RÜYADA DÖNEMEÇ GÖRMEK

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şans

 • Karar

 • Fırsat

 • Milat

 • Yenilik

 • Gidişat

 • İlerleme

 • Değişim

 • Hareket

 • Merkez

 • Yön sapması

 • Yön belirlemek

 • Dönüm noktası

 • Karar değiştirmek

Rüyada dönemeç görmek:

Rüyada dönemeç görmek yaşam yolculuğumuzda bir dönüm noktasına vardığımızın altını çizer. Bu rüyayı gören kişi öyle bir noktaya verir ki yaşamına yön vermek ve önemli bir karar vermek durumundadır. Genellikle çark, çember ve girdap rüyalarıyla benzerlik gösteren dönemeç rüyası bize artık hayatımızın gidişatına bir yön vermenin zamanı geldiğini hatırlatır. Bu noktadan sonra kişi farklı bir istikamete doğru ilerlemeye başlayacaktır. Dolayısıyla dönemeç rüyası bazen ani karar değişikliği bazen yeni bir amaca doğru ilerlemenin altını çiziyor olabilir.

Dönemeç rüyaları aynı zamanda değişimin kaçınılmaz olduğunu hatırlatan rüyalardır. Hayatımızın gidişatının bir anda değişeceğini ve kendimizi bir amacın peşinde koşarken birden başka bir amaca doğru ilerlemeye başlarken bulacağımızın altını çizer. Tıpkı gerçek hayatta bir kavşağa vardığımızda yönümüzü değiştirmemiz gibi rüyada da bir dönemece varan kişi bir anda yönünü değiştirir. Bazen dönemeç yalnızca hayatımızı değiştirecek bir vesileyi temsil eder. Öyle bir olay yaşarız ki o olaydan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Rüyada dönemeç bazıları için bir teklif, iş fırsatı ya da bir yöne doğru yapılacak yolculuğun da simgesi olabilir. Dönemece varan kişi için büyük değişiklikler olur ve kişi istemese de bu değişimlere uyum sağlamak zorunda kalacaktır. Dönemeç rüyaları aynı zamanda 360 derece dönme yetisine sahip çark ve çember rüyaları gibi bize kaderde hangi yöne gitmek istiyorsak artık bu seçimi yapabilecek özgürlüğe kavuştuğumuzu hatırlatır. Dolayısıyla, rüyasında dönemeç görene bir yön değişimi fırsatı ya da bir çok seçenekler sunulur. Kişi kaderde öyle bir noktaya varır ki hangi yönde ilerlemek istediğine sadece kendisi arar verecektir. Fakat başkasının sürdüğü bir araba ile bir kavşağa varan için bu durum söz konusu olmaz. Bu durumda kişi başkalarının seçiminin kurbanı olur.

Rüyada dönemeç aynı zamanda gücümüzün yetmediği dış faktörlerin ister istemez hayatımızı etkilemesi ve bu değişimin bizim için kaçınılmaz olmasına yol açan olaylar zincirinin de simgesidir. Bazen görmesek ya da hissetmesek de daha yüksek bir otoriteden gelecek emir ya da alınacak karardan dolayı kendimizi bu değişim çarkının gönülsüz de olsa bir parçası olarak hissederiz. Yukarılardan birinin "bu iş olsun" demesi ole olmaya başlayan olaylar zincirine kapılıp kendimizi bu kaçınılmaz girdaba kapılmış halde buluruz. Bu olaylar zinciri bazıları için bir sonun başlangıcı bazıları içinse istemediği bir yönde ilerleyiştir. Bu durumda yapılması gereken çarkın ilerleyişine sadece katkıda bulunmak ve değişime direnmemektir.

Dönemeç gördüğümüz rüyalar sembolik olarak çark ve çember rüyalarına da benzer. Her iki rüyada da bir dönüş ve değişim söz konusudur ve bu dönüş iki yönden birine doğru olmaktadır. Çark ve spiral gibi rüyaların her ikisinde de süregelen ve kaçınılmak bir değişim teması bulunur ve rüya sahibinin bu değişime ayak uydurmaktan başka çaresi bulunmak. Tüm bu çark, çember ve girdap gibi “dönen obje” rüyaları aynı zamanda reenkarnasyon, kaçınılmaz sonun yaklaşması ve yeniden başlayacağımız noktaya doğru yol aldığımız rüyalardır. Tüm bu rüyalarda bahsi geçen “dönme” eyleminin aslında son bulduğu bir nokta vardır ve rüya sahibi bu noktaya vardığında hayatıyla ilgili bir karar vermek zorunda kalır ve bir şeye yeniden başlar. Fakat yine de kavşak rüyasında bahsedilen dönüş her zaman bir dıştan içe yöneliş olmayabilir.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

tarot3.png

​Rüyada bir dönemece varmak:

Rüyada bir dönemece varmak kişi için bir milat devri ve bir şeylerin değişip şekillenmeye başlayacağı bir sürecin başlangıç noktasına varmaya delalet eder. Bu rüyanın sahibi yaşamında öyle bir noktaya gelir ki kendisine yapılan bir teklifi ya da fırsatı kabul ederse tüm hayatı değişir. Dönemece vardığımız rüyalarda hangi yöne gittiğimiz de yoruma dahil edilmelidir. Çünkü bu yönler bazen bize sunulan bu fırsatla ya da yapacağımız yolculuklarımızın yönüyle ilgili gizli şifre ya da ipuçları sunar. Örneğin rüyasında bir dönemeçten sola dönen bir kişi gerçek hayatta “batı” istikametine bir yolculuk yapabilir ya da batıda bulunan bir ülke ya da şehirden kendisine bir iş teklifi yapılması ihtimali vardır. Tayin bekleyen bir memur rüyasında kavşaktan sola dönerse tayininin batıya çıkması ihtimali büyüktür.

 

Rüyada dönemece varmak aynı zamanda yaşamın merkezine ya da hayatımızın odak noktasına varmakla ilgilidir. Yaşamında bir sorunla karşılaşan ve soruna çözüm bulamayan bir kişi için bu rüya “aradığın çözüm merkezde” mesajı içeriyor olabilir. Tıpkı girdap ve spiral rüyaları gibi dönemeç rüyası da bir nevi dıştan içe yöneliş ve çözümü dışarıda değil kendi iç dünyamızda aramamız gerektiğinin altını çiziyor olabilir. Bir dönemece varan kişi yaşamında hangi soruna çare arıyor ise kendi iç dünyasında biraz vakit geçirir ve bilinçaltına odaklanırsa çözümü bulacaktır. Dönemeç rüyalarında altı çizilen “olayların merkezi” teması bazıları için yaşanan bir durumda ortada kalmak ya da olayların tam merkezinde bulunan kişi olmakla ilgili olabilir.

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.