top of page

Rüyada eski sevgiliyle barışmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Hasret

 • Geçmiş

 • Öze dönüş

 • Yaşlı kimse

 • Eskiye bağlılık

 • Muhafazakarlık

 • Eski bir arkadaş

 • Eskiye dönmek

 • Güncelleme arzusu

 • Yeniliği reddetmek

 • Kabuğundan çıkamama

Rüyada eski sevgiliyle barışmak ne anlama gelir?

Rüyada eski sevgiliyle barışmak geçmişe tutunma metaforudur. Sembolik olarak, eski sevgiliyle barışmak, eski eve taşınmak ya da ölmüş kişileri görmek birbirilerine oldukça benzer anlamlar içeren rüyalardır. Bu rüyalar her azman kapanmış olmasına rağmen zihnimizi meşgul eden meselelere atıfta bulunurlar. Özellikle, eski sevgilinizle bağınız tamamen kopmuş ise bu anlam daha da keskinleşir.


Rüyada eski sevgili aynı zamanda geçmiş yaşamınızla ilgili önemli bir semboldür. Eski sevgili aslında karşımıza bir arketip olarak çıkar ve bir mesaj ile yüklüdür. Geçmiş yaşantımızdan, kapanmış meselelerden ve çözüme ulaştırılmış bir sorundan sonra aynı konudaki bir meselenin tekrar gündeme gelebileceğini bize gösterir. Bu rüyayı daha iyi yorumlayabilmek için rüyadaki eski sevgilinizin davranışlarına ve sözlerine dikkat edin. Tüm bunlar yaşamınızda size hangi durumu ya da kimi hatırlatıyor?

Rüyada eski sevgiliyle barıştığını görmek

Rüyada eski sevgiliyle barışmak genellikle geçmişse dönme arzusunu yansıtır. Geçmişe dönebilirsek bir şeyleri değiştirebiliriz fakat ne yazıkki bu mümkün değil. Bugün uğraştığınız bir meselenin geçmiş kökenli olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Aynı zamanda geçmişe dönüp bu meseleyi daha farklı ele almak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda rüyalar alemimiz bize eski sevgiliyle barıştığımızı gösterir. Bu tür rüyalar aynı zamanda geçmişte onaramadığımız bazı meseleleri onarma arzusu içinde olduğumuza işaret eder. Bu sıralar çok fazla “keşke” ile başlayan cümle kurabilirsiniz.


Rüyada eski sevgiliyle barışmak rüya sahibi için bilinçaltından gelen geçmişle yüzleşme mesajı olabilir. Rüya sahibi bunu yapmazsa geçmiş sürekli zihninde var olmaya ve kişiyi rahatsız etmeye devam edecektir. Geçmişte bir mesele belki kapatılmış fakat rüya sahibinin zihninde hala kapatılmamış. Özellikle eski bir sevgili sürekli rüyada görülüyor ise bu anlam daha da keskinleşir. Rüya sahibi geçmişteki bu meseleye son noktayı koymalı ve onu zihninden çıkarmalı.

Sembolik olarak, eski sevgiliyle barışma rüyası yaşamınızdaki “modası geçmiş” bir şeye dokunuyor olabilir. Artık size hizmet etmeyen ve fayda sağlamayan fakat yine de yaşamınızda tuttuğunuz bir şey mi var? Bu rüyayı en iyi yorumlama şekli eski sevgilinizin size rüyada söylediği sözleri hatırlamaktır. Çünkü bu sözler aslında geçmişten gelen mesajlar gibidir. Belki de geçmişte tamir edemediğiniz bir şeyleri bugün tamir etme fırsatınız yeniden doğdu ve artık onarım yapma zamanı.


Eski sevgiliyle barışma rüyaları bazen mevcut gerçekliğinizden kaçarak bir önceki duruma geri dönme arzusunu yansıtır. Bu tür rüyalar sembolik olarak eski eve taşınma ve ölmüş kişileri görmeyle aynıdır. Bu tür rüyaların hepsinde kapanmış bir sayfanın zihnimizde hala kapatılmamış olması ve var olması teması bulunur. Bilinçaltımız bir önceki dönemi ya da daha önceki sistemi bizim için idealleştirir. Fakat, eski sevgiliyle barışma rüyalarında sevgilimiz kötü durumdaysa yorum daha farklı yapılabilir.

Rüyada eski sevgiliyle barışmak aynı zamanda terk edilmiş bir şeye geri dönmek anlamına da gelebilir. Bu eski eşinizle geri dönmek, bıraktığınız işe dönmek veya terk ettiğiniz okula dönmek hatta eski alışkanlıklara ya da yaşam tarzına geri dönmek gibi geçmişten gelen bazı şeylere ve durumlara dönmek anlamına gelebilir. Bu rüyayı gören için kaybedilen bir şeyler tekrar gündeme gelebilir ya da canlanabilir. Rüya sahibi yaşadığı durumu en iyi bilen kişi olarak bu rüyayı en iyi yorumlayacak kişidir.


Rüyada eski sevgiliyle barışmak fakat eski sevgiliyi kötü durumda görmenin anlamı farklıdır. Manevi perspektiften bakıldığında bu rüya kötü bir temel ya da bir işin geçmişte hatalı yapılmasından sonra bugün sorunların ortaya çıkmasına işaret edebilir. Bu durum şu anda sizin için ilerlemeyi zorlaştırıcı bir şeyin varlığına işaret edebilir. Belki de ilerleyebilmek için geçmiş kökenli bir işi düzeltmeniz gerekebilir. Bununla beraber rüyada eski sevgilinin olduğundan çok daha iyi durumda olması yorumu daha da derinleştirir. Rüya sahibi için geçmişten kaynaklanan güzel haberler almaya işaret edebilir. Belki bir miras ya da geçmişte ekilenlerin bugün biçilmesi gibi. Daha önce başlattığınız bir işin pozitif sonuçlarını bugün almak sizin için mümkün olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page