top of page

Rüyada çukur görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sır

 • Sorun

 • Hapis

 • Çıkmaz

 • Problem

 • Karanlık

 • Eksiklik

 • Gizlilik

 • Noksanlık

 • Bilinmezlik

 • Kötüleşme

 • Daha kötüsü

 • Yarım kalmış iş

 • Erkek için kadın

 • Ödenmemiş borç

 • Bir seviye aşağı inmek

 • Yukarıdan aşağıya bakmak

Rüyada çukur görmek ne anlama gelir?

Rüyada çukurun herkes için sabit bir tabiri yoktur. Bu rüyayı gören kişi ne gördüğünden çok rüyayı nasıl gördüğüne odaklanmalıdır. Rüyada basit bir çukur ve bu çukura girmek çözülebilir hatta geçici bir sorunla karşılaşarak hayatın akışında geçici bir süre aksamaya delalettir. Boyumuzu aşabilecek kadar derin bir çukur ise boyumuzdan büyük problemler ve çıkmazlardır. Hatta karanlık ve dibi görünmeyen çukur bilinmezlik ve karanlığa delalettir. Rüyada çukur bazen bir erkek için bir kadına delalettir. Çukura giren erkek bir kadınla cinsel ilişki yaşayabilir. 


Sigmund Freud rüyada çukurun dişilik uzun cisimlerin ise erkeklik sembolü olduğunu savunur.  Fakat onun bu düşüncelerine katılmayan insanların sayısı oldukça fazladır. Ona göre bir erkeğin rüyasında çukur görmesi aslında bir kadınla ilgili bilgi içerir. Tarot sembolizminde ise çukur ya da delik bilinmeyenlerin, sırların ve gizli kalmış her şeyin simgesidir. Bazı rüya yorumcuları ise çukurun insan bilinçaltı ve egosundaki boşluklar ve eksiklikleri temsil ettiğini savunur. Bu anlayışa göre çukur dolduran kişi bir eksikliği tamamlar, borç öder ya da tamamlanmamış olan bir işi bitirir ve bilinçaltında tamamlandı olarak işaretler.

Rüyada çukur görmek

Rüyada çukur en genel anlamıyla bir alt seviyeye geçiş ve işlerin bir derece kötüleşmesidir. Bu rüya tam anlamıyla umutsuz vaka olmasa da görülen çukurun ne kadar kötü olduğuna bağlı olarak biraz daha kötü anlamlar içerebilir. Çukur karanlık ve fena ise özgür kişi için hapse ya da çok zor bir çıkmaza girmek anlamına da gelebilir. Dibi ya da tabanı görünmeyen çukurlar sonu olmayan işlere delalettir.


Rüyasında çukur gören kişi daha çok ne hissettiğine dikkat etmelidir. Bu çukura girmeyi istemek ya da çukurdan kaçmaya çalışmak, çukurdan korkmak ve uzaklaşmak, birden fazla çukur olan bir yolda yürümek gibi bu rüyayı farklı şekillerde görmek farklı yorumlar gerektirir. Kişi gördüğü çukurdan uzaklaşmaya çalışıyor ise neyin yanlış neyin doğru olduğunu anlayabilecek kapasitededir ve bu tavrını devam ettirmelidir.

 

Çukurlu bir yolda yürüyen kimsenin hayatı büyük bir ihtimalle meşakkatlidir ya da kendisi böyle olmasından yanadır ve mekan değişikliği yapmayı arzu etmemektedir. Yolda yürürken çukura düşmek yardıma muhtaç hale gelmeye delalettir. Kişi bu çukurdan kendi kendine çıkabilecek durumda ise kimsenin yardımı olmadan da yaşadığı bu sorunlu süreci atlatabilir.

Rüyada çukur kazmak:

Rüyada çukur kazmak faydasız işlerle uğraşmamak gerektiğine dair uyarıdır. Rüyanın sahibi bütün bu çabalarından sonra şu anki hayatından daha iyi bir hayatın aksine daha kötü bir hayatın içine girecektir ve bu yüzden kendisi için gereksiz ve faydasız tüm meşguliyetleri bırakmalıdır. Rüyada çukur kazmak aynı zamanda ileriye eğil geriye gitmek ve gerilemenin işaretidir. Rüyada yukarıya doğru yapılan her eylem gelişme ve ilerlemenin simgesi iken aşağıya doğru yapılan eylemlerin tümü gerileme ya da kötüye gidişin simgesidir. Bu yüzden çukur kazdığını gören kişi uğraştığı bir işten umduğu sonucu alamayabilir.

Rüyada çukura girmek:

Rüyada çukura girmek bir  çıkmaza girmektir. Bu rüyayı gören kişi çukurda ne kadar kaldığına ve çukurun ne kadar derin olduğuna bağlı yorum yapmalıdır. Rüya sonunda  çukurdan çıkıyor ise geçici bir sorunla mücadele etmek ve bazı ertelemelerden sonra yola devam edileceğine delalettir. Rüyada çukurdan çıkamayan kimsenin bir çıkmaza, borca ya da hapse girme olasılığı vardır. Derin olmayan çukur kolay çözülebilecek sorunlara, derin ve dibi görünmeyen çukurlar ise daha uzun vadeli sorunlara işaret eder.

Rüyada çukurdan çıkmaz bir çıkmazdan çıkmak ve kurtuluştur. Hapisteki kişi için hapisten çıkmak anlamına da gelebilir. İşleri bozuk kişinin işleri bu rüyayı gördükten sonra düzelir. Bir iş yerinde çalışan kişi daha iyi bir pozisyona geçebilir ya da terfi edebilir. Kısacası çukurdan çıkan kişi seviye atlar ve derecesi 1 derece yükselir. Her kim bu rüyayı görürse seviyesinin bir derece artacağını bilmelidir. Bazı kişiler için çukurdan çıkmak bir krediyi ya da borcu ödeyerek rahatlamaya delalettir.

Rüyasında bir çukuru  doldurduğunu ya da kapattığını gören kişi hayırlı bir iş için kolları sıvar. Bu kişi hayatında eksik olan bir şeyleri tamamlar ya da borç ödeme ihtimali vardır. Çocuğu olmayan için bu rüya evlat müjdesi verebilir. Çukur kapattığını gören kişi dertlerinden birer birer kurtulur ve refaha erer. Rüyasında çukur doldurduğunu gören kimsenin doldurduğu çukur sayısı kadar yere ödeme yapması olasılığı vardır. Bazen rüyada çukur kapatmak bir ayıbı kapatmak ya da bir şeyin üstünü örtmeye çalışmaktır.

Rüyasında çukur dolduranın ihtiyaç duyduğu para ya da kaynaklar kendisine verilir. O da bu para ve kaynakları vermesi gereken yerlere götürür ve dağıtır. Çukur doldurmanın aynı zamanda tüm ihtiyaçların karşılanması ile alakası vardır. Rüyasında çukur dolduran kimse doldurduğu çukur kadar ihtiyacını karşılar, dolduramadığı çukurlar ise hala karşılanmamış olan ihtiyaçların simgesidir. Bu rüyayı gören kişi ne kadar çukuru doldurup ne kadarını dolduramadığına dikkat etmelidir. Çünkü doldurulamayan çukurlar kişinin hayatında hala eksik olanlar, ödenemeyen borçlar ya da ihtiyaç duyduğu halde maddi durumu yetmediği için alamadıklarının simgesidir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page