top of page

Rüyada enginar görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç

 • Jest

 • Rızk

 • İyilik

 • Şans

 • Sağlık

 • Hediye

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Beslenme

 • Kazanımlar

 • Faydalı işler

 • Haneye girenler

Rüyada enginar görmek ne anlama gelir?

Enginar ve benzeri kabuklu sebzelerin iç potansiyelimizle ilgili olduğu düşünülmektedir. Bu tip rüyalar genellikle iç dünyamızda keşfedilmemiş fakat keşfedilmeye muhtaç yetenek ve potansiyeller hakkında bilgi getirir. Tıpkı içini açmadan göremeyeceğimiz enginar rüyaları gibi sizin de gizli fakat açığa çıktığında yaşamınızda bazı şeyleri değiştirebilecek bazı yetenekleriniz olabilir.

 

Enginarın içi başka dışı başkadır. Bu yüzden enginar gördüğünüz bir rüya belki de hiçbir şeyin dışarıdan göründüğü gibi olmadığı mesajını size getiriyor. Enginarı gören bilmelidir ki bir şeyin iç yüzünü anlamanın tek yolu onun içine, merkezine inerek bakmaktır. Yüzeysel yaklaşımlar bu sıralarda hiçbir işinize yaramayacak.

 

Enginar bazen kendimizden bile sakladığımız bir şeylere işaret ediyor olabilir. Kabuğu soyulmamış bir enginar aynı zamanda bilmediklerimiz, yaşamımızdaki bazı sırlar ya da henüz iç yüzünü bilmediğimiz hatta hiçbir fikir sahibi olmadığımız meselelerle ilgilidir. Rüyasında kendisine enginar sunulan kişiye aslında bir şeyin iç yüzünü anlama fırsatı verilir.

 

Rüyada enginar ya da diğer sağlıklı sebzeler evrenin bize sunduğu şans ve hediyelere de işaret edebilir. Evren bize başarıyı direk sunmaz, başarıya ulaşmamız için merdivenin basamaklarını sunabilir. Bazen de yalnızca başarıyı inşa etmemiz için ihtiyaç duyduğumuz ham maddeleri. İşte buna benzer bir durumla karşı karşıya iseniz rüyanızda enginar ya da diğer sağlıklı sebzeleri görebilirsiniz. Sağlıklı sebzeler daima sizin faydanıza olacak materyallerdir ve bu rüyalar iyi huylu rüyalardır. Fakat sebzelerin solmuş olması hafif bir acı ya da üzüntü alameti olabilir.

Rüyada enginar yemek

Rüyada enginar ve benzeri sebzeler elimizin altında kullanmaya hazır bekleyen kaynakları sembolize ederler. Tıpkı yemek pişirirken elimizin altında kullanabileceğimiz malzemeler gibi rüyada enginar ve benzeri sebzeler bize kullanmamız için sunulmuş her kaynağı, her yapı taşını gösterebilirler. Rüyasında enginar ya da diğer sebzeleri gören kişi bir şeyleri kombine edebileceğini, karıştırabileceğini ve harika eserler ortaya çıkarabileceğini bilmelidir.

Enginar ve benzeri sağlıklı sebzeleri gördüğümüz rüyalar yaşamımıza giren enerjiler, kaynaklar ve bu kaynakları nasıl kullandığımıza dair bilgi getiren rüyalardır. Enginar rüyası aynı zamanda daha iyi ve sağlıklı seçimler yapmak, ve yaşamımıza girecek tüm iyilik ve güzelliklere işaret eder. Beslenme rüyaları genel olarak kendimize faydalı olan şeyleri yaşamımıza katma metaforu rüyalardır. Sağlıklı besinler ve sebzelerle beslendiğimiz tüm rüyalar da yine buna benzer şekilde iyi seçimler yapmak ve bu seçimlerden dolayı kazanımlar elde etmekle ilgilidir.

