top of page

Rüyada deve görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Engel

 • Zorluk

 • Vesile

 • Gezgin

 • Yardımcı

 • Seyahat

 • İlerleme

 • Değişim

 • Gelişim

 • süreklilik

 • inatçılık

 • Yavaşlık

 • Adaptasyon

 • Dayanıklılık

 • Arap ülkesi ile ilgili durum

Rüyada deve görmek ne anlama gelir?

Rüyada deve yaşam yolculuğunuzdaki gezgin sembolüdür. Deveyle bir yere giden yaşam yolculuğunda da bir noktadan başka bir yere ağır ve yavaş bir şekilde hareket eder. Fakat, devenin size getirdiği yolculuk haberi daima fiziksel boyutta yolculuk değil bazen bir durumdan başka bir duruma geçiş ya da bir noktadan başka noktaya varmak için ihtiyaç duyulan fırsattır.

 

Rüyada deve görmek bir başlangıç ve bir bitiş çizgisi olan yeni bir yolculuğa başlama alametidir. Fakat, bu yolculuk çok ağır ve yavaş olacaktır. Deveyi gördüyseniz kendinize sorun: “yaşamımda ne değişmekte?” “şu anda hangi noktadayım ve hangi noktaya doğru hareket ediyorum?”. Bu rüyanın yorumunda devenin hareketlerine ve durumuna da dikkat etmelisiniz. Sağlıklı ya da güzel görülen bir deve engelsiz ve sorunsuz bir süreçtir. Fakat devenin hasta ya da çirkin olması sonuca ulaşmayacak bir işe girişmemek konusunda uyarıdır.

 

Bunun yanı sıra deve bir bedevi Arap sembolüdür ve deve gördüğümüz rüyalarda bazen bir Arap ülkesi mesajı bulabiliriz. Devenin üzerinde bir erkek mi var? Bu erkek bir Arap ülkesinden geliyor olabilir. Rüyanızda sırtında yük dolu bir deve mi gördünüz? Belki de Arap soyundan biri ya da bir Arap ülkesinden gelen misafir elinde hediyelerle evinize varmak üzere. Ya da kendinizi veya birini deveye binmiş giderken mi gördünüz? Belki de yolculuk bir Arap ülkesine.

 

Eski kültürlerde deve aynı zamanda yük taşıyıcı ve yardımcı olarak görülmekteydi. Bu yüzden deve gören kişi yaşam yolculuğunda yüklerini hafifletecek bir dost ya da yardımcıyla karşılaşabilir. Bazen deve bir olayın olması için vesile ya da bizi bir yerden bir yere götürecek bir köprü ya da araçtır. Belki de rüyadaki deve yaşamımızda kendimizi bir noktadan başka bir noktaya giderken bulmamızı sağlayacak bir olay ya da durumun simgesidir.

 

At, eşek ve diğer binek hayvanlar gibi devenin de daima 4 tekerlekli taşıt araçlarına işaret etme olasılığı vardır. Yaşlı bir deve bazıları için ikinci el otomobil ile ilgili bilgi verebilir. Devenin durumu ve rüyanın senaryosuna bakarak yaşamımızdaki 4 tekerlekli araçlarla ilgili yorum yapabiliriz. Çok güzel ve genç bir deve bazen sıfır araç alımına işaret edebilir. Haneye giren bir deve hanede yaşayacak birini bir araç alması olarak da yorumlanabilir.

 

Bir ruh hayvanı olarak rüyada deve ister gerçek ister mecazi olarak, birçok mil kat etmek üzere olanlara gelir. Rüyada deveyi gören değişime ve çok fazla yol almaya hazır olmalıdır. Deveyi gördüyseniz güçlü, dayanıklı ve sabırlı olmalısınız, çünkü deve yanınızda. Bazen bu tür yolculuklarda risk vardır, ancak deve de bunu bilir ve yardımcı olmaya hazırdır. Önünüzde inişli çıkışlı uzun bir süreç var. Bu sürece hazırlıklı olun.

 

Rüyada deve aynı zamanda yaşam yolculuğunuzdaki yükler ve rezervlerinizi sembolize eder. Ne kadar çok şey biriktirdiniz? Deve ne kadar güçlü ve sırtında ne kadar çok yük varsa o kadar. Güçlü ve büyük bir deve belki de sizin için bir zenginlik sembolü. Fakat bu zenginlik her zaman maddi zenginlik değil elde ettiğiniz bilgi birikiminiz de olabilir. Rüyanızda sırtına bineceğiniz güçlü bir deve belki de size çok güzel bir yaşam sunabilecek yetenekleriniz ya da bilgi birikiminiz olduğunu anlatmaya çalışıyor. Peki bu durumda rüyanızdaki sırtına bile binemeyeceğiniz kadar cılız deve size ne söyler? Henüz yolculuk yapmaya ve bir noktadan bir noktaya hareket etmeye hazır olmadığınızı.

