top of page

Rüyada dolmuş yolculuğu görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • Değişim

 • İlerleme

 • Kolaylık

 • Katılmak

 • Beraberlik

 • Güçlenmek

 • Yön arayışı

 • Motivasyon

 • “Evet” demek

 • Yön değiştirmek

 • Karar değiştirmek

 • Harekete geçmek

 • Yeni bir amaç bulmak

 • Konfor alanının dışına çıkmak

Rüyada dolmuş yolculuğu yapmak ne anlama gelir?

Rüyada dolmuş yolculuğu yapmak yaşamdaki kaçınılmaz değişimleri sembolize eder. Farkında olmasanız da bir noktadan başka bir noktaya doğru hareket ediyorsunuz. Belki de değişen dünyanız değil yalnızca fikirleriniz ya da yeni şeyler öğreniyor ve yeni bir kariyere doğru kayıyorsunuz. Rüyada gerek dolmuşla gerek diğer araçlarla yaptığımız tüm seyahatler aslında yaşamın şekillenmesi ve geleceğin değişiyor olmasının işaretidir. Bu rüyanın ayrıntılarında ve sembollerinde çok gizemli bilgiler bulabilirsiniz. Yanınızda kimler vardı? Ortam aydınlık ve güzel miydi yoksa kasvetli miydi? Bu tür soruları kendinize sorun ve rüyanızın mesajını anlayın.


Dolmuş yolculuğu yaptığımız rüyalar manevi sefer rüyalarıdır ve bize saf potansiyel getirirler. Belki de manevi boyutta bir A noktasından B noktasına hareket etmeye karar verdiniz. Bu kesinlikle fiziksel bir yolculuk değil. Bir durumdan başka bir duruma geçeceksiniz ya da eski bir amacı yeni bir amaç uğruna terk edeceksiniz. Dolmuşun rüyada sizi nereye götürdüğüne dikkat edin. Uzaklarda, ufukta yemyeşil yerler ve güzel görüntüler mi var? O zaman harika bir gelecek sizi bekliyor. Yolların durumu içinde bulunduğunuz duruma ışık tutar. Yollar karanlık ve kasvetli miydi? O halde bilin ki bu yolculuk biraz zor olacak.

Rüyada dolmuş yolculuğu yaptığını görmek

Dolmuş yolculuğu rüyaları da diğer yolculuk rüyaları gibi yeni bir yol izlemeye karşı motive olduğumuz zamanları temsil eder. Yeni fikirler size akıyor ve yeni bir yol izlemeniz konusunda sizi motive ediyorlar. Hele ki yollar yemyeşil ya da güzelliklerle dolu ise ilham her yanınızda. Yüksek benliğinizle uyumlu yeni fırsatlar almaya ve yeni şeyleri keşfetmeye hazırsınız. Çok pozitif enerji aldığınız bir dolmuş yolculuğu rüyası sizi kalbinizi ve içinizdeki sesi takip etmeye davet eder. O ses sizi hayallerinize götürecek.


Bununla birlikte dolmuş yolculuğu rüyalarının garanti edilmeyen sonuçları temsil ettiğini asla unutmayın. Dolmuş rüyası sizin için henüz bir hiçbir şeye dönüşmemiş bir tohumdur. Sunulan bir fırsat umut veriyor fakat süreci kötü yönetirseniz sonu sizin için hüsran olabilir. Yeni başladığınız güzel bir dolmuş yolculuğu rüyası size yalnızca güzel bir başlangıç vadeder. Bu başlangıcın sonrasında verdiğiniz kötü kararlar ya da sürecin kötü yönetimi sonucu yolculuğunuz başarısızlıkla da sonuçlanabilir. Siz dolmuş rüyanızın size sunduğu fırsatı kabul edin fakat yine de süreci iyi yönetmek konusunda dikkatli olun.

Dolmuş yolculuğu rüyaları bazen yaşam amaçlarımıza ışık tutarlar. Bu rüyayı gören kendine “nereye gidiyorum” sorusunu sormalı. Cevap: dolmuşun size götürdüğü yerle örtüşür. Bu yolculukta nelerle mi karşılaşacaksınız? Dolmuş rüyanıza bakın, yolda karşılaştığınız her şey amacınıza ilerlerken karşılaşacaklarınızla benzeşir.


Bir dolmuş yolculuğu rüyasında yolda karşılaştığınız engeller, çukurlar, vahşi hayvanlar ve size negatif etki veren her şey amacınıza giden yoldaki sinir bozucu gecikmelerin, projelerinizin ve fikirlerinizin ilerlemesini durduran tüm sorunların işaretidir. Özellikle eylem odaklıysanız ve faaliyetlerinizde yeni bir ivme kazanmaya başladıysanız çok sabırsız hissedeceksiniz. Dolmuş yolculuğu rüyasındaki kilit mesaj şudur: "Şimdi değil, yolun sonunda". Zamanlama başarı için çok önemlidir, bu yüzden sabırlı olun ve ilerlemek için en iyi zamanı bekleyin.

Dolmuş yolculuğu rüyası bazıları için bir projeye başlamak için bir işarettir. Belki de bu sizin için bir tutku projesi, aşk derecesinde bağlı olduğunuz ve çok istediğiniz bir şey. Belki de dolmuşun sizi götüreceği yer hayalleriniz. Bu rüyalarda önünüzdeki her şey geleceğiniz, arkanızdakiler ise geçmişte bıraktıklarınız ve artık ilgilenmediklerinizdir. Rüyaya çok dikkatli odaklanırsanız aslında geleceğin size ne getirdiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Dolmuş yolculuğu rüyalarında aracı kullananın kim olduğuna dikkat edin. Kendinizi bir dolmuş şoförü olarak mı gördünüz? O halde yaşanan durumda kontrol sadece sizin elinizde. Dolmuş şoförü bir başkası ise kader sizin için bir yol çizmiş. Sadece yaşayın ve görün. Aslında bu tip rüyalardaki dolmuş şoförü bilinçaltınızın sizin için inşa ettiği bir arketiptir. Şoförün hareketlerine ve sizi ulaşmak istediğiniz noktaya nasıl götürdüğüne odaklanın. Şoför ılımlı, sakin ve sizde pozitif duygular uyandıran biri miydi? Yoksa nefret ettiğiniz birinin ya da bir filmin kötü karakter oyuncusunu rüyanızda bir dolmuş şoförü olarak mı gördünüz? Bu arketip sizde hangi duyguları uyandırıyor? Bu duygulara odaklanarak rüyanızın mesajını anlamaya çalışın.

Rüyanızı yazın:

bottom of page