top of page

Rüyada eski patronunu görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Hasret

 • İstikrar

 • Eski sistem

 • Öze dönüş

 • Yaşlı kimse

 • Tekrar etmek

 • Eskiye bağlılık

 • Muhafazakarlık

 • Eski bir arkadaş

 • Güncelleme arzusu

 • Yeniliği reddetmek

 • Kabuğundan çıkamamak

Rüyada eski patronu görmek ne anlama gelir?

Eski patronu gördüğümüz rüyalar genellikle yaşamımızda artık bize hizmet etmeyen bir şeylerle vedalaşma vakti geldiğinin hatırlatıcısı olabilir. Özellikle de patronumuzun bizi rahatsız etmesi, iyi durumda olmaması ya da rüyanın negatif olması durumunda bu anlam daha şiddetli vurgulanır.


Rüyada eski patron büyük ihtimalle yaşamımızdaki durumdaki inançlarınızın, tutumlarınızın ve dünyaya bakış açınızın içinde bulunduğunuz ortama göre eskimiş ya da geçersiz olmasını sembolize eder. Bazen yaşamda eskiye veda etmek yeniyi kucaklayabilmeniz için gerekli adımları atmalı ve bir şeylerle vedalaşmalıyız. Rüyadaki eski patronumuz aslında rüyada kapanmış bir sayfanın hala yaşamınızda tutulduğuna karşı uyarı içeriyor da olabilir.

Rüyada eski patronla konuşmak

Eski patronumuzla konuştuğumuz rüyalar genellikle yaşamımızda “bitmiş” olan bir şeyi zihinsel boyutta hala devam ettirdiğimize işaret edebilir. Fakat, bu tür rüyalar yine de iki farklı şekilde yorumlanmalı: eski patronumuzu kızgın, mutsuz, kötü durumda ya da bizi rahatsız ederken gördüğümüzde bu yorum geçerli. Fakat kendimizi patronumuzla iyi durumda gördüğümüzde bu geçmişe ya da eski sisteme dönme arzusunu yansıtan rüyadır. Yaşamınızda anormalleşmiş bir süreçte her şeyin normale dönmesi arzusuyla yanıp tutuştuğumuz zamanlarda rüyanızda eski patronunuzu görebiliriz. Belki de şu sıralarda yenilik ya da güncellemeye ihtiyacınız var fakat hala eski olana bağlısınız ve bir türlü değişimi kucaklayamıyorsunuz. Kendinize şu soruları sorun: rüyanızda eski patronunuzun yanında kimler var ve tam olarak ne söylüyor ya da ne yapıyorlardı? Bu rüya sizde harika duygular mı uyandırdı yoksa kasvetli ve karanlık mıydı?


Rüyalarımız genellikle bizimle semboller ve arketipler kullanarak konuşur ve yaşamda bazı durumlara atıfta bulunmak ve bize mesaj vermek için senaryolar ve sahneler inşa eder. Eski patronumuzu gördüğümüz bir rüya da bu duruma istisna değildir. Bilinçaltı bize “bir önceki sistem” metaforu olarak eski işyerimiz sahnesini inşa ederek bu sahneye bazı oyuncuları yerleştirir (arketipler). Bu tür rüyalarda aslında eski iş yerimiz iş yaşamına değil bazen aşk ya da finans yaşamımıza dokunuyor ve bir önceki durumdan (eski sevgili, eski finansal durumlar, eski iş) haber getiriyor olabilir.

Rüyada eski patronla görüşmek

Rüyada eski patronu gördüğümüzde senaryodaki arketiplere de bakmalıyız. Çünkü bu arketiplerin her biri aslında yaşamımızda bir olay, durum ya da kişiye atıfta bulunur. Bu arketipler insan yaşamının temel temalarını oluşturan evrensel bilinçdışı psişik eğilimlerdir. Arketipler kollektif bilinçaltının bileşenleridir ve insan düşünce ve davranışlarını organize etmeye, yönlendirmeye ve bilgilendirmeye hizmet eder.


Eski patronu gördüğümüz rüyalar iki farklı şekilde yorumlanmalıdır: eski patronumuz mutlu ise bu büyük ihtimalle eski sisteme özlem ya da eskisi gibi olma arzusunu temsil eder. Rüyada eski patronumuz kötü durumda ise bu geçmişin bir türlü size bırakmadığını sembolize eder. Buna göre hala geçmişle bağlarınız var ve sizi yaşamda ilerlemekten alıkoyuyor olabilir. Geçmişe olan bağlarınız ve eski olanı bırakamamanız yüzünden evrenin size sunduğu “yeniyi” kabul edemiyor olabilirsiniz.

Rüyada eski patronla çalışmak

Yaşam yolculuğumuzda bazen ilerlerken yenilikleri ve güncellemeleri ihmal ederiz ve bu yüzden rüyamızda eski patronumuzu görebiliriz. Belki de bilinçsiz olarak geçmişte takılı kaldınız ya da bir şeyin artık size hizmet etmediğini göremiyor olabilirsiniz. Örneğin, bir iş yeriyle sayfayı kapatmışsınız fakat hala aklınızda takılan meseleler ya da eski işinizle ilgili çözemediğiniz süregelen sorunlar gündemde. Bu durumlarda rüyanızda eski patronunuzu görebilirsiniz.


Bu tür rüyalar, içsel duygularımızın çok iyi bir aynasıdır dolayısıyla eski patronunu gördüğümüz rüya eskiden kalma bazı duyguları yansıtıyor da olabilir. Rüyada eski patronunu görmek bazen geçmiş bağlantılı bir konunun gündeme gelmesiyle ya da geçmişi hatırlamak ile ilgilidir. Belki geçmiş dönemlerden kalma bir mesele ya da kapandığını sandığınız bir mesele rüyanızda eski patronunuzu gördüğünüzde gündeme gelebilir. Belki de ne kadar uğraşsanız da geçmişten gelen bir konu tekrar tekrar önünüze koyuluyor ve geçmiş bir türlü peşinizi bırakmıyor. Bu rüya sadece rüya sahibi tarafından çözülebilir. Bu tür rüyalarda eski iş yerimizle ilgili hangi ayrıntıların vurgulandığına dikkat ederseniz rüyanızı daha isabetli yorumlayabilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page