top of page

Rüyada delik görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sır

 • Sorun

 • Hapis

 • Çıkmaz

 • Problem

 • Karanlık

 • Eksiklik

 • Gizlilik

 • Noksanlık

 • Bilinmezlik

 • Kötüleşme

 • Daha kötüsü

 • Yarım kalmış iş

 • Erkek için kadın

 • Ödenmemiş borç

 • Bir seviye aşağı inmek

 • Yukarıdan aşağıya bakmak

​Rüyada delik görmek ne anlama gelir?

Rüyada deliğin herkes için sabit bir tabiri yoktur. Bu rüyayı gören kişi ne gördüğünden çok rüyayı nasıl gördüğüne odaklanmalıdır. Rüyada basit bir delik bilinmezlik ve karanlığa delalettir. Aynı zamanda rüya sahibinin sahip olduklarına değil sahip olmadıklarına, zaaflarına ve eksik yönlerine işaret eder. Rüyada delik bazen bir erkek için bir kadına delalettir.

Sigmund Freud rüyadaki tüm deliklerin dişilik uzun cisimlerin ise erkeklik sembolü olduğunu savunur.  Fakat onun bu düşüncelerine katılmayan insanların sayısı oldukça fazladır. Ona göre bir erkeğin rüyasında delik görmesi aslında bir kadınla ilgili bilgi içerir. Tarot sembolizminde ise çukur ya da delik bilinmeyenlerin, sırların ve gizli kalmış her şeyin simgesidir. Bazı rüya yorumcuları ise deliğin insan bilinçaltı ve egosundaki boşluklar ve eksiklikleri temsil ettiğini savunur. Bu anlayışa göre bir deliği dolduran kişi bir eksikliği tamamlar, borç öder ya da tamamlanmamış olan bir işi bitirir ve bilinçaltında tamamlandı olarak işaretler.

Rüyada delik en genel anlamıyla bir alt seviyeye geçiş ve işlerin bir derece kötüleşmesidir. Bu rüya tam anlamıyla umutsuz vaka olmasa da görülen deliğin ne kadar kötü olduğuna bağlı olarak biraz daha kötü anlamlar içerebilir. Delik karanlık ve fena ise özgür kişi için hapse ya da çok zor bir çıkmaza girmek anlamına da gelebilir. Dibi ya da tabanı görünmeyen delikler sonsuzluk ya da sonu olmayan işlere delalettir.

Rüyasında delik gören kişi daha çok ne hissettiğine dikkat etmelidir. Delikten korkmak ve uzaklaşmak, birden fazla delik olan bir yolda yürümek gibi bu rüyayı farklı şekillerde görmek farklı yorumlar gerektirir. Kişi gördüğü delikten uzaklaşmaya çalışıyor ise neyin yanlış neyin doğru olduğunu anlayabilecek kapasitededir ve bu tavrını devam ettirmelidir.

Rüyada bir delik görmek

Rüyada delik delmek:

Rüyada delik delmek faydasız işlerle uğraşmamak gerektiğine dair uyarıdır. Rüyanın sahibi bütün bu çabalarından sonra şu anki hayatından daha iyi bir hayatın aksine daha kötü bir hayatın içine girecektir ve bu yüzden kendisi için gereksiz ve faydasız tüm meşguliyetleri bırakmalıdır. Rüyada delik delmek aynı zamanda ileriye eğil geriye gitmek ve gerilemenin işaretidir. Rüyada yukarıya doğru yapılan her eylem gelişme ve ilerlemenin simgesi iken aşağıya doğru yapılan eylemlerin tümü gerileme ya da kötüye gidişin simgesidir. Bu yüzden delik deldiğini gören kişi uğraştığı bir işten umduğu sonucu alamayabilir.

Rüyada bir deliğe girmek bir  çıkmaza girmektir. Bu rüyayı gören kişi delikte ne kadar kaldığına ve deliğin ne kadar derin olduğuna bağlı yorum yapmalıdır. Rüya sonunda  delikten çıkıyor ise geçici bir sorunla mücadele etmek ve bazı ertelemelerden sonra yola devam edileceğine delalettir. Rüyada delikten çıkamayan kimsenin bir çıkmaza, borca ya da hapse girme olasılığı vardır. Derin olmayan delikler kolay çözülebilecek sorunlara, derin ve dibi görünmeyen delikler ise daha uzun vadeli sorunlara işaret eder.


Rüyasında bir deliği  doldurduğunu ya da kapattığını gören kişi hayırlı bir iş için kolları sıvar. Bu kişi hayatında eksik olan bir şeyleri tamamlar ya da borç ödeme ihtimali vardır. Çocuğu olmayan için bu rüya evlat müjdesi verebilir. Deliği kapattığını gören kişi dertlerinden birer birer kurtulur ve refaha erer. Rüyasında delik doldurduğunu gören kimsenin doldurduğu delik sayısı kadar yere ödeme yapması olasılığı vardır. Bazen rüyada delik kapatmak bir ayıbı kapatmak ya da bir şeyin üstünü örtmeye çalışmaktır.


Rüyasında bir deliği kapatana ihtiyaç duyduğu para ya da kaynaklar verilir. O da bu para ve kaynakları vermesi gereken yerlere götürür ve dağıtır. Delik kapatmanın aynı zamanda tüm ihtiyaçların karşılanması ile alakası vardır. Rüyasında deliği dolduran kimse kapattığı delik kadar ihtiyacını karşılar, kapatamadığı delikler ise hala karşılanmamış olan ihtiyaçların simgesidir. Bu rüyayı gören kişi ne kadar deliği kapatıp ne kadarını kapatamadığına dikkat etmelidir. Çünkü kapatılamayan delikler kişinin hayatında hala eksik olanlar, ödenemeyen borçlar ya da ihtiyaç duyduğu halde maddi durumu yetmediği için alamadıklarının simgesidir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page