top of page

Rüyada dişlerinin olmadığını görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • İflas

 • Kayıp

 • Boşluk

 • Eksiklik

 • Güç kaybı

 • Parasızlık

 • Güçsüzlük

 • İşten çıkma

 • Vedalaşmak

 • Kontrol kaybı

 • Kaybetme korkusu

 • Tükenmiş hissetmek

Rüyada dişlerinin olmadığını görmek ne anlama gelir?

Dişlerimizin olmadığını gördüğümüz rüyalar içsel huzurun kaybolması olması, yetersiz ya da güçsüz hissetme rüyalarıdır. İç dünyamızda manevi olarak doldurulması gereken bir boşluk hissettiğimizde bu tip rüyaları görürüz. Bir başka deyişle, biri rüyasında dişlerinin olmadığını görüyorsa bilmelidir ki yaşamda ihtiyaç duyduğu bir şeye sahip değildir. Bilinçaltımız, bu durumu bize “diş kaybı” rüyası senaryosuyla anlatmaya çalışır.


Rüyada dişlerin olmadığını görmek aynı zamanda manevi bir deneyimdir. Tıpkı ağzımızda hissettiğimiz boşluk gibi manevi anlamda bir şeyin eksikliğini hissettiğimizde bu rüyaları görürüz. Paranız mı bitti? Evet, rüyanızda dişlerinizin olmadığını görebilirsiniz. Sevgiliniz mi terk etti? Yine bu rüyayı görmeniz mümkündür. Dişlerin olmadığını gördüğümüz rüyalar aslında bize yaşamımızın bir parçası olarak algıladığımız bir şeye sahip olmadığımızı hatırlatmak için bilinçaltımızın hazırladığı senaryolardır.

Rüyada dişlerinin olmaması

Dişlerimizin olmadığını gördüğümüz zamanlarda “eksiklik” rüyalarıdır. Örneğin, işsiz biri bir iş görüşmesinden cevap beklerken rüyasında dişlerinin olmadığını görürse ertesi gün o iş yerinden “hayır” cevabı içeren bir email alabilir. Ya da yaşam yolculuğumuzda bir arayış içindeyken aradığımız şeyi bulamadığımızda bu tip rüyaları görürüz. Hatta, dişlerin olmaması ihtiyaç fazlası harcama ve haneye giren paranın eksik olmasıyla ilgili de olabilir. Bilinçaltımız aslında bu rüyayla bize negatif ya da “yetersiz” durumda olduğumuzu anlatmaya çalışmaktadır. Tıpkı rüyada vücut bütünlüğümüzün olmaması ve dişlerimizin eksik olması gibi günlük yaşamda da bir şeyler eksik olabilir. Haneye giren para evin masraflarına yetmiyor olabilir, hatta aşk hayatımızda partnerimizden ihtiyaç duyduğumuz kadar sevgi ya da ilgi görmüyor da olabiliriz.


Rüyada dişlerin olmadığını görmek aynı zamanda eksilme ya da yaşamımızdan bir şeyi eksiltme ile alakalıdır. Kişi kendinden verir, bir şeyi hayatından çıkarır ya da bir fedakarlık yapmak zorunda kalır. Örneğin, bir işveren için alt dişlerinin olmadığını görmek alt tabaka işçileri çıkarmak anlamına gelebilir. Yine bir işveren üst dişlerinin olmadığını görürse yönetici kadrosundan eleman eksiltme yoluna gidebilir. Herkes için bu rüyanın anlamı farklıdır. Bazen üst 2 dişin olmaması haneden 2 kişinin ani vefatına işaret edebileceği gibi 2 kişinin evden ayrılması anlamına da gelebilir. Fakat, her zaman herkes için bu yorum yapılmaz. 2 dişin olmadığı rüyalarda 2 sayısı ile ilgili numerolojik bilgi gizlidir. 2 kişi ya da 2 rakamıyla alakalı bir şey rüya sahibinden uzaklaşacak ya da yaşamından çıkacaktır.

Bazı yorumculara göre rüyada dişlerin olmadığını görmek bağışıklık sistemindeki zayıflama işaretidir. Bu rüyalar hastalık ya da bünyeden bir şeylerin gitmesi ile alakalıdır. Bu belki bir ameliyat, bir kitlenin kişinin vücudundan alınması hatta mecazi anlamına benzer bir şekilde vücuttan diş çıkarılmasının alakası da olabilir. Rüya sahibi bu rüyanın ne anlama geldiğini çözmeye çalışmalıdır. Bu rüya her birey için farklı anlamlar getirir.


Rüyada dişlerin olmadığını görmek ruhsal anlamda da bazı materyalleri kaybetmenin işaretçisi olabilir. Belki daha önce sahip olduğunuz iç huzuru kaybettiniz ya da bir şey size aitti fakat artık ait olmadığını hissediyorsunuz. Ruhsal olarak eski günlere dönme ihtiyacı hissediyorsanız bu rüyayı görebilirsiniz. Çok ihtiyaç duyduğunuz halde eksik olan bir şey mi var? Belki de acilen paraya ihtiyacınız var fakat bir türlü denkleştiremiyorsunuz. Tüm bu durumlarda rüyanızda dişlerinizin olmadığını görebilirsiniz.

Bazı Fransız rüya tabiri kitaplarına göre rüyada dişlerin olmadığını görmek bir kriz yaşama alametidir. Diş kaybına bağlı olarak ağzınızda oluşan boşluklar genellikle bir ekip ya da işçi grubu arasındaki ayrılıklar, vefatlar ya da gruplaşma nedeniyle terk eden kişilere işarettir. Daha önce size hizmet edenler ya da sizinle aynı grupta çalışan iş arkadaşlarınız artık sizinle olmayabilir. Bu durumda rüyanızda dişlerinizin olmadığını görürsünüz. Eğer rüyanızda ağzınızda hiç diş olmadığını görüp ertesi gün işe gittiğinizde birilerinin işten çıkarıldığını görürseniz şaşırmayın. Çünkü bu tip rüyalar aynı zamanda “var” olan bir şeylerin bir anda “yok” olacağı uyarısını getiren rüyalardır. Yalnızca iş yaşamında değil finansal hayatınızda da olan paranızı ya da maddi istikrarınızı kaybetmeden önce bu rüyayı görebilirsiniz. Bir başka deyişle, eğer rüyanızda ağzınızda diş olmadığını gördüyseniz en azından birkaç gün çantanıza daha fazla sahip çıkın. Çünkü, bu rüyalar daima para kayıpları işareti de olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page