top of page

Rüyada domates görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç

 • Jest

 • Rızk

 • İyilik

 • Şans

 • Sağlık

 • Hediye

 • İhtiyaç

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Beslenme

 • Kazanımlar

 • Faydalı işler

 • Haneye girenler

Rüyada domates görmek ne anlama gelir?

Kırmızı rengiyle rüyada karşımıza çıkan domates ya da domatesler iyi şans, enerji ve güzel gelişmeleri sembolize eder. Domateslerin rüyada güzel ve taze olmaları bu anlamı daha da güçlendirir. Domates gördüğümüz rüyalar aynı zamanda dikkat çekici gelişmelerin işaretidir.

 

Türk mutfağının vazgeçilmez bir sebzesi ve kültürümüzde hemen hemen her yemeğin içinde bulunmasından dolayı domates bir çoğumuzun bilinçaltındaki “ana malzeme” algısı ya da bir projenin olmazsa olmaz unsurudur. Rüyasında domatesleri bulan aslında aradığı ana malzemeyi ya da ilerleme ve gelişme için ihtiyaç duyduğu temel materyali bulur. Tüm renkler içinde titreşimi en fazla olan kırmızı renginin çekiciliği bize al benisi ya da değeri çok fazla olan bir fırsattan haber getiriyor da olabilir.

 

Domates ve diğer sağlıklı besin kaynaklarını gördüğümüz rüyalar yaşamımıza giren enerjiler, kaynaklar ve bu kaynakları nasıl kullandığımıza dair bilgi getiren rüyalardır. Domates rüyası aynı zamanda daha iyi ve sağlıklı seçimler yapmak, ve yaşamımıza girecek tüm iyilik ve güzelliklere işaret eder. Beslenme rüyaları genel olarak kendimize faydalı olan şeyleri yaşamımıza katma metaforu rüyalardır. Sağlıklı besinler ve sebzelerle beslendiğimiz tüm rüyalar da yine buna benzer şekilde iyi seçimler yapmak ve bu seçimlerden dolayı kazanımlar elde etmekle ilgilidir.

 

Domates ve benzeri besin değeri yüksek sebzeler günlük aktiviteleriniz için enerji ve güç kazanmanıza yardımcı olur. Sebzeler aynı zamanda büyüme ve gelişme için tüm ihtiyacın karşılanması ve ihtiyaç duyulan materyalleri elde etme metaforudur. Domates de diğer sebzeler gibi bir ham madde ya da kendimizi beslemek ve geliştirmek için kullanacağımız bir kaynağı sembolize eder. Fakat semboller dilinde ve rüyalar aleminde altı çizilen beslenme fiziksel beslenmeyle ilgili değildir. Kendini geliştirmek, bilgi edinmek ya da donanım kazanmak gibi kendimiz için yapabileceğimiz her iyilik ruhsal boyutta beslenmedir. Domates ve diğer sağlıklı sebzeler de güzel alışkanlıklara ve kendimizi ruhsal anlamda geliştirmek için kullandığımız tüm kaynaklara işaret edebilirler.

Rüyada domates yemek

Rüyada domates ve besin değeri yüksek diğer sebzeler elimizin altında kullanmaya hazır bekleyen kaynakları sembolize ederler. Tıpkı yemek pişirirken elimizin altında kullanabileceğimiz malzemeler gibi rüyada domates ve benzeri sebzeler bize kullanmamız için sunulmuş her kaynağı, her yapı taşını gösterebilirler. Rüyasında domates ya da diğer sebzeleri gören kişi bir şeyleri kombine edebileceğini, karıştırabileceğini ve harika eserler ortaya çıkarabileceğini bilmelidir.

Rüyada görülen domates aynı zamanda arzuların gerçekleşme olasılığı ya da arzu edilen sonuçların elimizdeki kaynakları kullanarak oluşturulabileceğini bize hatırlatırlar. Domates ya da domatesler, başka malzemelerle karıştırılarak nasıl güzel yemeklerin yapımında kullanabiliyorsa yaşam yolculuğumuzda da elimizin altındaki malzemeler güzel işler yapmamızda ve güzel projeler oluşturmamızda kullanılabilirler.

Kaliteli ve olgun domateslerle ve sebzelerle dolu büyük bir sepet görürseniz, çok çaba harcamadan büyük bir başarı elde edersiniz. Birisi size bir rüyada hediye olarak böyle bir sepet verdiyse daha iyi bir işarettir. Bir sonucu elde etmeniz için tüm kaynaklar size sunulacaktır. Tek yapmanız gereken bu kaynakları kullanmak, biraz yaratıcılığınızı ya da yeteneğinizi eklemektir. Sonuç eğer siz isterseniz harika olacaktır.

 

Rüyadaki domatesler ve benzeri sağlıklı sebzeler yaşamın bize getirdiği hediyeler ve “al bunları kullan” dediği sestir. Sadece tek bir domates ya da yalnızca sebze olarak domatesleri gördüğümüz rüyalar tek seslilik ya da tek materyale işaret edebilir. Fakat domateslerin yanında çok çeşitli sebzeler görmek ve bu sebzelerin pişirilmeye uygun, olgun ve güzel sebzeler olması kaliteli malzemelerin ve bu malzemelere sahip olma gücünün işaretidir. Bir başka deyişle domates ya da diğer sebzelerin çürük olmaması ve güzel durması iyi işçilikle yapılmış ve harika projeler oluşturmamızda işimize yarayacak malzeme ve materyallerin hemen elimizin altında olduğuna işarettir.

Rüyadaki domates ya da diğer sebzelerin çürük, bozuk ya da kötü görünüyor olmaları iyiye alamet değildir. Bu bazen kötü işçilik, ucuza kaçmak ya da özen gösterilmeden yapılan işlerden dolayı kötü sonuçlar alma alametidir. Ya da elimizin altındaki ham madde ya da kaynakların güzel projeler oluşturmamız için uygun ya da dayanıklı olmadıkları konusunda bize mesaj getirirler. Rüyadaki bu çürük domates ya da sebzeler ayrıca özensizlik ya da sabırsızlık sonucu başarısız projeler oluşturma alametidir.

Rüyada domates ya da diğer sağlıklı sebzeler evrenin bize sunduğu şans ve hediyelere de işaret edebilir. Evren bize başarıyı direk sunmaz, başarıya ulaşmamız için merdivenin basamaklarını sunabilir. Bazen de yalnızca başarıyı inşa etmemiz için ihtiyaç duyduğumuz ham maddeleri. İşte buna benzer bir durumla karşı karşıya iseniz rüyanızda domates ya da diğer sağlıklı sebzeleri görebilirsiniz. Sağlıklı sebzeler daima sizin faydanıza olacak materyallerdir ve bu rüyalar iyi huylu rüyalardır. Fakat sebzelerin solmuş olması hafif bir acı ya da üzüntü alameti olabilir.

Rüyadaki domatesler ayrıca temel ihtiyaçların karşılanması, aranan paranın ya da materyalin bulunması alametidir. Fakat domates sevmeyen ya da domatesten nefret eden birinin rüyasında domates ya da çok fazla domatesler görmesi sevmediği şeylere bir süreliğine katlanmak zorunda olduğunun altını çizer.

Rüyanızı yazın:

bottom of page