top of page

Rüyada dinazor görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Tepki

 • Engel

 • Sorun

 • Savaş

 • Tehlike

 • Yarışma

 • Rekabet

 • Çatışma

 • Korkular

 • Düşman

 • Davranış

 • Büyük engel

 • Zorlu bir rakip

 • Çıkmaz sokak

 • Tehlikeli bir süreç

 • Çok güçlü bir düşman

 • Korkularla yüzleşmek

 • Yaşam savaşı vermek

Rüyada dinazor görmek ne anlama gelir?

Rüyada dinazor yaşamımızda aniden beliren “çok büyük bir tehdit” metaforudur. Yaşam yolculuğumuzda istikrarımızı tehdit eden her şey rüyamıza dinazor ya da yok edici vahşi bir hayvan kılığında girebilir. Kısacası, rüyadaki dinazor yolumuzun önündeki büyük bir engel ya da ilerleyişimizi durduran bir düşmandır.

 

Rüyadaki dinazor aynı zamanda yaşamımızdaki bir olguyu yok etmek ya da bir sayfayı kapatmak amacı hayatımıza girmeye çalışan değişimin temsilcisi olabilir. Dinazor belki de bizi yenerek hayatına daha sağlıklı ve başarılı bir şekilde devam etmek isteyen güçlü bir rakibin bir anda ortaya çıkmasına delalet eder. Rüya sahibi için “yenmek” ya da “yenilmek” olmak üzere bu mücadeleden sadece bir sonuç çıkacaktır ve yorum sadece rüyanın senaryosuna bağlı olarak yapılır. Rüyadaki dinazor bazen rakip ya da düşmanı değil sadece korkularımızı temsil eder. Dolayısıyla yaşamda ilerlemek için öncelikle korkularımızı yani dinazoru yenmemiz gerekmektedir.

Rüyada dinazorlar görmek

Tüm vahşi hayvan rüyalarında da olduğu gibi dinazor da aşmamız gereken bir engel ya da büyük bir tehlikeye işaret eder. Fakat rüya tabirciliğinde bu tip rüyaların yorumlanmasında hayvanın gücü ve büyüklüğü oldukça önemlidir. Örneğin, akrep ya da böcek gördüğümüz rüyalar daima yenilmesi daha kolay düşmanlara ya da aşılması kolay engellere işarettir. Fakat rüyada gördüğümüz vahşi hayvan bizi öldürebilecek ya da ortadan kaldırabilecek kadar güçlü ise karşımıza çıkan düşman da bizi o kadar zorlayıcıdır. Dinazor ise boyumuzu aşabilecek dev bir hayvan olmasından dolayı genellikle kapasitemizi zorlayıcı bir düşman ya da engele işaret eder. Bazen rüyada bir dinazor bize “burası çıkmaz sokak” mesajı getirir ve olmayacak bir işe baştan girişmememiz konusunda uyarıdır.

 

Rüyada dinazor ve diğer vahşi hayvanlar aynı zamanda olayların oluş biçimleri, hayatımızdaki tüm enerjiler ve yaşam yolculuğumuzda kaderin önümüze çıkardığı tüm engel ya da durumlar hakkında bilgi sunar. Aslında rüyada gördüğümüz dinazor ya da diğer vahşi hayvanların rüyadaki davranış biçimleri olayların oluş biçimleriyle benzerlik gösterir. Yolda ilerleyişimizi zorlaştıran bir dinazor gerçek hayatta da ilerleyişimizin önünde duran büyük bir engeldir. Bizi yaralayan ya da yok etmeye çalışan bir dinazor bazen düşman ya da rakiplerden gelecek hamlelere işaret eder. Rüyasında dinazor tarafından yaralanan ve kan aktığını görenin cebinden para çıkar. İlişkiye dair bu rüya bize partnerimize göz diken birinin olduğu bilgisini getirebilir. Dinazor tarafından öldürülen aşkta kaybeder ve partnerini birine kaptırır.

