top of page

Rüyada ev satmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Bırakmak

 • Terk etmek

 • Vazgeçmek

 • Güncelleme

 • Yenilik arzusu

 • Kabullenmek

 • Yeni bir yaşam

 • Yeni bir arkadaş

 • Geride bırakmak

 • Güncelleme arzusu

 • Kabuğundan çıkmak

 • Geleceğe odaklanmak

 • Geçmişle vedalaşmak

 • Eski bir anıyı hatırlamak

 • Eski kitapları karıştırmak

 • Eski bir arkadaşlar görüşmek

 • Farklı düşünmeye başlamak

Rüyada ev satmak ne anlama gelir?

Rüyada ev satmak bir inancı, yaşam tarzını ya da düşünceyi terk etmiş olma metaforudur. Bu tür rüyalar zihinsel geçişler, değişimler ya da farklılaşmalar ile ilgili derin mesajlar getirebilir. Bilinçsiz zihin, bir yaşam tarzını ya da yaşamın bir yönünü tam anlamıyla terk ettiğimizde bunu bizi rüyamızda bir “evi elden çıkarma” metaforuyla gösterir. Aslında, bilinçsiz zihnin burada yapmaya çalıştığı bir düşünceyi, inancı ya da yaşam tarzını tam anlamıyla bıraktığımızdır.


Rüyada evler ruhumuzu ve benliğimizi temsil ederler. Dolayısıyla, rüyada ev satmak bir şeylerden vazgeçmek, bir şeyin artık bize ait olmadığını düşünmek ya da salıverme metaforudur. Bu yaşamımızın herhangi bir alanına yönelik olabilir. Örneğin, artık eskisi gibi düşünmüyor olmak, değişimi kucaklamak, eski bir şeyi yeni uğruna terk etmek, iş değiştirmek, ayrılmak ya da boşanmak. Tüm bu durumlarda bir şeyin artık bizden çıktığını düşünür ve rüyamızda evimizi sattığımızı görebiliriz.

Rüyada evi sattığını görmek

Ev satma rüyaları aynı zamanda vedalaşma rüyalarıdır. Geçmişle olan bağlarımızı kopardığımızda ve bir şeyi artık salıvermeye karar verdiğimizde bu tür rüyaları görürüz. Bu rüyalar sembolik olarak öze dönüşün tam tersi olay yavaş yavaş özümüzden ya da eski sistemlerden uzaklaşacağımız bir evreye girişi temsil ediyor da olabilir. Aslında sattığımız ev geçmişte sahip olup bugün sahip olmaktan vazgeçtiklerimizi temsil etmektedir. Yeni bir sisteme ya da düzene giriş yaptığımızda bu rüyayı görebiliriz.


Ev sattığımız bir rüya aynı zamanda bir başkalaşım sürecine giriş noktasında olduğumuzu sembolize eder. Belki de yeni bir alana giriyorsunuz ve bu girişi yapmak için eski olanla vedalaşmak zorundasınız. Duygusal olarak olgunlaşıyor, daha fazla şey öğreniyor ya da yaşamınızı iyileştiriyor olabilirsiniz. Tüm bunları yapabilmek için konfor alanınızdan çıkmak ve özünüzden biraz uzaklaşmanız gerekebilir. İşte bu durumda rüyanızda evinizi sattığınızı görebilirsiniz.

Rüyada evi satmak

Ev sattığınız bir rüya yaşamınızda ihmal ettiğiniz bir alana atıfta bulunuyor da olabilir. Bilinçsiz materyallerinizden uzaklaşıyor ya da farkında olmasanız da yabancısı olduğunuz bir alana giriş yapıyorsunuz. Fakat bu girişi yaparken de özünüzden uzaklaşıyorsunuz. Belki de benliğinizle uyuşmayan bir yaşam tarzına doğru ilerliyorsunuz. Bu yaşamınızda bir değişim ve döğüşüm noktası olabilir. Rüyanızdaki duygu tonu bu rüyanın daha isabetli yorumlanması için oldukça önemli. Ev satarken hüzünlü müydünüz? Ortam karanlık ya da kasvetli miydi?


Rüyada ev satmak bazen radikal bir değişim ve geçmişle kopuş işaretidir. Bu rüya içsel duygularınızın yansımasıdır. Bilinçsiz zihniniz belki de sizi bir milat çizgisi üzerinde algılıyor. Yaşamda öyle bir noktaya gelmişsiniz ki bu noktadan sonrası “öncesi” buradan sonrası “sonrası” olarak adlandırılacak. Evi sattığınız rüya aslında salıverdiğiniz geçmişiniz ve bıraktığınız yaşam yükleri sembolüdür. Şu andan itibaren hafiflediğinizi ve geleceğe daha hızlı adımlarla yürüdüğünüzü hissedebilirsiniz.

Rüyada kendi evini satmak

Bir ev satma rüyası bazen yaşamımızdaki gizli potansiyeller ve gizli giriş kapılarıyla ilgilidir. Evler aslıda zihnimizin gizli bölümleridir ve ev sattığımız bir rüya tıpkı bu bölümlerden birini kapatmaya benzer. Artık, bir şey sizden çıkıyor, onu bir daha düşünmeyeceksiniz, zihninizde artık bu şey yer kaplamayacak ve büyük bir rahatlama yaşayacaksınız. Kuş gibi hafif hissedeceğiniz yeni bir döneme girişe hazır olmalısınız. Sattığınız ev hafiflettiğiniz yüklerinizdir. Bir şeyden vazgeçtiniz. Belki de bu bir kariyer değişimi işareti. Ev sizin aldığınız eğitimi temsil ediyordu. Yapmış olduğunuz kariyer değişimi kararı sayesinde bu eğitimi kullanmayacağınız yeni bir iş alanına giriş yapıyorsunuz.


Ev sattığımız rüyalar aynı zamanda bizi tamamen başka bir yöne götüren rüyalardır. Daha önce sizin için değerli olan bir şeylerin değerini kaybettiğini ve artık sizin için önemsiz olduğunu hissediyor ve onları bırakıp yeni bir şeyleri yaşamınıza dahil etmek istiyorsunuz. Belki terfi edeceksiniz ya da tamamen daha önceki işinizle alakası olmayan yeni bir alana yöneleceksiniz. Hatta yeni bir ülkeye taşınıyor ve yepyeni bir hayat kurmaya hazırlanıyor da olabilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page