da kadın görmek:

Rüyada çıplak adam ya da kadın parasız veya ihtiyaçlarını karşılayamayan, kendi ayaklarının üzerinde duramayan bir bireydir. Rüyada çıplak kişinin cinsiyeti her zaman önemli değildir. Bazen çıplak erkek gerçek hayatta ihtiyaçlarını karşılayamayan bir erkeğin sizden yardım istemesine delalet eder fakat bu kişi bazen bir kadını temsil ediyor da olabilir. Rüyada çıplak kişi aynı zamanda verdiği yanlış kararlardan dolayı kendini zor duruma düşürerek rüya sahibinden yardım isteyecek bir kişiyi de temsil edebilir. Rüya sahibinin bu durumda kişinin neden o duruma düştüğünü sorgulamaksızın yardım etmesi gerekir.

Rüyada bir tanıdığını çıplak görenin o tanıdığı ya da o kişiyle aynı ismi taşıyan biri borcu olduğuna ya da yardıma ihtiyacı olduğuna işarettir. Rüyadaki çıplak kimse ihtiyaçlarından azını kazanan ya da açığı olan kimsedir. Bazen birini çıplak görmek o kişinin acı çektiğine ya da aranması gerektiğine dair uyarıdır. Ayrıldığı sevgilisini çıplak gören kişi bilmelidir ki sevgili kendini çok yalnız ve çaresiz hissetmektedir. Rüyada bir tanıdığının kalabalıkta çıplak dolandığını gören kişi bilmelidir ki o kişi ya da onunla aynı adı taşıyan başka biri borç batağına batmıştır ve yardıma ihtiyacı vardır.

Rüyada kalabalıkta çıplak dolanmak farklılık ya da aşırı derecede dikkat çeken bazı hal ve hareketleri sergilemeye delalettir. Rüya sahibinin yaşam tarzı ya da giyimi yaşadığı yerde dikkat çeker. Bir kadın bir çok erkeğin olduğu bir ortamda kendini çıplak dolanırken görmüşse onda çok fazla nazar vardır. Bir kişi iş ortamında kendini çıplak görmüş ise ya başladığı işte acemidir ya da hal ve hareketleri ortamdakilerden daha farklıdır ve insanların tepkisini çekmektedir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page