 

Dinazor rüyaları ile “kötü karakter oyuncusu” rüyaları aşırı derecede benzerlik gösterir. Her iki rüyada da yaşamımızı zora sokan ya da hayatı bize zehir eden bir düşman ya da  sorun teması vardır. Bazen rüyadaki dinazor hayat filmimizdeki başrol oyuncuları ya da ana karakterler değil yan karakterler ya da tehlike unsurlarını temsil eder. Dinazorlar yaşamsal bütünlüğümüzü etkileyen ve ilerleyişimizi durdurabilecek kadar etkili tüm değişim ya da olayları temsil edebilir. Bir dinazor bazen yaşamımızda tehlike unsuru olabilecek birini temsil edebileceği gibi bazen bir hastalığı, belayı ya da aniden ortaya çıkabilecek bir sorunu da temsil edebilir. Kısacası rüyadaki dinazor önümüze çıkan aşmamız gereken bir engeldir. Kısacası, rüyada dinazoru gören bir süreliğine her şeyi askıya alıp bir sorunu çözmeye odaklanmalıdır.

 

Rüya tabirciliğinde vahşi hayvanların yorumlanması o hayvanın genel özelliklerine ve rüyadaki davranış kalıplarına bağlı olarak yapılır. Dolayısıyla, rüyada görülen dinazoru yorumlamak için öncelikle dinazorun hangi davranışları sergilediği dikkate alınır. Zararsız bir şekilde ortada dolaşan bir dinazor potansiyel tehlikelerin altını çizer. Bazen bu tehlikeler yaşamımızda tıpkı uyuyan hücreler gibi durur ve kendilerini göstermeden yaşamımızda var olmaya devam ederler. Rüyada saldırgan tavırlar sergileyen bir dinazor ise yaşamımızda istikrarımızı tehdit eden her şeyin simgesi olabilir.

Rüyada dinazordan kaçmak:

Rüyada dinazordan kaçan korkularından ya da sorunlarından kaçar. Bu rüyayı gören kişi bazı sorunları halletmek yerine onları sürekli erteleme yolunu seçmektedir. Sürekli rüyasında bir dinazordan kaçan biri için artık korkularla yüzleşmek zamanı gelmiştir. Bu kişi korkularıyla yüzleşir ise sorunlarını çözecektir ve bu rüyaları bir daha görmeyecektir. Rüyada kaçtığı dinazor tarafından yakalanan kişinin düşmanı kendisine çok yaklaşır. Bu rüyayı bir kadın görür ise cinsel tacize uğrama ihtimali söz konusudur.

Rüyada dinazor öldürmek:

Rüyada dinazor öldürmek bir düşmanı yenmek ya da bir engeli aşmaya delalet eder. Tehditkar ya da saldırgan bir dinazor daima korkularımızın, düşmanlarımızın ya da karşımıza çıkan engellerin temsilcisidir. Dolayısıyla rüyadaki dinazoru öldürmek bu korkuları ya da düşmanı yenmektir. Bu tip rüyalar aynı zamanda düşmanlarımız ya da karşı tarafın bakış açısı hakkında ipuçları getirir. Aslında rüyada dinazorun davranış biçimi düşmanın davranış biçimini ya da karşımızdaki engelin durumunu temsil eder. Bazen rüyadaki dinazor düşmanlarınızın içgüdüsel tepkilerinin yansımasıdır.


Rüyada dinazor saldırısı rakip ya da düşmanlardan gelecek sert bir hamleye işaret eder. Bazen rüyadaki dinazor korkularımızın temsilcisidir dolayısıyla dinazorun rüyada bize saldırması korktuğumuz bir şeyin yaşamımızda inatla var olması ve kendini tekrar etmesine işaret eder. Bu rüyanın sahibi ya mücadele etmekte zorlandığı bir rakip ya da düşmanla karşılaşır ya da korkularıyla yüzleşmek zorunda kalır. Dinazor saldırısı rüyalarını daha iyi yorumlamak için rüyanın senaryosuna ve hangi tarafın galip olduğuna bakmak gerekir. Dinazoru öldürmek genellikle bir korkuyu yenmek ya da büyük bir  tehlikeyi bertaraf etmeye delalet eder.


Rüyada dinazorla dövüşmek düşman ya da rakiplerle yapılan rekabetlere delalet eder. Bazen bu rüya bir iş görüşmesi için zorlu bir sınava birçok adayla birlikte girecek olmaya işarettir. Rüyasında dövüştüğü dinazoru yendiğini ya da etkisiz hale getirdiğini gören kişi tüm rakiplerini eler ve birinci olur. Bazen rüyada dinazorla dövüşmek aynı zamanda günlük hayatta çok zorlu problemlerle karşılaşmak ve bu sorunları çözerken meşakkat çekmeye delalet eder. Dinazoru yenen zor da olsa sorununu çözer.

Rüyanızı yazın:

bottom of page