Tüm bunların yanı sıra rüyadaki deve size yaşam yolculuğunuzda ilerleme potansiyeliniz hakkında bilgi getirir. Rüyadaki binek hayvanlardan deve ile at arasında en büyük fark nedir biliyor musunuz? At sizi bir noktadan bir noktaya  çok hızlı bir şekilde getiren bir aracın vardığını söylerken deve yavaş yavaş ilerleyeceğiniz daha uzun vadeli planları getirir. Devenin size getirdiğin değişim ve gelişim daha ılımlı ve daha kolay adapte olabileceğiniz bir değişimdir. Acele etmeyin, acele etmenizi gerektirecek bir durum yok. Süreniz çok fazla.

Rüyada develer görmek

Rüyada çok sayıda deve görmek bazen içinde bulunduğunuz durumdan kurtulmak için çok fazla fırsata sahip olduğunuz anlamına gelebileceği gibi bazen  bu rüya bir Arap ülkesine yolculuğun sembolü de olabilir. Develer eski devirlerden beri Arap bedevi kültürünün parçası olarak görülmüşlerdir ve bu yüzden bir Arap ülkesine yolculuk ya da Arap ülkesinden gelen haber olarak yorumlanabilirler.

 

Bir yük hayvanı olan ve sırtına binilebilen deveden rüyasında çok sayıda gören kişi belki de grup halinde bir Arap ülkesine gidecektir ya da deve onu içinde bulunduğu durumdan yavaş yavaş uzaklaştırabilecek fırsatların simgesidir. Bu rüyanın iki anlamından hangisinin sizin için geçerli olduğunu yalnızca siz anlayabilirsiniz. Çok sayıda deve gören ya bir Arap ülkesine gider ya da bir Arap ülkesine gitmese de içinde bulunduğu durum ya da konumdan yavaş yavaş uzaklaşır. Belki de bu uzaklaşmada Arap soyundan birinin katkısı var. Olabilir mi? Evet, çünkü develerin bir Araplık sembolü olduğu da kesin. Deve gördüğümüz rüyalar bu soydan ya da Arap ülkelerinden bir şeylere dokunurlar.

Rüyada deve öldürmek:

Deve öldürülen rüyalar hayırsız rüyalardır. Genellikle bir yolculuğun iptali, yavaş yavaş cereyan edecek bir değişimin olmasının engellenmesi ya da bir Arap ülkesiyle bağlantılı bir işin olmayacağı anlamına gelir. Çok yönlü yorumlanması gereken deve rüyalarında devenin öldürülmesi de çok yönlü yorumlanmalıdır. Deve sizi sırtına alır ve bir yerden bir yere acele etmeden yavaşça götürür. Fakat rüyanızda onu öldürdüyseniz yavaş da olsa bu mekan değişikliği olmaz. Daima bir Arap ülkesi mesajı taşıyan deve belki de sizin için bir Arap iş ortağıyla olacak işin iptal edilmesi mesajı içeriyor. Arap bir sevgiliniz mi var? Deveyi öldürdüyseniz sevgilinizden ayrılabilirsiniz. Bir Arap ülkesine iş için gitmeyi mi düşünüyordunuz? Deveyi öldürdüyseniz bu iş olmayacak.

Rüyada deveye binmek:

Rüyada deveye binmek yaşam yolculuğunuzda bir şeylerin yavaş yavaş değişmeye başlayacağını ya da bir durumdan yavaş yavaş uzaklaşacağınızı gösterir. Deveye binen kişi nasıl bindiği deveyle bir yerden ayrılıyor ve uzaklaşıyorsa gerçek hayatta da bir yerden bir yere ya seyahat eder ya da bir durumdan başka bir duruma uzun bir süreçle geçer. Bir başka deyişle, rüyanızda deveye bindiyseniz yavaş ve ılımlı bir değişime hazır olmalısınız.

 

Her zaman bir Arap ülkesi sembolü olan deve daima Araplıkla ilgili bir şeylere dokunur. Deveye binen belki de Arap soyundan birinin aracılığıyla bir dertten kurtulur ya da bir Arap ülkesine gider. Kim bilir belki de bir Arabın aklına uyup bir işe kalkışır. Deve görülen rüyalar bize ya bir Arap ülkesinden ya da Arap soyundan biriyle ilgili bir bilgi getirir. Erkek çocuğunu bir devenin üzerinde gören anne belki de bir Arap gelinle tanışmak üzeredir.


Devenin kamburları şekil itibariyle dağları, engebeleri ve iniş çıkışları anımsatır. Bu yüzden bu kamburlar bazen bize dağların arkasından mesaj getirebileceği gibi bazen aşılması gereken engellerin varlığını hatırlatır. Tüm bunların yanı sıra deve kamburu rüyaları gizli numerolojik ve mistik mesajlar içerir. İki kamburlu deve belki de size peş peşe gelecek iki engeli aşmanız gerektiğini söyler, iki sınavı ard arda geçmeniz gerektiği gibi. Ya da tek kamburlu deve aşılması gereken yalnızca bir engel olduğuna atıfta bulunur. 3 kamburlu deve de bunun gibi 3 sayısıyla ilgili gizli numerolojik bilgi içermektedir. Belki de 3 engel ya da 3 kişiyle ilgili bir engele işaret eder. Ya da kim bilir 3 dağı aştıktan sonra karşınıza çıkacak bir şehirden bir iş teklifi alabilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page