top of page

Rüyada evden ayrılmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • Bırakmak

 • Terk etmek

 • Vazgeçmek

 • Güncellemek

 • Kabullenmek

 • Yeni bir yaşam

 • Yeni bir arkadaş

 • Geride bırakmak

 • Kabuğundan çıkmak

 • Geleceğe odaklanmak

 • Geçmişle vedalaşmak

 • Eski bir anıyı hatırlamak

 • Eski kitapları karıştırmak

 • Eski bir arkadaşlar görüşmek

 • Farklı düşünmeye başlamak

Rüyada evden ayrılmak ne anlama gelir?

Rüyada evden ayrılmak zihinsel değişimler ve bir durumdan başka bir duruma geçiş metaforudur. Sembolik olarak evden ayrıldığımız rüyalar geride bıraktıklarımız ve gelecekte karşılaşacaklarımız hakkında bilgi getiren rüyalardır. Rüyada evden ayrılırken yanımıza aldığımız herşey aslında bizimle geleceğe gelen duygular, düşünceler ya da yaşam yükleridir.


Evden ayrıldığımız rüyalar aynı zamanda zihinsel geçişler, değişimler ya da farklılaşmalar ile ilgili derin mesajlar getirebilir. Bir yaşam tarzının ya da durumun tam anlamıyla değişiyor olması, geçmişle bağlarımızı koparmak ya da sürüden ayrılan kuzu olmaya karar verdiğimizde rüyamızda evden ayrıldığımızı görürüz. Aslında rüyada ayrıldığımız ev yaşamımızda bizim için artık var olmayanların sembolüdür. Geçerliliğini yitirmiş bir meslek, eski ve demode olmuş yaşam tarzı ya da çalışma sistemleri ve artık bize hizmet etmeyen her şey bu rüyanın mesaj içeriği olabilir.

Rüyada evi terk etmek

Rüyada evi terk etmek “yeni için eski olandan vazgeçme” metaforudur. Yaşamsal döngülerimiz bazen bize yeni bir şey vermek için eskiden tam anlamıyla vazgeçmemizi ister. Bu yüzden bu rüya her ne kadar bazıları için üzücü olsa da iyi bir işaret de olabilir. Terk ettiğimiz ev aslında eski sistemin yerine yenisinin geleceği mesajını da içerir. Belki de şu anda bulunduğumuz yer bizim için bir şeylerle vedalaşma ve ayrışma noktası olabilir.


Rüyadaki evler ruhumuzu ve zihinsel durumumuzu gösterir. Rüyada evden ayrılmak aslında zihinsel olarak bir düşünceyi ya da davranışı terk etmek, zihinsel blokları ortadan kaldırmak ve yeni bir bakış açısı kazanmak metaforu olabilir. Bu rüya bazen eski yaşamı ya da durumu terk edip yeni bir duruma giriş için ilk adımı atmanın işaretidir. Biten bir ilişki, eski kariyerimize veda etmek ya da bir sayfayı bir daha açmamak üzere kapatmak gibi durumlar bize evden ayrıldığımız bir rüya senaryosuyla görülebilir.

Rüyada evden ayrıldığını görmek

Rüyada evden ayrılmak bazıları için kaderde bir vedalaşma noktasına varma alametidir. Fakat bu vedalaşma daima birileriyle yapacağımız vedalaşma değildir. Bu rüya bazen eski bir sistemle hatta eski dünya düzeniyle vedalaşma işaretidir. Belki de yaşamda bir değişim ve dönüşüm noktasındasınız fakat değişimin olabilmesi için eskiden tamamen vazgeçilmesi gerekiyor. Bu durum size tanıdık geliyor mu? bu yalnızca fiziksel boyutta yaşanıyor olmayabilir. Zihinsel olarak da vazgeçmek zorunda kaldığınız birşeyler söz konusu olabilir. Belki de bazı fikir ya da düşüncelerinizle vedalaşıyor ve duygusal olarak değişim sürecine giriyorsunuz.


Evden ayrıldığınız bir rüya bazen radikal değişimlerin habercisi olabilir. İç dünyanız bu rüyaya yansıyor, yaşamınızda bir değişim ve dönüşüm sürecinden geçiyorsunuz. Yeni bir şeye doğru ilk adımı atıyor olabilirsiniz. Ya da bir şeylerin tam anlamıyla bittiğini hissediyor hatta bu bitişe şahit oluyorsunuz. Bu bazen bir ilişki, bazen iş hatta bir yaşam tarzı. Bir sayfayı kapatıyor ve yenisini açıyorsunuz. Fakat rüyanızdaki duygu tonunuza dikkat edin. Rüyanızda evden ayrıldığınız sırada neler hissettiniz? Rüyada karamsarlık ve kasvet mi hakimdi? Yoksa evden ayrıldıktan sonra çok güzel şeyler mi oldu? Tüm bu soruların cevapları bu rüyayı daha isabetli yorumlamanıza yardımcı olacaktır.

Rüyada evden çıkmak

Evden çıktığımız bir rüya bazıları için tam anlamıyla milattır. Çok büyük bir değişimden sonra bir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşündüğünüz dönemlerde rüyada evden ayrıldığınızı görebilirsiniz. Geçmişteki tüm yaşam yüklerinizi tam bu noktada bırakmaya karar vermişsiniz. Bıraktıklarınız size yalnızca fiziksel olarak ağırlık yapanlar değil, zihinsel olarak ağırlık yapan yüklerinizden de vazgeçiyorsunuz. Şu andan itibaren geleceğe daha hızlı adımlarla ilerleyeceksiniz.


Evden ayrıldığımızı gördüğümüz rüyalar aynı zamanda bizi tamamen başka bir yöne götüren rüyalardır. Daha önce sizin için değerli olan bir şeyden vazgeçiyor olabilirsiniz ve artık sizin için önemsiz olduğunu hissediyor ve onu bırakıp yeni bir şeyi yaşamınıza dahil etmek istiyorsunuz. Belki terfi edeceksiniz ya da tamamen daha önceki işinizle alakası olmayan yeni bir alana yöneleceksiniz. Hatta yeni bir ülkeye taşınıyor ve yepyeni bir hayat kurmaya hazırlanıyor da olabilirsiniz. Fakat tüm bunları yapabilmeniz için geçmişle vedalaşmanız gerekiyor.

Rüyanızı yazın:

bottom of page