top of page

Rüyada dolmuşla bir yere gitmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • Değişim

 • İlerleme

 • Kolaylık

 • Katılmak

 • Beraberlik

 • Güçlenmek

 • Yön arayışı

 • Motivasyon

 • “Evet” demek

 • Yön değiştirmek

 • Karar değiştirmek

 • Harekete geçmek

 • Yeni bir amaç bulmak

 • Konfor alanının dışına çıkmak

Rüyada dolmuşla bir yere gitmek ne anlama gelir?

Rüyada dolmuşla bir yere gitmek yaşamda bir şeye doğru çekildiğinizi sembolize eder. Bu rüyaları gördüğünüzde direnseniz bile değişimin zorlayıcı girdabından kurtulamadığınızı ve yaşamda bir şeye doğru hareket ettiğinizi hissedersiniz. Rüyadaki duygu tonuna odaklanın. Girdabına kapıldığınız değişimde hissettiğiniz duyguların rüyanızdaki metaforik dolmuş yolculuğunda hissettiklerinizle aynı olduğunu anlayacaksınız. Yanınızda kimler ve neler vardı? Rüyadaki yolculuğunuzda yanınızda gelen herşey sizin zihinsel bagajlarınızdır (duygularınız, düşünceleriniz, fikirleriniz). Çok ağır bir bavul mu taşıyorsunuz? O halde bir şeyin sizi yavaşlattığını hissediyor olabilirsiniz.


Dolmuşla bir yere gittiğimiz rüyalar manevi sefer rüyalarıdır ve bize saf potansiyel getirirler. Belki de manevi boyutta bir A noktasından B noktasına hareket etmeye karar verdiniz. Bu kesinlikle fiziksel bir yolculuk değil. Bir durumdan başka bir duruma geçeceksiniz ya da eski bir amacı yeni bir amaç uğruna terk edeceksiniz. Dolmuşun rüyada sizi nereye götürdüğüne dikkat edin. Uzaklarda, ufukta yemyeşil yerler ve güzel görüntüler mi var? O zaman harika bir gelecek sizi bekliyor. Yolların durumu içinde bulunduğunuz duruma ışık tutar. Yollar karanlık ve kasvetli miydi? O halde bilin ki bu yolculuk biraz zor olacak.

Rüyada dolmuşla bir yere gittiğini görmek

Dolmuşla bir yere gittiğimiz rüyalar da diğer yolculuk rüyaları gibi yeni bir yol izlemeye karşı motive olduğumuz zamanları temsil eder. Yeni fikirler size akıyor ve yeni bir yol izlemeniz konusunda sizi motive ediyorlar. Hele ki yollar yemyeşil ya da güzelliklerle dolu ise ilham her yanınızda. Yüksek benliğinizle uyumlu yeni fırsatlar almaya ve yeni şeyleri keşfetmeye hazırsınız. Çok pozitif enerji aldığınız bir dolmuş yolculuğu rüyası sizi kalbinizi ve içinizdeki sesi takip etmeye davet eder. O ses sizi hayallerinize götürecek.


Bununla birlikte dolmuşla bir yere gittiğimiz rüyaların garanti edilmeyen sonuçları temsil ettiğini asla unutmayın. Dolmuş rüyası sizin için henüz bir hiçbir şeye dönüşmemiş bir tohumdur. Sunulan bir fırsat umut veriyor fakat süreci kötü yönetirseniz sonu sizin için hüsran olabilir. Yeni başladığınız güzel bir dolmuş yolculuğu rüyası size yalnızca güzel bir başlangıç vadeder. Bu başlangıcın sonrasında verdiğiniz kötü kararlar ya da sürecin kötü yönetimi sonucu yolculuğunuz başarısızlıkla da sonuçlanabilir. Siz dolmuş rüyanızın size sunduğu fırsatı kabul edin fakat yine de süreci iyi yönetmek konusunda dikkatli olun.

Dolmuşla bir yere gittiğimiz rüyalar bazen yaşam amaçlarımıza ışık tutarlar. Bu rüyayı gören kendine “nereye gidiyorum” sorusunu sormalı. Cevap: dolmuşun size götürdüğü yerle örtüşür. Bu yolculukta nelerle mi karşılaşacaksınız? Dolmuş rüyanıza bakın, yolda karşılaştığınız her şey amacınıza ilerlerken karşılaşacaklarınızla benzeşir.


Bir dolmuş gezintisi rüyasında yolda karşılaştığınız engeller, çukurlar, vahşi hayvanlar ve size negatif etki veren her şey amacınıza giden yoldaki sinir bozucu gecikmelerin, projelerinizin ve fikirlerinizin ilerlemesini durduran tüm sorunların işaretidir. Özellikle eylem odaklıysanız ve faaliyetlerinizde yeni bir ivme kazanmaya başladıysanız çok sabırsız hissedeceksiniz. Dolmuş yolculuğu rüyasındaki kilit mesaj şudur: "Şimdi değil, yolun sonunda". Zamanlama başarı için çok önemlidir, bu yüzden sabırlı olun ve ilerlemek için en iyi zamanı bekleyin.

Dolmuşla bir yere gittiğimiz rüya bazıları için bir projeye başlamak için bir işarettir. Belki de bu sizin için bir tutku projesi, aşk derecesinde bağlı olduğunuz ve çok istediğiniz bir şey. Belki de dolmuşun sizi götüreceği yer hayalleriniz. Bu rüyalarda önünüzdeki herşey geleceğiniz, arkanızdakiler ise geçmişte bıraktıklarınız ve artık ilgilenmediklerinizdir. Rüyaya çok dikkatli odaklanırsanız aslında geleceğin size ne getirdiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Dolmuşla bir yere gittiğimiz rüyalarda aracı kullananın kim olduğuna dikkat edin. Kendinizi bir dolmuş şoförü olarak mı gördünüz? O halde yaşanan durumda kontrol sadece sizin elinizde. Dolmuş şoförü bir başkası ise kader sizin için bir yol çizmiş. Sadece yaşayın ve görün. Aslında bu tip rüyalardaki dolmuş şoförü bilinçaltınızın sizin için inşa ettiği bir arketiptir. Şoförün hareketlerine ve sizi ulaşmak istediğiniz noktaya nasıl götürdüğüne odaklanın. Şoför ılımlı, sakin ve sizde pozitif duygular uyandıran biri miydi? Yoksa nefret ettiğiniz birinin ya da bir filmin kötü karakter oyuncusunu rüyanızda bir dolmuş şoförü olarak mı gördünüz? Bu arketip sizde hangi duyguları uyandırıyor? Bu duygulara odaklanarak rüyanızın mesajını anlamaya çalışın.

Rüyanızı yazın:

bottom of page