top of page

Rüyada çocuk görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Umut

 • Fırsat

 • Saflık

 • Girişim

 • Deneyim

 • Masumiyet

 • Başlangıç

 • Büyüme

 • Gelişme

 • İlerleme

 • Yol alma

 • Acemilik

 • Çaylaklık

 • Başlangıç

 • Gelecek vadeden projeler

 • Olgunlaşmamış süreçler

Rüyada çocuk görmek ne anlama gelir?

Rüyada çocuk henüz olgunlaşmamış süreçlerin, yeni kararların ve yeniliklerin temsilcisidir. Çocuklu rüyalarda rüya sahibi çocuğun yaşına ve ne durumda olduğuna dikkat etmelidir. Çünkü çocuğun yaşı bu sürecin ne zaman başladığını bize belirten bir şifredir. Çocuğun durumu ise aslında yeni başlayan bu sürecin durumunu temsil eder. 3 yaşında bir çocuk gerçek hayatta 3 yıl önce başlayan bir sürecin temsilcisidir. Sağlıklı bir çocuk sorunsuz süreçlerin, hasta çocuk ise sorunlu süreçlerin alametidir.

Rüyada çocuk aynı zamanda henüz çaylaklık evresinde olduğumuz başlangıçların, yeni denenen her şeyin ve yeni şekillenen oluşumların temsilcisidir. Tıpkı bir çocuğun büyüyüp olgunlaşması gibi rüya sahibinin de hayatında bir şeyler yeni yeni oluşmaya ve şekillenmeye başlamıştır.  Rüyada görülen her çocuk aslında kişinin hayatında bir alanın simgesidir. Bunlar bazen kişinin yeni keşfettiği yetenekler, yeni vermiş olduğu kararlar hatta yeni dışa vuran duygular olabilir. Rüyada görülen çocukların sağlıklı ya da sağlıksız olmaları, giyimleri, davranışları ve durumları yaşanan bu süreçler ve başlangıçlar hakkında bize ipuçları verirler.

 

Rüyada çocuk bazıları için gelecek vadeden projelerin temsilcisidir.Yeni  doğmuş çocuk yeni başlayan süreçlerin, 1 yaşında çocuk 1 sene önce başlatılan bir süreçte gelişmeler yaşanacağının, daha büyük çocuklar ise daha önceki evrelerde başlatılan süreçlerde bugün bazı gelişmeler yaşanacağının ipucunu bize verir. Rüyada ölmek üzere ya da sağlıksız çocuklar sonunda U dönüşü yapmak zorunda olacağımız çıkmaz sokakların temsilcisidir.

Tarot ve semboller dilinde çocuk geleceğin ve umudun temsilcisidir. Tarota göre yaşlılar geçmişin, geçmişten gelen enerjinin ve tecrübenin temsilcisi iken çocuklar her zaman yeni başlayan süreçler, acemilik dönemi ve saflığın sembolüdür. Çocuk aynı zamanda gelecek vadeden gelişmelerin, umudun, olgunlaşmanın devam edeceğinin ve gelişmenin temsilcisidir.

Rüyada çocuk olduğunu görmek

Rüyada yetişkin birinin çocuk olduğunu görmesi bir süreçte başa dönmek, bir şeyi yeniden denemek ya da daha önce keşfedilmemişi keşfetmekle ilgilidir. Bu rüyayı gören kişi ya daha önce deneyip başaramadığı bir konuda bir deneme daha yapmak için kolları sıvar ya da bir konuda geçmişe dönmek zorunda kalır. Bu rüyanın nostalji ve eski arkadaşlıklarla ilgisi de vardır. Rüyasında çocuk olduğunu gören eski bir arkadaşıyla karşılaşabilir ya da bazı anıları canlanabilir.

Rüyada çocuğunun öldüğünü görmek:

Rüyada çocuğunun ölümü ebeveynlerin en korktuğu rüyalardandır. Fakat bu rüya kötüye yorumlanmaz. Rüyada çocuğunun öldüğünü gören için çocuğuyla ilgili bir süreç bir daha asla başa dönmeyecek şekilde kapanmıştır. Genellikle çocuğunu ilgilendiren bir konuda bir sayfa kapanır ve kapanan sayfa yerine yenisi açılacaktır. Rüyada çocuğunun öldüğünü görmemek fakat sadece duymak bazen bir algı yanılmasına işarettir. Bu rüyayı gören kişi bir şeyin aslını bilmemekte sadece öyle olduğunu sanmaktadır.

Rüyada çocuk doğurmak:

Çocuğu olmayan birinin rüyasında çocuk doğurduğunu görmesi gerçek hayatta yepyeni bir sürece başlamaya delalettir. Fakat bu rüyayı gören tam anlamıyla nasıl bir çocuk doğurduğuna ve bu çocukla ilgili nasıl duygulara sahip olduğuna dikkat etmelidir. Rüyasında güzel ve sağlıklı çocuk doğuran ve bu doğumla mutlu olan bir kadın heyecan duyacağı pozitif bir sürece başlar. Fakat doğumdan mutsuz ve huzursuz olan, çocuğu istemeyen ya da bir yaratık veya hayvan doğuran kadın için sorunlarla dolu bir süreç başlar ya da başına bir bela alır. Rüyasında doğurduğu çocuğu atan ya da istemeyen bir kadın bir teklifi ya da fırsatı eliyle geri teper.

