top of page

Rüyada eski evini görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Özlem

 • Geçmiş

 • İstikrar

 • Bağnazlık

 • Öze dönüş

 • Yaşlı kimse

 • Eskiye bağlılık

 • Muhafazakarlık

 • Eski bir arkadaş

 • Güncelleme arzusu

 • Yeniliği reddetmek

 • Kabuğundan çıkamama

Rüyada eski evini görmek ne anlama gelir?

Rüyadaki eski ev “bir önceki sistem” metaforu olarak karşımıza çıkar ve eski evi görmek tanıdık ve eski düşünce tarzına dönüşü sembolize eder. Daha önce sahip olduğunuz hayata bakış açısı, bir şeyi daha önceki gibi yapmak ya da mevcut zihniyetinizde anormalleşmiş bir durumun normal eve öze dönmesi durumunda rüyada kendinizi eski evinizde görebilirsiniz.


Rüyada eski evinizi görmek aynı zamanda mevcut durumdaki inançlarınızın, tutumlarınızın ve dünyaya bakış açınızın içinde bulunduğunuz ortama göre demode olmasını sembolize edebilir. Eskiye veda etmek yeniyi kucaklayabilmeniz için gerekli ya da en azından bu rüyayı gördüyseniz geleceğe doğru ilerleyebilmek için geçmişle olan bazı bağlarınızı koparmak zorunda olabilirsiniz.

Rüyada eskiden yaşadığın evi görmek

Rüyada eski evi görmek aslında bilinçsiz zihin tarafından inşa edilmiş sembolik “eski sistem” metaforudur. Belki de yenilik ya da güncellemeye ihtiyacınız var fakat hala eski olana (güncellenmemiş olana) bağlısınız ve bir türlü değişimi kucaklayamıyorsunuz. Kendinize şu soruları sorun: rüyadaki eski eviniz nasıldı? Sizde harika duygular mı uyandırdı yoksa kasvetli ve karanlık mıydı? Harika duygular uyandırdıysa daha önce test edilmiş ve denenmiş metodlara yeniden dönmenin faydasını göreceksiniz. Rüyada eski evinizi görmek sizde kasvetli duygular uyandırdıysa yeni dünya düzeninde hala eski dünya görüşünde hapsolmaktan dolayı gelişemiyor yada yaşamda ileri gidemiyor olabilirsiniz.


Rüyada eski evi görmek yeni bir aşamaya geçebilmek için eski sistemin tam anlamıyla yok edilmediğine işaret edebilir. Hala eskiyle bağlarınız var ve size yaşamda ilerlemekten alıkoyuyor olabilir. Eskiye olan bağlarınız ve eski olanı bırakamamanız yüzünden evrenin size sunduğu “yeniyi” kabul edemiyor olabilirsiniz. Özellikle de rüyanızda içinde dolandığınız eski eviniz çok kasvetli ya da karanlık olması durumunda bu anlam daha da güçlenir. Bir türlü içinden çıkaramadığınız “eski sistem” içerisinde bilinçsiz bir şekilde hapsetmiş olabilirsiniz.

Rüyada eski oturduğu evi görmek

Rüyada eskiden oturduğu evi gören kişi kendini eski bir sistem, eski dünya düzeni ya da eski bir durum içerisinde hapsetmiştir. Örnek olarak, iş bulamayan biri rüyasında eski bir evde (özellikle karanlık ya da kasvetli eski bir evde) dolanırken görürse yeni dünya düzeni ve değişen iş hayatını görememekten dolayı kendisini işsiz durumda hapsetmiş olabilir. Rüyada eski evine dışardan bakan, evin dışında kalan ya da eski evin içine giremeyen kişi yaşamında bir sayfanın kapandığını ve artık eski duruma tekrar geçilemeyeceğini anlamalıdır. Sembolik olarak eski evine girememe rüyası ile bir yakının ölümü rüyaları aynıdır. Her ikisinde de bir sayfa kesin ve net olarak kapanmıştır.


Eski evimizi gördüğümüz rüyalar aynı zamanda yaşamdaki tüm yeniliklerin ve güncellemelerin ihmal edildiğini sembolize eder ve bazen belirli bir ilişkiye ya da mevcut duruma atıfta bulunabilir. Geçmişte bilinçsiz olarak takılı kalmış ve bir şeyin artık size hizmet etmediğini göremiyor olabilirsiniz. Örneğin, bitmiş bir ilişkinin bittiğini kabullenemiyor olabilir ya da değişen iş yaşamındaki değişimleri görmeden aynı işi 20 yıl öncesinde yapıldığı gibi yapmaya çalışıyor ve kendinizi başarısızlığa hapsediyor olabilirsiniz. Kendinizi eski evinizde gördüğünüz rüyalarda bazı ayrıntılara dikkat etmelisiniz: evin içinde dolandığınızı gördüyseniz ve bu eski ev sizde kasvetli duygular uyandırdıysa yaşamınızda artık “eskimiş” ve size hizmet etmeyen şeylere veda etmelisiniz.

Rüyada eski evine gitmek

Rüyada eski evini görmek bazıları için zamanda geriye gitmek, geçmişi hatırlamak ya da geçmiş bağlantılı bir konunun gündeme gelmesiyle ilgilidir. Belki bir miras meselesi ya da çocukluktan kalma bir mesele rüyanızda eski bir ev gördüğünüzde gündeme gelebilir. Bu tür rüyalar, içsel duygularımızın çok iyi bir aynasıdır dolayısıyla eski bir ev gördüğümüz rüya eskiden kalma bazı duyguları yansıtıyor da olabilir. Belki de ne kadar uğraşsanız da geçmişten gelen bir konu tekrar tekrar önünüze koyuluyor ve geçmiş peşinizi bırakmıyor. Bu rüya sadece rüya sahibi tarafından çözülebilir. Bu tür rüyalarda eski evinizle ilgili hangi ayrıntıların vurgulandığına dikkat ederseniz rüyanızı daha isabetli yorumlayabilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page