top of page

Rüyada duvar saati görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sabır

 • Süreç

 • Döngü

 • Sistem

 • Gidişat

 • İlerleme

 • Değişim

 • Hareket

 • Devri daim

 • Kısıtlı vakit

 • İşleyen çark

 • Değişim süreci

 • Yeniden doğuş

 • Reenkarnasyon

 • Sona yaklaşmak

 • Aciliyet duygusu

 • Devam eden süreç

 • Henüz zamanı değil!

 • Başlangıç ve bitiş arası

 • Hiçbir şey için geç değil!

Rüyada duvar saati görmek ne anlama gelir?

Duvar saati, kol saati ve saat kulesi gibi zaman vurgusu yapan rüyalar bilinçaltımızdaki “manevi zaman” vurgusudur. Fakat tüm bu saatlerin yorumları arasında bir nevi farklılıklar bulunmaktadır. Her ne kadar hepsi de zaman kavramıyla ilgili bilgi içerse de duvar saati hane içerisinde yerleşmiş olmasından dolayı daha çok ailevi bazı konularda zamanın kısıtlı olduğunu vurgular. Kol saati ise daha bireysel konularda zamanın değerinin altını çizer.

 

Duvar saati aynı zamanda sembolik olarak çark rüyalarıyla da benzerlik gösterir. Her iki rüya da daima bir devri daim ve reenkarnasyon temsilcisidir. Bu rüyalarda bir başlangıç bir de bitiş ve yeniden doğuş çizgisi teması vardır. Duvar saati rüyaları bize nerede durduğumuza ve ne kadar yol aldığımıza dair bilgi sunarlar. Bu rüyayı gören kişinin saatin kaç olduğuna dikkat etmesi gerekir. Rüyada saatin 1 olması daima bir sürecin yeni başlamış olmasına, saatin 6 olması yolu yarılamaya, saatin 11 olması ise sonuca yaklaşmaya delalet eder.

Rüyada duvar saati

Duvar saati rüyasını yorumlarken saatin kimin evinde ya da evin hangi odasında yer aldığı da dikkate alınmalıdır. Çünkü bu rüya zamanın önemini vurgularken hangi konuda bu durumun söz konusu olduğu hakkında bilgi verir. Rüyada görülen bir evin yatak odası daima aşk, ilişkiler ve cinsellik hanesidir ve yatak odasında görülen bir duvar saati aslında kişinin hayatının bu alanlarında bazı konularda zamanın önemli olduğunu vurgular. Yine bu şekilde oturma odası sosyal yaşamımız ve insanlarla ilişkilerimizin hanesidir ve oturma odasındaki duvar saati de bu konularda zamanın kısıtlı olduğunun altını çizer.

 

Rüyada rüya sahibi kendi odasında bir duvar saati görmüş ise bireysel anlamda kendisini ilgilendiren bir konuda zamanın önemine vurgu yapar.  Duvar saati ayrıca duvarda takılmış bir halka olmasından dolayı sembolik olarak bilezik rüyasıyla da benzerlik gösterir ve bir başarı ve bir döngünün tamamlanmış olmasını gösterir. Rüyasında duvar saatinin eskimiş olduğunu gören için bazı radikal değişimler ya da demode olmuş bir şeylerin yaşamımızdan çıkarılması gerektiğinin vurgusu yapılır.

 

Duvar saati rüyası aynı zamanda aciliyet duygusu, yaşlanma korkusu, evde kalma korkusu veya belli bir yaştan önce bir şeyleri yapma arzusu gibi bilinçaltımızda gizlenmiş duygulara da dokunur. Rüyasında saatin 11 olduğunu ve bir yere yetişmek zorunda olduğunu gören aslında bir an önce ve belli bir yaşa gelmeden önce bir şeyi yapma çabası içine girmiş kişidir. Aslında bu rüyadaki “geç kalmak” teması aslında rüya sahibi için zaman baskısı ve belli bir yaştan önce bir şeyi hayatında başarma arzusunun dışa vurmasıdır.

Rüyamda saat kaç?

Ne kadar vaktim var?

Yaşadığım durum ne kadar acil?

Zaman lehime mi yoksa aleyhime mi işliyor?

 

Kısacası rüyadaki duvar saati aslında bir başlangıç bir de bitiş çizgisi olan bir süreç ve döngünün temsilcisidir. Bu rüya kişi için bir nevi zaman algısı ve zamanın geçmesi farkındalığının sembolüdür. Bu rüya bize aynı zamanda zamanın akıllıca kullanılması gerekliliğini hatırlatır. Yine de rüyada duvar saati gören hala bitiş çizgisine varmadığını ve vakti olduğunu bilmelidir. Bu rüya aynı zamanda rüya sahibine “hiçbir şey için geç değil” mesajı verir. Rüyasında duvar saati gören kişi bu rüyanın kendisi için ne anlama geldiğini anlamalı ve zamanı iyi kullanmalıdır.

 

Rüyada duvar saati aynı zamanda değişim çarkının ve değişimin kaçınılmaz olduğunun vurgulayıcısıdır. Tüm çark ve dönen çemberler gibi duvar saati rüyası da Tarot ve semboller dilinde kader çarkında karşılık bulurlar. Kader çarkı bize değişimin kaçınılmaz olduğu ve bu değişime direnmenin faydasız olduğunu söyler ve direnmek yerine adapte olmayı ve uyum sağlamayı önerir. İşte saat rüyaları da bu konuda bize aynı uyarıyı yapan rüyalardandır. Bu rüyayı gören bir şeylerin değiştiğini ve geliştiğini bilmeli ve değişimden kaçmamalıdır.


Duvar saati, kol saati, çark ve yuvarlak obje rüyalarının tümü numerolojik olarak 12 ile bağlantılı rüyalardır. Tıpkı 12 sayısının Zodyak çemberindeki 12 burcu ya da bir yılın 12 ayını temsil etmesi gibi saat rüyası da bir süreci 12 eşit parçaya böler ve bu süreçler hakkında bilgi vericidir. Tüm bunların yanı sıra saat rüyalar kişinin kendi bilinçaltında kurmuş olduğu zaman kısıtlamaları hakkında bilgi vericidir. 12 daima bir başlangıç ve bir bitiş arasındaki çizgi, reenkarnasyon ve yeniden doğuşun simgesidir. Dolayısıyla rüyada 12’ye yakınlık ya da uzaklık aslında bu çizgiyle aramızda ne kadar mesafe olduğu konusunda bize bilgi sunar. Rüya sahibi bu rüyayı çok iyi yorumlarsa aslında ne kadar zamanı olduğu ve zamanı nasıl kullanabileceği konusunda bilgi sahibi olur.

Rüyanızı yazın:

bottom of page