Rüyada bir erkeğin çocuk doğurması sonunda mutlaka U dönüşü yapılmak zorunda olunan bir çıkmaz sokağa girişin temsilcisidir. Fakat rüyayı gören erkek bu doğumda bir terslik ya da tuhaflık olduğunu düşünmüyor ve bu doğumdan gayet memnun ise kendisi için yepyeni ve berrak bir sayfa açılmıştır. Bir erkek rüyasında güzel ve mutlu bir çocuk doğurursa yeni bir işe ya da projeye girişir veya aklına çok parlak bir fikir gelir. Doğurduğu çocuk sevimsiz, çirkin ya da bir hayvansa başına yeni bir bela alır.

Rüyada çocuk emzirmek toplumun yararına faydalı bir iş yapmaktır. Kendi çocuğunu emziren evladına faydalı olacak bir iş yapar. Başkasının çocuğunu ya da tanımadığı bir çocuğu emziren yeni başlayan bir süreçte birine ya da birilerine yardımcı olur. Bir erkek rüyasında bir çocuk emzirdiğini görürse bir işe yeni girişen bir arkadaşına yardımcı olacak ya da yol gösterecektir.

Rüyada bir çocuğun cinsiyeti çok önemli olmamakla birlikte eğer rüyada çok dikkat çekici bir ayrıntı olarak görülür ise dikkate alınmalıdır. Rüyada erkek çocuk bir erkek tarafından başlatılan ya da eril enerjinin ya da kontrolünün ağırlıkta hissedildiği bir sürecin temsilcisidir. Çocuğun kız olması durumunda ise bu süreçte bir kadının enerjisi ya da yönetimi ağır basmaktadır. Kısacası, rüyada erkek çocuk bir erkeğin kontrol ettiği sürece kız çocuk ise kadının yönettiği sürece giriştir.

Rüyada çocuk kaybetmek yeni başlayan bir süreçte kontrolün kaybedilmesi ya da bazı hatalar yapmaktan dolayı ipin ucunu kaçırmaya delalettir. Rüyasında kendi çocuğunu kaybeden kendi çocuğuyla ilgili bazı konularda bir şeylerin kontrolünün dışına çıktığını fark eder. Tanımadığı bir çocuğu ya da kendisine emanet edile bir çocuğu kaybettiğini gören henüz acemisi olduğu bir süreçte bir konuda ne yapacağını bilemez ve ilk hatasını yapar.

Rüyada çocuk bulmak:

Rüyada çocuk bulmak bir işi teslim almak ya da kendisine verilen bir proje ya da görevle ilgilenmektir. Yeni doğmuş bir çocuk bulan yeni bir görev ya da sorumluluk alır. Rüyada çocuğun yaşına dikkat edilmelidir çünkü çocuklu rüyalarda yaş zaman belirten bir şifredir. 1 yaşında çocuk bulmak aslında 1 yıl önce başlayan bir süreci birinden teslim almaktır. Ya da birinin başlattığı bir işi devam ettirmek anlamına gelebilir.

 

Rüyada çocuk düşürmek:

Rüyada hamile olup çocuk düşürmek gerçek hayatta bir sürecin sonlanmasına delalettir. Düşürdüğü çocuğu gören aslında sona eren bu sürece şahit olur. Rüyasında çocuk düşürüp bundan mutluluk duyan ya da rahatsız olmayanın bir yükü hafifler. Bir başa deyişle rüyada çocuk düşürtmek kendinden eksiltmektir. Bazıları için bu yükün azalmasından duyulan rahatlama bazıları için kayıptır. Bu rüyayı gören kişi rüyayı gördüğünde hissettiklerine göre yorumlamalıdır.

Rüyada çocuğunu kaybetmek – çocuğunun kaçırılması:

Rüyada kendi çocuğunu kaybetmek ya da çocuğunu kaçırılması bazı korkuların hat safhaya ulaştığına delalettir. Bu rüyayı gören kişi aslında en değer verdiği şeyleri kaybetme korkusu yaşayan kişidir. Rüyada çocuk kaybetmek bazen sorumsuzluk ya da bir iş hatası yüzünden yeni başlayan bir süreçte zarar ya da ziyan etmektir. Kaybettiği çocuğu daha sonra bulmak geçici bir kaos ya da verilen hataların telafi edilmesine işaret eder.

Rüyada çocuk öldürmek:

Rüyada çocuk öldürmek yeni başlamış bir süreci zorla bitirmektir. Rüyasında çocuk öldüren kişi aynı zamanda bir süreci sonlandırmak için elindeki yetki ya da gücü kullanan kişidir. Rüyasında kendi çocuğunu öldürdüğünü gören kendi çocuğuyla ilgili bir meseleye son noktayı koyar ve konuyu kapatır. Tanımadığı bir çocuğu öldürdüğünü gören ise yeni başlayan bir süreci ani bir kararla bitirir.

Rüyada çocuğunun öldüğünü görmek:

Rüyada çocuğunun öldüğünü gören kişi için çocuğuyla ilgili bir konuda bir sürecin artık sonuna gelinmiştir. Boşanma davası sürecinde olan biri çocuğunun öldüğünü görürse velayet davasını kaybetme ihtimali bulunur. Yetişkin bir evladı olan anne ya da baba çocuğunun öldüğünü görürse çocuğuyla ilgili bir sayfa kapanır ve onun yerine başka bir sayfa açılır. Bazen çocuğun ölmesi aslında çocuğun gurbete gitmesi ya da uzaklaşmasıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page