top of page

Rüyada deşik görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sır

 • Sorun

 • Hapis

 • Çıkmaz

 • Problem

 • Karanlık

 • Eksiklik

 • Gizlilik

 • Noksanlık

 • Bilinmezlik

 • Kötüleşme

 • Daha kötüsü

 • Yarım kalmış iş

 • Erkek için kadın

 • Ödenmemiş borç

 • Bir seviye aşağı inmek

 • Yukarıdan aşağıya bakmak

Rüyada deşik görmek ne anlama gelir?

Rüyada deşiğin herkes için sabit bir tabiri yoktur. Bu rüyayı gören kişi ne gördüğünden çok rüyayı nasıl gördüğüne odaklanmalıdır. Rüyada basit bir deşik ve bu deşiğe girmek çözülebilir hatta geçici bir sorunla karşılaşarak hayatın akışında geçici bir süre aksamaya delalettir. Boyumuzu aşabilecek kadar derin bir deşik ise boyumuzdan büyük problemler ve çıkmazlardır. Hatta karanlık ve dibi görünmeyen deşik bilinmezlik ve karanlığa delalettir. Rüyada deşik bazen bir erkek için bir kadına delalettir. Çukura giren erkek bir kadınla cinsel ilişki yaşayabilir. 


Sigmund Freud rüyada deşiğin dişilik uzun cisimlerin ise erkeklik sembolü olduğunu savunur.  Fakat onun bu düşüncelerine katılmayan insanların sayısı oldukça fazladır. Ona göre bir erkeğin rüyasında deşik görmesi aslında bir kadınla ilgili bilgi içerir. Tarot sembolizminde ise deşik ya da delik bilinmeyenlerin, sırların ve gizli kalmış her şeyin simgesidir. Bazı rüya yorumcuları ise deşiğin insan bilinçaltı ve egosundaki boşluklar ve eksiklikleri temsil ettiğini savunur. Bu anlayışa göre deşik dolduran kişi bir eksikliği tamamlar, borç öder ya da tamamlanmamış olan bir işi bitirir ve bilinçaltında tamamlandı olarak işaretler.

​Rüyada deşik

Rüyada deşik en genel anlamıyla bir alt seviyeye geçiş ve işlerin bir derece kötüleşmesidir. Bu rüya tam anlamıyla umutsuz vaka olmasa da görülen deşiğin ne kadar kötü olduğuna bağlı olarak biraz daha kötü anlamlar içerebilir. Deşik karanlık ve fena ise özgür kişi için hapse ya da çok zor bir çıkmaza girmek anlamına da gelebilir. Dibi ya da tabanı görünmeyen deşikler sonu olmayan işlere delalettir.


Rüyasında deşik gören kişi daha çok ne hissettiğine dikkat etmelidir. Bu çukura girmeyi istemek ya da deşikten kaçmaya çalışmak, deşikten korkmak ve uzaklaşmak, birden fazla deşik olan bir yolda yürümek gibi bu rüyayı farklı şekillerde görmek farklı yorumlar gerektirir. Kişi gördüğü deşikten uzaklaşmaya çalışıyor ise neyin yanlış neyin doğru olduğunu anlayabilecek kapasitededir ve bu tavrını devam ettirmelidir.

 

Deşikli bir yolda yürüyen kimsenin hayatı büyük bir ihtimalle meşakkatlidir ya da kendisi böyle olmasından yanadır ve mekan değişikliği yapmayı arzu etmemektedir. Yolda yürürken çukura düşmek yardıma muhtaç hale gelmeye delalettir. Kişi bu deşikten kendi kendine çıkabilecek durumda ise kimsenin yardımı olmadan da yaşadığı bu sorunlu süreci atlatabilir.

Rüyada deşik eşmek:

Rüyada deşik eşmek faydasız işlerle uğraşmamak gerektiğine dair uyarıdır. Rüyanın sahibi bütün bu çabalarından sonra şu anki hayatından daha iyi bir hayatın aksine daha kötü bir hayatın içine girecektir ve bu yüzden kendisi için gereksiz ve faydasız tüm meşguliyetleri bırakmalıdır. Rüyada deşik eşmek aynı zamanda ileriye eğil geriye gitmek ve gerilemenin işaretidir. Rüyada yukarıya doğru yapılan her eylem gelişme ve ilerlemenin simgesi iken aşağıya doğru yapılan eylemlerin tümü gerileme ya da kötüye gidişin simgesidir. Bu yüzden deşik kazdığını gören kişi uğraştığı bir işten umduğu sonucu alamayabilir.

Rüyada deşiğe girmek:

Rüyada çukura girmek bir  çıkmaza girmektir. Bu rüyayı gören kişi deşikta ne kadar kaldığına ve deşiğin ne kadar derin olduğuna bağlı yorum yapmalıdır. Rüya sonunda  deşikten çıkıyor ise geçici bir sorunla mücadele etmek ve bazı ertelemelerden sonra yola devam edileceğine delalettir. Rüyada deşikten çıkamayan kimsenin bir çıkmaza, borca ya da hapse girme olasılığı vardır. Derin olmayan deşik kolay çözülebilecek sorunlara, erin ve dibi görünmeyen deşikler ise daha uzun vadeli sorunlara işaret eder.


Rüyada deşikten çıkmaz bir çıkmazdan çıkmak ve kurtuluştur. Hapisteki kişi için hapisten çıkmak anlamına da gelebilir. İşleri bozuk kişinin işleri bu rüyayı gördükten sonra düzelir. Bir iş yerinde çalışan kişi daha iyi bir pozisyona geçebilir ya da terfi edebilir. Kısacası deşikten çıkan kişi seviye atlar ve derecesi 1 derece yükselir. Her kim bu rüyayı görürse seviyesinin bir derece artacağını bilmelidir. Bazı kişiler için deşikten çıkmak bir krediyi ya da borcu ödeyerek rahatlamaya delalettir.


Rüyasında bir deşiği  doldurduğunu ya da kapattığını gören kişi hayırlı bir iş için kolları sıvar. Bu kişi hayatında eksik olan bir şeyleri tamamlar ya da borç ödeme ihtimali vardır. Çocuğu olmayan için bu rüya evlat müjdesi verebilir. Deşik kapattığını gören kişi dertlerinden birer birer kurtulur ve refaha erer. Rüyasında deşik doldurduğunu gören kimsenin doldurduğu deşik sayısı kadar yere ödeme yapması olasılığı vardır. Bazen rüyada deşik kapatmak bir ayıbı kapatmak ya da bir şeyin üstünü örtmeye çalışmaktır.


Rüyasında deşik dolduranın ihtiyaç duyduğu para ya da kaynaklar kendisine verilir. O da bu para ve kaynakları vermesi gereken yerlere götürür ve dağıtır. Deşik doldurmanın aynı zamanda tüm ihtiyaçların karşılanması ile alakası vardır. Rüyasında deşik dolduran kimse doldurduğu deşik kadar ihtiyacını karşılar, dolduramadığı deşikler ise hala karşılanmamış olan ihtiyaçların simgesidir. Bu rüyayı gören kişi ne kadar deşiği doldurup ne kadarını dolduramadığına dikkat etmelidir. Çünkü doldurulamayan deşikler kişinin hayatında hala eksik olanlar, ödenemeyen borçlar ya da ihtiyaç duyduğu halde maddi durumu yetmediği için alamadıklarının simgesidir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page