top of page

Rüyada eski araba görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Eskimek

 • Yitirmek

 • İsteksizlik

 • Yavaşlamak

 • Uyumsuzluk

 • Kuşak çatışması

 • Demode olmak

 • İşe yaramamak

 • Sona yaklaşmak

 • Paranın azalması

 • Kafa uyuşmazlığı

 • Güncelleme ihtiyacı

 • Enerjinin tükenmesi

 • Motivasyonun azalması

Rüyada eski araba görmek ne anlama gelir?

Arabalar ve arabaların durumu rüyada yaşam yolculuğumuzda nasıl ilerlediğimiz ve bireysel  durumumuz hakkında bilgi verir. Rüyada bir arabanın eski oluşunun vurgulanıyor olması ise genellikle yaşamımızda eskimiş, demode olmuş ve artık güncellenmeye ihtiyaç duyan her şey hakkında bilgi getiriyor olabilir. Bir rüyada arabasını çok eskimiş gören kişi belki de yaşamında bazı yenilik ya da farklı düşünmeye ihtiyaç duymaktadır.

 

Rüyada arabaların ilerleyişi aynı zamanda yaşamda nasıl ilerlediğimizi sembolize eder. Rüyadaki arabanın durumu ile rüya sahibinin fiziksel, ruhsal ya da psikolojik durumu örtüşür ve araba rüyaları daima bize ilerleme durumumuzla ilgili bilgi getiren rüyalardır. Bu yüzden, eski arabalar yaşlılık, sağlıksız olma, bakımsızlık gibi bilgiler verebileceği gibi düşünce ya da çalışma sistemlerinin çok eskidiği ve bizi yaşamda ilerletmediği gibi bazı ipuçlarını bize getirirler. Rüyasında arabasını komple eskimiş gören kişi için belki de bir şeylerle vedalaşma vakti gelmiştir. Tıpkı eskiyi atıp yeniyi almak gibi vedalaştığımız şeyin yerine evren bize mutlaka yenisini getirecektir.

Rüyada eski bir arabaya binmek

Rüyada eski araba bazen enerjinin bitmesi, yaşlanma korkusu, kadınlarda menopoz endişesi ya da motivasyonun azalması durumlara dokunur. Bazıları için eski araba rüya sahibini hedefine götüren içsel gücün artık yanında olmadığının habercisidir. Belki de kendinizi çok yaşlı ya da yorgun hissettiğinizden arabanızı çok eski gördünüz. Eski araba rüyaları genellikle çok yaşlanmış olma veya çok yıpranmış olma temalarına dokunur.

 

Rüyada bir arabanın tıpkı durmak üzere ya da bir süre sonra çalışmayacak kadar eskidiğinin vurgulanması bazen bir yolun sonuna yaklaşıldığının işareti olabilir. Özellikle, rüyasında parçaları dökülen ya da kırık dökük bir arabayla giden kişi belki de sonu olmayan bir yola girmiştir ve bu yolun sonu ya olmayacak ya da sonuna gelse de vazgeçecektir. Rüyada eski araba bizi “yolun sonuna kadar idare edemeyecek” tüm araç gereçleri sembolize edebilir.

Rüyada araba aslında yaşamda bizi bir noktadan diğer noktaya götüren tüm araç gereçlerin, motivasyonun ya da bizi iten, götüren her şeyin temsilcisi olabilir. Dolayısıyla eski bir araba artık bu amaca ilerlemek istiyorsak kendimizde güncellenmesi ya da yenilenmesi gereken bir şeyler olduğu konusunda bizi uyarıyor olabilir. Belki de yeni dünya düzeninde eskimişi düşünceler ya da çalışma sistemleri içerisinde hapsolmuş olduğunuzu fark edemiyorsunuz. Arabanız (düşünceleriniz ya da zihinsel durumunuz) içinde yaşadığınız bu dünya için çok eski olabilir.

 

Araba rüyaları genellikle süregelen değişim, bir durumdan diğer duruma hareket ya da geçiş süreçlerini bize gösterir. Doğal olarak rüyada bir arabanın eski olması bu geçiş sürecinde demode bir tarz benimsediğinize işaret ediyor olabilir. Belki de yaşamınızda değişim ya da bir durumdan başka bir duruma geçiş istiyorsunuz fakat biraz eski kafalı düşünce ya da davranışlarınız var ve bu sizin değişiminize engel oluyor. Özellikle rüyanızdaki arana kırık dökük ve sizi zor götürüyor haldeyse bu anlam sizin için daha da güçlenir.

Sigmund Freud’a göre araba zihni ve egoyu sembolize eder ve sosyal statümüz ya da kişiliğimizdir. Rüyada arabayı ne durumda görüyorsak sosyal yaşamda kendimizi o durumda görürüz. Rüyada eskimiş bir arabanız mı vardı? Ya fiziksel anlamda yaşlandığınızı hissediyorsunuz (belki de eskisi kadar güçlü değilsiniz) ya da yeni dünya içinde kalmış bir eskicisiniz. Hangi anlamın sizin için geçerli olduğunu rüya sahibi olarak yalnızca siz bilebilirsiniz.

 

Eski araba rüyalarında bazı ufak tefek numerolojil bilgi ve ayrıntılara da dikkat edersek bu rüyadan kendi payımıza düşen mesajı daha iyi anlayabiliriz. Örneğin, 2 koltuklu eski bir arabada mı oturuyordunuz? Bu değişim ya da ilerleyiş yalnızca iki kişiyi etkiliyor fakat yine de arabanız (düşünce sisteminiz) çok demode olmuş ve bazı düşüncelerinizi değiştirmeniz gerekiyor. Rüyada eski bir arabada her şey güzel fakat yalnızca bir parça mı eskimiş? Belki de bir miktar para bulursanız ya da yalnızca tek bir sorunu aşarsanız bu süreçte ilerlemeniz mümkün olacak.


Bir erkek için rüyada çok güzel fakat eski bir araba bazen olgun ya da yaşça kendinden büyük bir kadına karşı duyduğu ilgiyi sembolize edebilir. Özellikle, klasik araba rüyalarında bu anlam daha güçlüdür. Bir erkek bir arabanın eski fakat hala iyi çalışıyor ve güzel olduğunu görürse yakın bir süre sonra hoşlanacağı fakat olgun bir kadınla tanışması ihtimali bulunur. Çok eski, kırık dökük bir araba bazen evdeki yaşlı bireylerle ilgili mesajlar getirebilir. Özellikle, çok eski ve eski olmasından dolayı yavaş hareket eden bir araba bazen evde eski kafalı bir bireyin rüya sahibinin de yaşam hızını azalttığı konusunda uyarıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page