top of page

Rüyada dört (4) görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Düzen

 • Kontrol

 • Emlak

 • İstikrar

 • Zemin

 • Alt yapı

 • Kurulum

 • Öz güven

 • Mal alımı

 • Sağlamlık

 • Temel atmak

 • 4 tekerlekli araç

 • Kaosun sona ermesi

Rüyada dört (4) sayısını görmek ne anlama gelir?

Rüya tabirciliğinde numeroloji ve sayıların enerjisini yorumlamak için her sayının karakteristik özelliklerini ayrı olarak ele almalıyız. Çünkü tıpkı bireyler gibi her sayı ve yaşamımıza getirdiği enerji farklıdır. Dört sayısı da bu duruma istisna değil. 1 sayısının girişkenliğiyle başlatılan bir süreç 2 de ilk durağa ve ilk destek alacağı noktaya varır. 3’te bize ilk ürünü ve meyveyi verir 4’te ise sağlamlaşma sürecine girer.

 

Numerolojide sayıların mistik enerjisi ve bize getirdiği mesajlar derin varoluşsal bilgiler getirirler. Ayrıca bir çok numeroloji ve rüya tabiri çalışmasına göre rakamların bize söyleyecek çok fazla şeyi olduğunu ortaya koymaktadır. Sayıların insan ruhunun arketipik seviyesinde karşılık bulan titreşimsel özleri vardır. Örneğin, 1’de girişimcilik 9’da iş bitiricilik yatar. 1 yalnızca başlatmayı sever fakat başlayanın bitip bitmediğinin kalite kontrolünü yapmaz. Bu kalite kontrol 9’un hakimiyet alanında yapılır.

 

Peki tüm bu sayılar içinde 4’ün bize getirdiği enerji nedir? Çevrenizdeki her şeye odaklanın ve yaşamınızdaki tüm dörtleri bulmaya çalışın. İşte o zaman dördün size getirdiği mesajı anlayacaksınız. Bir taşıt aracında 4 tekerlek vardır, sandalyenin ve masanın 4 ayağı var, hatta şu anda içinde bulunduğunuz evde 4 duvar bulunur. Bir kapı 4 köşeli ve 4 çerçevelidir. O halde 4 sayısı belki de yaşamımızda açılan yeni bir kapıdan mı haber getiriyor? Evet, tahmin etmiş olmanız gerekiyor. 4 sağlam temellerin ev sağlam zemine basıyor olmanın simgesidir.

Rüyada dört rakamını görmek

4 bacağından biri eksik olan bir masa nasıl işinize yaramaz ise 4 sayısından küçük sayıların hepsinin özünde bir tamamlanmamışlık teması bulunur. Fakat dördü gördüğümüz yerde eksik olan neyse onu buluruz. Örneğin, 1 tek başına yalnızca yaratıcı ve bir işi başlatıcı enerjiyi temsil eder. Fakat başlamak bitirmek midir? Ya da başarı için tek başına yeterli midir? Elbette hayır. 2 ye gelince 1 aradığı desteği burada bulur. Adem’in Havva ile tanışma anı gibi. 3 ise üçüncü insan, ilk ürün ve ilk meyvedir. 4 ise onların evidir. Bu yüzden 4 sağlamlaştırılmış temelleri, kurulan düzeni, kaosun engellenmesini ve bir sistemin kurulmasını temsil eder.

 

4 sayısının bu kuruculuk ve kurduğu sistemi koruyucu özelliğini Tarot ve Astroloji de vurgular. Tarotun 4 sayılı kartı İmparator tahtında oturmakta ve kaosu engellemiş düzeni ve sistemi kurmuş görülmektedir. Astrolojide ise 4 sayısının yönetimi altında kalan burç yengeç burcudur. Yengeç, yumuşak olan iç mekanı korumak için sıkışan pençelere ve sert bir kabuğa sahiptir ve 4’ün numerolojik enerjisiyle güçlü bir şekilde hizalanır. Genellikle yumuşak iç mekanları korumaya odaklanmış koruyucu bir dış güce sahiptir. Yengeç burcu mensuplarının evlerine bu kadar düşkün olma sebebi budur.

Rüyada dört sayısını gören bu sayıyı nasıl gördüğüne bağlı kalarak yorumlamalıdır. Bir yere 4 yazdığınızı mı gördünüz? Yoksa bir kapının üzerinde 4 mü vardı? Veya 4 sayısını bir yere yazılı değil bir objenin tekrar sayısı olarak mı gördünüz (4 yumurta, 4 elma vs.). Tüm bunlar rüya yorumculuğuna farklı boyut ve farklı bakış açısı getirir.

