top of page

Rüyada eski sevgiliyi görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

  • Tekrar

  • Yenilik

  • Geçmiş

  • Pişmanlık

  • Güncelleme

  • Algı yanılması

  • Algı yanılması

  • Kafa karışıklığı

  • Kaynakların tükenmesi

  • Kapanmış sayfaların tekrar açılması

Rüyada eski sevgiliyi görmek ne anlama gelir?

Eski sevgili gördüğümüz rüyalar duygularımıza dokunan rüyalardır. Fakat bitmiş bir ilişkinin ardından eski sevgilinin rüyada görülmesi genellikle kapanmış sayfaların açılması ve geçmişte kalanlarla tekrar yüzleşmenin işaretidir. Evet, bu rüya genellikle duygusal alemimize dokunsa da bazen kariyer hatta parasal konulardaki kapanmış sayfalara atıfta bulunuyor da olabilir.

 

Rüyada “aşık” ya da “sevgili” arketipi aslında diğer yarımız ya da bizi tamamlayan unsurlarla ilgilidir. Fakat bu tip rüyaların yorumunda eski sevgilimizin bize neyi ya da kimi hatırlattığına, ismine ve rüyanın senaryosuna bakmalıyız. Kapanmış sayfa metaforu olarak rüyada karşımıza çıkan eski sevgili bazen eski çalıştığımız şirketten gelecek bir haber ya da daha önce halledip kapatmış olduğumuz bir sayfanın tekrar açılmasının işareti de olabilir. Rüyada eski sevgiliniz yolda yürürken birden karşınıza mı çıktı? O halde bu senaryoya bakarak kapanmış bir meselede hala kapanmamış bir sayfa ya da süregelen bir aksilikle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Eski sevgili sizin evinizde miydi? Fiziksel boyutta belki eski sevgilinizle ilişkinizi bitirdiniz fakat ruhsal boyutta hala iç dünyanızda bir yer kapladığı kesin.

Rüyada eski sevgilinin görülmesi

Eski sevgilimizi gördüğümüz rüyalar aynı zamanda geçmişte kaybettiklerimize atıfta bulunur. Tıpkı yaşamımızdan çıkardığımız eski sevgili gibi belki bir şeyleri kaybetmenin pişmanlığını bu rüyayı gördüğünüz dönemde hissedebilirsiniz. Bu pişmanlık, bir işi kaybetmiş olmak da olabilir, kariyerle ilgili vermiş olduğunuz kötü kararlar da. Belli ki bir şeyi geçmişte kaybetmişsiniz, hatayı geçmişte yapmışsınız fakat bu hatanın sonuçları hala bugününüzü etkilemekte. Tıpkı yaşamınızdan çıkmış olmasına rağmen hala rüyanızda size görülen eski sevgili gibi. Özellikle, eski sevgilinize karşı hiçbir duygusal bağınız yoksa ve kendinize “ben artık onu sevmiyorum, neden rüyamda gördüm” diye soruyorsanız bilin ki geçmişiniz bu gününüzü etkilemekte.

Rüyada eski sevgiliyi görmek bazı durumlarda geçmişten gelen negatif ya da pozitif enerji belirtisi olsa da bu rüyada senaryo yoruma dahil edilmelidir. Eski sevgiliniz olduğundan daha güzel ya da yakışıklı mıydı? Belki de geçmişte kaçırdığınız küçük fırsatlar bugün büyüdüler ya da daha güzel fırsatlar haline geldiler ve siz “keşke zamanında bu işe evet deseydim” diye düşünmektesiniz. Eski sevgiliniz hasta ya da çirkin miydi? Hala yaşamınızdan çıkarmanız gerektiği halde çıkaramadığınız bir şeyler var. Şurası kesin: çöpe atılması gerekenleri yaşamınızda tutuyor ve kendinize yük ediyorsunuz.

Bazen pişmanlık duygusuna kapıldığımızda bu duygu yoğun bir şekilde yaşanıyorsa bilinçaltımız bizim için eski sevgiliyi inşa eder. Belki de geçmişte bir şeyin son bulmasına yol açtınız ve bu sondan dolayı pişmanlık duyuyorsunuz. Bu rüyada 2 farklı olasılık vardır. Rüyadan aldığınız pozitif enerji (eski sevgiliyi daha güzel, daha sağlıklı ya da iyi durumda görmek). Bu durumda kaçırdığınız fırsatlardan dolayı pişmansınız. İkinci olasılık: eski sevgiliyi kötü durumda görmek ya da rüyadan negatif enerji almak (eski sevgiliyi hasta, zayıf ya da çirkin görmek). Bu halde bir şeyin son bulmasına yol açmışsınız ya da sizin yüzünüzden bir sayfa kapanmış bundan dolayı pişmansınız.


Bilinçaltımız bize aslında kapanmış olduğu halde zihinsel boyutta kapatılmamış her sayfayı rüyamızda eski sevgili ya da ölü bir kişiyi diri olarak gösterebilir. Sembolik olarak eski sevgili ve vefat etmiş kişilerin (bazen zombi rüyaları da buna dahildir) rüyamızda belirmesi hemen hemen aynıdır. Özellikle rüyamızda eski sevgilimizle hiç ayrılmamış gibi bir ortamda bulunuyor ve vakit geçiriyorsak. Bu durumda bilmelisiniz ki bir şeyler gerçekte bitmiş fakat algı yanılmasında olduğunuzdan dolayı iç dünyanızda hala bu vedalaşmayı yapamamışsınız. Neyin yaşamınızda “var” ya da “yok” olduğu konusunda bir karmaşa içine düşmüşsünüz. Bu rüyayı gördüyseniz bilmelisiniz ki yaşamınızda “var” olarak algıladıklarınız belki de “yok”. Ya da bunun tam tersi “yok” sandıklarınız aslında “var”.


Bu rüya sizin için iki farklı anlama gelebilir ve durumsal yorumculuk gerekir. Eski sevgilinizi hala sizinle beraber mutlu, sağlıklı ya da daha güzel-daha yakışıklı gördüyseniz: Daha önce kapınızı çalan bir fırsat ya da size sunulan teklif daha güzel, daha güncel ya da daha ilerletilmiş bir versiyonuyla tekrar karşınıza çıkacak. Eski sevgilinizle rüyanızda hala bir ilişki yaşıyor fakat onu kötü durumda, hasta ya da zayıflamış görüyorsanız yaşamınızda güncellenmesi gereken demode olmuş bir şeyler var. Belki de bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor. Hatta eski çalışma yöntemleri, stratejiler ya da düşünce sistemleri demode olmuş ve bunların çöpe atılıp yeniliklerin benimsenmesi gerekmektedir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page