 

Enginar ve benzeri sağlıklı sebzeler günlük aktiviteleriniz için enerji ve güç kazanmanıza yardımcı olur. Sebzeler aynı zamanda büyüme ve gelişme için tüm ihtiyacın karşılanması ve ihtiyaç duyulan materyalleri elde etme metaforudur. Enginar da diğer sebzeler gibi bir ham madde ya da kendimizi beslemek ve geliştirmek için kullanacağımız bir kaynağı sembolize eder. Fakat semboller dilinde ve rüyalar aleminde altı çizilen beslenme fiziksel beslenmeyle ilgili değildir. Kendini geliştirmek, bilgi edinmek ya da donanım kazanmak gibi kendimiz için yapabileceğimiz her iyilik ruhsal boyutta beslenmedir. Enginar ve diğer sağlıklı sebzeler de güzel alışkanlıklara ve kendimizi ruhsal anlamda geliştirmek için kullandığımız tüm kaynaklara işaret edebilirler.

Rüyada görülen enginar ve diğer sebzeler aynı zamanda arzuların gerçekleşme olasılığı ya da arzu edilen sonuçların elimizdeki kaynakları kullanarak oluşturulabileceğini bize hatırlatırlar. Enginar ya da enginarlar, başka malzemelerle karıştırılarak nasıl güzel yemeklerin yapımında kullanabiliyorsa yaşam yolculuğumuzda da elimizin altındaki malzemeler güzel işler yapmamızda ve güzel projeler oluşturmamızda kullanılabilirler.

Kaliteli ve güzel enginarlar ve sebzelerle dolu büyük bir sepet görürseniz, çok çaba harcamadan büyük bir başarı elde edersiniz. Birisi size bir rüyada hediye olarak böyle bir sepet verdiyse daha iyi bir işarettir. Bir sonucu elde etmeniz için tüm kaynaklar size sunulacaktır. Tek yapmanız gereken bu kaynakları kullanmak, biraz yaratıcılığınızı ya da yeteneğinizi eklemektir. Sonuç eğer siz isterseniz harika olacaktır.

 

Rüyadaki enginar ve benzeri sağlıklı sebzeler yaşamın bize getirdiği hediyeler ve “al bunları kullan” dediği sestir. Sadece tek bir enginar ya da yalnızca sebze olarak enginarları gördüğümüz rüyalar tek seslilik ya da tek materyale işaret edebilir. Fakat enginarların yanında çok çeşitli sebzeler görmek ve bu sebzelerin pişirilmeye uygun, olgun ve güzel sebzeler olması kaliteli malzemelerin ve bu malzemelere sahip olma gücünün işaretidir. Bir başka deyişle enginar ya da diğer sebzelerin çürük olmaması ve güzel durması iyi işçilikle yapılmış ve harika projeler oluşturmamızda işimize yarayacak malzeme ve materyallerin hemen elimizin altında olduğuna işarettir.

Rüyadaki enginar ya da diğer sebzelerin çürük, bozuk ya da kötü görünüyor olmaları iyiye alamet değildir. Bu bazen kötü işçilik, ucuza kaçmak ya da özen gösterilmeden yapılan işlerden dolayı kötü sonuçlar alma alametidir. Ya da elimizin altındaki ham madde ya da kaynakların güzel projeler oluşturmamız için uygun ya da dayanıklı olmadıkları konusunda bize mesaj getirirler. Rüyadaki bu çürük enginar ya da sebzeler ayrıca özensizlik ya da sabırsızlık sonucu başarısız projeler oluşturma alametidir.

Rüyadaki enginar ayrıca temel ihtiyaçların karşılanması, aranan paranın ya da materyalin bulunması alametidir. Fakat enginar sevmeyen ya da enginardan nefret eden birinin rüyasında enginar ya da çok fazla enginarlar görmesi sevmediği şeylere bir süreliğine katlanmak zorunda olduğunun altını çizer.

Rüyanızı yazın:

bottom of page