top of page

Rüyada eller görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Mal

 • Rızık

 • Para

 • Alışveriş

 • Uğraşılar

 • El işleri

 • Kardeşler

 • El becerileri

 • Alım-satım işleri

 • Meşguliyetlerimiz

 • Almak ve vermek

 • Elimizden çıkanlar

 • Hayatımıza girenler

Rüyada elleri görmek ne anlama gelir?

Rüyada el ya da eller görmek günlük hayattaki tüm uğraşılarımız, meşguliyetlerimiz, aldığımız ve verdiğimiz her şeyle ilgili bilgi sunar. Ellerimiz alma-verme işlemini gerçekleştirdiğimiz organlarımızdır. Bu yüzden rüyada ellerimizi görmek aslında hayatın bize verdikleri ve bizden aldıklarıyla ilgili bilgi sunar.


Rüyada eller aynı zamanda almak-vermek teması içerirler ve tüm alışverişlerimizi temsil ederler. Bu durumda sağ el daima aldıklarımızı (hayatımıza girenler) sol el ise verdiklerimizi (hayatımızdan çıkanlar) temsil eder. Rüyasında sağ elinde altın görenin hanesinin rızkı artar ya da ummadığı bir yerden bir iş fırsatı bulur. Sol elinde altın gören ise bunun tam tersine maddi zarara uğrar. Yine buna benzer bir şekilde rüyada sağ elimizde tuttuğumuz her şey aslında hayatımıza ve hanemize gireceklerin temsilcisidir. Fakat haneye girenler daima pozitif unsurlar değil rüyaya göre bazen negatif unsurlar olabilir. Örneğin, sağ elinde böcek ya da sevimsiz bir şey tuttuğunu görenin hayatına yeni bir sorun girer.

Rüyada ellerini görmek

Rüyada eller aynı zamanda elle yaptığımız tüm işlerin, el becerilerinin, klavye kullanmanın ya da el sanatlarının temsilcisidir. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak için rüyadaki ellerin durumuna bakılır. Rüyada ellerini güzel ya da hoş bir durumda görenin elleriyle yaptığı bir işle ilgili güzel gelişmeler yaşaması muhtemeldir. Ellerini yaralı ya da hoş olmayan bir şekilde gören ise yine bu elleriyle yaptığı bir işte sevimsiz bazı durumlarla ya da sorunlarla karşılaşır. Kısacası, rüyadaki eller aslında ellerimizle yaptığımız her şeyin sembolü olabilir.

 

Bazı kültürlerde ellerin kız ve erkek kardeşleri temsil ettiği düşünülmüştür. Bu rüya yorumculuğuna göre sağ el daima erkek kardeş, sol el ise kız kardeştir. Sağ elinin kesildiğini görenin erkek kardeşinin, sol elinin kesildiğini görenin ise kız kardeşinin vefat etmesi ihtimali bulunur. Yine bu şekilde ellerin durumu da bu yorumun kardeşler için yorumlamasını gerektirmiştir. Örneğin, sağ elinin yaralandığını görenin erkek kardeşi bir hastalığa yakalanır. Bu yorumculuğa göre sağ elde para görmek erkek kardeşin zengin olması ya da erkek kardeşten gelecek para anlamına gelir.

Rüyada kirli eller görmek:

Rüyada ellerini kirli görmek en genel anlamı itibariyle pis işle uğraşmaktır. Rüya sahibi için çok fazla çalışıp az kazanmak ya da kendisini zorladığı bir işte çalışması olasılığı da bulunur. Bazen rüyada ellerinin kirlendiğini görenin kazancına haram para karışması ya da uğraştığı bir işe fesat karışması ihtimali bulunur. Bu rüyanın sahibi yapmakta olduğu ve uğraştığı şeylerle ilgili onarması gereken ne ise onu bulmalı ve onarmalıdır. Rüyada ellerini kiri görenin aynı zamanda kısmeti kapanır ve uğraştığı bir iş sonuna gelse de olmaz.

Rüyada ellerini kesilmiş görmek (ellerinin olmadığını görmek):

Rüyada ellerinin kesildiğini görmek ya da ellerinin olmadığını görmek hayırsızdır. Bu rüyayı görenin mesleğiyle ilgili bazı sorunlar yaşaması ya da mesleğine veda etmesi olasılığı vardır. Eller aynı zamanda kız ve erkek kardeşlerle ilgili bilgi getirir. Bu yüzden rüyada ellerinin kesildiğini görenin kız ya da erkek kardeşleriyle ilgili olumsuz bazı haberler alması olasılığı bulunur. Ellerin kesilmesi aynı zamanda kişinin uğraştığı bir sanat dalı ya da meslekle ilgili üzücü bir haber almasıyla da ilgili olabilir. Tüm bunların yanı sıra eller alışverişi temsil eder. Ellerinin kesildiğini görenin bir alışverişi iptal olur.


Rüyada ellerini büyük görenin nasibi ve kısmeti açılır. Bir yerden para ya da mal bekliyor ise umduğundan fazlasını alır. Bu rüya bazıları için gelirin artması ya da maaşına zam gelmesi gibi maddi anlamda güzel haberleri beraberinde getirir. Rüyada eller aynı zamanda el becerileri ve kişinin uğraştığı bir sanatla ilgili bilgi getirir. Bu yüzden ellerini büyümüş görenin yaptığı işe el alışkanlığı ya da becerisi artar veya farklı eğitimler alarak kendisini geliştirir ve işini daha iyi yapmaya başlar. Rüyada ellerin büyümesi eğer rüya sahibini ürkütmüş ise bu rüya hayırsızdır.


Rüyada ellerini olduğundan küçük ya da küçülmüş görmek rüya sahibinin gelirinin azalmasına ya da bir alışverişte umduğunu bulamamasına işarettir. Bu rüyayı bir malın satımı esnasında gören kişi umduğu tekliften çok daha az bir teklif alır ve alışverişi olmaz. Rüyada ellerini küçülmüş görenin ayanı zamanda uğraştığı bir sanat dalıyla ya da yaptığı işle ilgili bazı umdukları ya gerçekleşmez ya da umduğunun sadece bir kısmı gerçekleşir. Bu rüya genel olarak hayırsız olarak kabul edilse de tam anlamıyla kötü haber değildir. Sadece almak istenen bir şeyin yalnızca bir bölümünü almaya delalet eder.


Rüyada ellerini yıkamak yeni bir girişim ya da bir şeye başlamak için kolları sıvamak ve hazırlık yapmaya delalet eder. Rüyada yıkanan eller kirli ve yıkandıktan sonra temiz oluyor ise bu rüya çok hayırlıdır. İşle ilgili bazı sorunları çözmeye, borçları ödemeye ve kişinin uğraştığı sanat dalında daha başarılı olmasına delalettir. Zaten temiz olan elleri yıkamak ise yaptığı işte mükemmeliyetçi olarak bundan kazançlı çıkmaya ve çalışmasının karşılığını almaya işarettir. Rüyada el yıkamak herkes için hayırlıdır ve bazı işlerin yolunda gideceğine ve çabuk bir şekilde hallolacağına delalet eder.

Rüyanızı yazın:

bottom of page