top of page

Rüyada cüzdan görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şans

 • Miras

 • Bolluk

 • Kazanç

 • Bereket

 • Alışveriş

 • Ekonomi

 • Para işleri

 • Alım-satım

 • İş sahibi olmak

 • Maddi meseleler

 • Finansal konular

 • Finansal kontrol

 • Sonu para olan işler

 • Borç-alacak meseleleri

 • Sahip olunan kaynaklar

Rüyada cüzdan görmek ne anlama gelir?

Rüyada cüzdan finansal konuları, ekonomiyi ve tüm para işlerini temsil eder. En genel anlamıyla cüzdan görülen rüyalarda parasal meseleler, para kazanımları ya da kayıpları tema alınır. Rüyada cüzdanını büyük görenin parası artar, cüzdanını küçük görenin parası azalır. Cüzdanını arayan kişinin bazı alacakları ertelenir. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak için cüzdana tam olarak ne olduğunu analiz etmek gerekir.


Rüyada cüzdan aynı zamanda finansal konulardaki kontrol mekanizmasının simgesidir. Cüzdanı elinde olan kişi kendi ayakları üzerinde duran, hayatının finansal konulardaki kontrolünü elinde tutan kişidir. Fakat kendi cüzdanını başkasının elinde gören maaşını başkasına teslim eder ya da hala kendi finansal kararlarını alabilecek durumda olan kişi değildir. Cüzdanla ilgili rüyaları yorumlamak için cüzdanın büyüklüğü, küçüklüğü ve diğer özelliklerine de bakmak gerekir.


Rüyada cüzdan bazen kişinin parasal konulara bakış açısını da temsil edebilir. Bu tip rüyalar bazen bilinçaltında yerleşmiş düşüncelerle alakalıdır ve ciddiye alınmamalıdır. Örneğin, çok fazla parasal sorunları olan ve parasal konulara kafa yoran biri, sürekli iş bulmak isteyen ve borçlarını nasıl ödeyeceğini kara kara düşünen birinin rüyasında yolda yürürken içi dolu bir cüzdan bulması aslında sadece bilinçaltının bir nevi kendini rahatlatma yöntemidir ve rüya sahibi bir yerden eline para geçeceğini sanarak umutlanmamalıdır.

Rüyada cüzdan bulmak

Rüyada içi dolu cüzdan görmek nasibin açıklığı, bolluk bereket ve haneye para girmesine delalettir. Bu rüyayı gören ya da rüyayı görenin ailesinde bir kişi parasız veya işsiz ise en tez zamanda bir iş bulur. Bazen dolu cüzdan alışveriş ve evi doldurmaya delalettir. Maddi sıkıntılar ve alacaklarını alamayan biri bu rüyayı görürse bir yerden para bulabilir ya da evindeki eksikler için kendisine birileri yardımcı olabilir. Özetle, dolu cüzdan eve para, rızk ve mal girmesine delalettir.


Rüyada cüzdan bulan kişi sonunda para ve maddi menfaat bulan bir fırsat eline geçirir. Bu rüyayı bir işsiz görürse bir işle mükafatlandırılacaktır. Bazen cüzdan bulmak sanat ya da yeni bir iş öğrenmeye delalettir. Rüya sahibi belki de ufak gibi görülen bir fırsat ele geçirmiş ya da yeni bir iş alanı ile ilgili bilgi edinmektedir. Bu alanı değerlendirir ve uzmanlaşır ise bu işin ucunda rüya sahibi için maddi menfaat bulunur. Rüyada para bulmak bazıları için mirasa konmak ya da umulmadık bir yerden para almaktır.


Rüyada cüzdan kaybetmek iş kaybetmek ya da finansal konularda kontrolün başkasının eline geçmesi anlamına gelir. Bu rüya bazen hayırsız bir karar vererek ya da bir kredi çekerek bir bankanın esiri olmaya da delalet edebilir. Rüya sahibinin finansal konularda verdiği kararlara dikkat etmesi gerekir. Rüyasında cüzdanını kaybeden aynı zamanda birine para kaptırabilir ya da boş yere borç veya faiz öder. Kaybettiği cüzdanı tekrar bulan finansal konularda kontrolden çıkan bir durumun tekrar kontrol altına alınmasına delalettir.

Rüyada birinden cüzdan almak:

Rüyada birinden cüzdan almak hayırlıdır. Rüya sahibi birinden bir yardım, tavsiye ya da bir görüş alır veya rüya sahibini birinin ucunda para olan bir işe yönlendirmesi ihtimali yüksektir. Rüya sahibi gerçek hayatta biriyle karşılaşır ve bu kişi ona öyle bir şey verir ki bu bazen para bazen sadece bir söz ya da tavsiyedir. Dinlediği taktirde bu işin ucunda rüya sahibi için maddi menfaat bulunmaktadır. Rüyasında birinin kendisine para verdiğini gören kişi aynı zamanda altın değerinde bir iyilik, tavsiye ya da yönlendirmeyle karşılaşır. Bu rüyayı görene bazen birinin bir iş için yardımcı ya da aracı olması ihtimali de vardır.

Rüyada boş cüzdan görmek:

Rüyada boş cüzdan kaynak ya da para yetersizliğidir. En genel anlamıyla cüzdanı boş olanın hayatında bir şey ya da bazı şeyler eksik bazı alanlar boşluktur. Bir işveren bu rüyayı görürse iş yerindeki eleman sayısını arttırmayı denemelidir. Bazen boş cüzdan para kaybı, beklenen parayı alamamak ya da ucunda para olduğu sanılan bir işi takip ettikten sonra başarısız olarak elleri boş dönmeye de delalet edebilir. Özetle, boş cüzdan olmayan paranın simgesidir. Boş cüzdanı gören kişi alacağını düşündüğü bir parayı alamaz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page