 

Esasında numerolojide ilk 4 sayı tüm sayılar içinde kök sayılar olarak kabul edilir. 4’ten eksik olan her şey eksiktir. 4 tıpkı 4 duvarın örülmesi gibidir. 4’ten sonrası sadece ikinci kata geçmek olacaktır. Numerolojide 1-9 arası sayılar temel sayılar olarak kabul edilse de 1-9 un da kök sayıları 1-4 arası sayılardır. Rüyada 4 sayısının aşırı derecede vurgulandığını gören özellikle her yerde 4 gören ya da bir yerlere 4 yazan kişi bilmelidir ki yaşamında bir şeylerin temeli atılıyor ve yeni bir düzene geçmek için tüm hazırlıklar tamamlanmak üzere.

Peki rüyada 4 ü tek başına mı gördünüz? Eğer cevabınız hayır ise bilmelisiniz ki 4’ü ne kadar çok basamak içinde görürseniz onun numerolojik enerjisi o kadar dağınık olacaktır. Eğer 4 değil 400 görüyorsanız dördün enerjisi belki 100 kat artmış fakat hızı 100 kat azalmış olacaktır. Belki de durum sadece bu değil bu rüyada size gizli bir mesaj getirilmektedir. Bir yerden 400 lira para alacağınız gibi gizli numerolojik bir mesaj mesela. Ya da tüm bu numerolojik bilgiler sizin için bir tarihe işaret ediyor olabilir mi? Evet, olabilir.

 

Rüyada dört gören aynı zamanda sınırlarından da haberdar olmalıdır. Dört sayısı bazen dörtgen ve kare gibi sınırları keskin bir biçimde çizilmiş objeleri yönetir. Belki de rüyadaki dört size konfor alanınız ya da size ait alanla size ait olan alanın dışı hakkında bilgi getirmekte. Bu anlam özellikle dörtgen ya da kare gibi semboller aracılığıyla 4’ü görürseniz daha da keskinleşir. Dördü bu şekilde görenler için bu rüyada  “sınırların dışına çıkma” mesajı gizlidir.


4 rakamı en iyi işleri yapan ve projeleri tamamlayan enerji olarak tanımlanır. 1’in pişirdiğini yemek daima 4’e nasip olur. Dördün tek zaafı yaratıcı olmamasıdır. Fakat onun yaratıcılığa ihtiyacı yoktur. Birileri onun kucağına bir projeyi bırakır, ona yalnızca başarının altına imza atmak düşer. Rüyanızda 4 ün vurgulandığını gördüyseniz bu durum muhtemelen size tanıdık gelmeli. Birileri kucağınıza bir işi mi bıraktı. Belki de bir yerlerde çok girişimci ve yaratıcı bir çocuk var ama başlattığı işleri hiçbir zaman bitirmiyor. O işi bitirmek size nasip olabilir. Üzülmeyin, başarının altına imza atan siz olacaksınız, herkes sizin adınızı anacak, o çocuğun değil.

 

Tüm bunların yanı sıra rüyada 4 gördüyseniz bilin ki dört hayal gücü gelişmemiş bir sayıdır. Belki de rüyanız size hayal gücüne şimdilik ihtiyacınız olmadığını söylemek istiyor. Önünüzde o kadar çok materyal var ki yaratıcılık değil tek ihtiyacınız olan bu işlerin bitirilmesi. İş bitirici enerjinizi kullanın ve sonuca odaklı düşünün. Bu işin sonunda sizin için çok büyük bir mükafat var. Rüyanızda dördü gördüyseniz bir süreliğine yaratıcılıktan uzak durun. Şimdilik sadece tabağınızdaki yemeği bitirin. Önünüzde bu kadar yemek varken tabağa daha fazlasını koymaya gerek var mı? Hayır. Sadece önünüzdeki materyallerle çalışın ve bunları birbirine karıştırıp harmanlayarak harika bir proje ortaya çıkarın.


Rüyada gördüğünüz 4 aynı zamanda dalgayı sevmez ama ahlaki inançlara değer verir. Ayrıca toprak elementine ve fiziksel aleme aşırı derecede bağlıdır. Bu bağlılık bazen parasal konulara bağlılık şeklinde ortaya çıkar. Bu rüyayı gördüyseniz parasal konularda başarı elde edebileceğinizi de bilmelisiniz. Parayla ilgili bazı işlerde bir sonuca yaklaşmak üzere olabilirsiniz. 4 aynı zamanda size tüm 4 tekerlekli araçlardan ve kapı çerçeve gibi dört köşelilerden güzel haberler getirir. Belki de yeni bir araç alacaksınız ya da kim bilir sizin için ucu bambaşka bir dünyaya çıkan yeni bir kapı açılmak üzere.

Rüyanızı yazın:

bottom of page